Ciljevi

Covek je realan ako cvrsto stoji na zemlji..sebi postavlja realne ciljeve do kojih ce pre doci i biti srecan..sta je tu pomesana baba i zaba :D
Hajde pročitaj ponovo
mene bas to vuce napred..cvrsto stajati na zemlji..za razliku od ljudi iz okruzenja koji navodno ostvaruju neke ciljeve ali kao da im nije jasno da pored toga nisu srecni.

Zašto konfrontiraš ljude koji čvrsto stoje na zemlji sa onima koji ostvaruju neke ciljeve?

U tvom postu stoji "koji NAVODNO ostvaruju neke ciljeve". Ono što su za tebe lažni ciljevi za nekoga je prava stvar, a to nije u sukobu sa tvojim čvrstim stajanjem na zemlji.
Ono što je za tebe realan cilj za nekoga možda nema značaja ili ga smatra nerealnim.

Nije logično da za ljude koji kako kažeš"navodno ostvaruju svoje ciljeve, a nisu srećni" izvodiš zaključak da nisu srećni zbog toga. Kao što reče oni OSTVARUJU svoje ciljeve, znači uspevaju u onome što žele.

Zato babe i žabe ;)
 
Jao bre harmony..recimo da je u pitanju kredit za stan..to je 1 cilj koji je ostvaren..i sad ti reci na koji nacin zive pojedini i kakvi su to stanovi..da li mirno spavaju..koliko rade da bi otplatili taj kredit..oni izgledaju srecno ali ne bas.
 
Snovi,masta ...to je nas tajni svijet....
Ciljevi trebaju biti realno ostvarljivi,postepeni(korak po korak)...

To sam i ja rekla ali kao sto vidis..razlicito mislimo..Preveliki i nerealni ciljevi dovode do velikih razovcaranja kada se ne ostvare ili samo delimicno..Znam da budem nestrpljiva i tada hocu odjednom i sve..ali to zna i da se "olupa o glavu"
 
da li je danas u ovom teskom vremenu lako doci do cilja i sta stvara poteskoce....da li ste malodusni...Pitanje je za oba pola...
danas stvarno postoji nestasica velikih ciljeva, ali ne zato sto je vreme tesko, nego zato sto je "nepodnosljivo lako" (kundera)
nemam vremena da budem malodusna. necu jos dugo biti na planeti (u odnosu na sve ono sto zelim da uradim, stvorim i saznam.)
 
Ne razumem.

Otkud ti znaš šta realno možeš ako ne pokušaš a opet, zašto bi uopšte nešto i pokušavala ako nemaš cilj.

Neko pametan je rekao - dajte mi polugu i pomeriću svet : )))

Recimo da znam..da odvojiom stvarno od moguceg sto me opet ne sputava da zelim i mastam i radim mozda ono sto drugima se cini nerealno i sasvim drugacije..svako ima svoje ciljeve i do njih stize razlicitim putevima i nacinima..koliko se u tim nastojanjima razocara ili ne ..zavisi koliko je realan i koliko poznaje sebe i svoje mogucnosti..

A sto se tice dragog Arhimeda,izostavila si rec oslonac.Rekao je : Dajte mi oslonac i dovoljno dugacku polugu i pomericu svet.Medjutim..da bi Arhimed pomerio svet nije mu dovoljan samo oslonac vec i dugacka poluga a ta duzina je veca od celog svemira koji mi mozemo da vidimo..tako kazu fizicari i dalje kazu..da bi Arhimed stigao do kraja te poluge treba da predje put koju ni svetlost koja je krenula davno u vreme kada je nastao Univerzum do danas jos nije uspela da predje..ziveo kratki internet kurs iz fizike..:mrgreen: sada ti procenim koliko je to realno..i ja bih zarko zelela da upoznam vanzemaljce i odem njihovim brodom u njihov svet..koliko je moja zelja i masta i moja poluga sa osloncem realna..:?:..mozda u nekom drugom zivotu ..ali zelim i dalje..:D
 
Jao bre harmony..recimo da je u pitanju kredit za stan..to je 1 cilj koji je ostvaren..i sad ti reci na koji nacin zive pojedini i kakvi su to stanovi..da li mirno spavaju..koliko rade da bi otplatili taj kredit..oni izgledaju srecno ali ne bas.

Jесте, Џорџи, људи који купе стан на кредит обично купују неке мемљиве вешернице, црнче од јутра до сутра радећи по два посла да би отплатили кредит и дубоко су несрећни, само никоме неће да признају да су били много срећнији и да су боље и лепше живели као подстанари! :mrgreen:
Срећом да постоје људи као ти који су компетентни и квалификовани да процењују количину туђе среће.:mrgreen:
 
Recimo da znam..da odvojiom stvarno od moguceg sto me opet ne sputava da zelim i mastam i radim mozda ono sto drugima se cini nerealno i sasvim drugacije..svako ima svoje ciljeve i do njih stize razlicitim putevima i nacinima..koliko se u tim nastojanjima razocara ili ne ..zavisi koliko je realan i koliko poznaje sebe i svoje mogucnosti..

A sto se tice dragog Arhimeda,izostavila si rec oslonac.Rekao je : Dajte mi oslonac i dovoljno dugacku polugu i pomericu svet.Medjutim..da bi Arhimed pomerio svet nije mu dovoljan samo oslonac vec i dugacka poluga a ta duzina je veca od celog svemira koji mi mozemo da vidimo..tako kazu fizicari i dalje kazu..da bi Arhimed stigao do kraja te poluge treba da predje put koju ni svetlost koja je krenula davno u vreme kada je nastao Univerzum do danas jos nije uspela da predje..ziveo kratki internet kurs iz fizike..:mrgreen: sada ti procenim koliko je to realno..i ja bih zarko zelela da upoznam vanzemaljce i odem njihovim brodom u njihov svet..koliko je moja zelja i masta i moja poluga sa osloncem realna..:?:..mozda u nekom drugom zivotu ..ali zelim i dalje..:D

izvini al mrzi me da pročitam : )))
kiss
 
Jao bre harmony..recimo da je u pitanju kredit za stan..to je 1 cilj koji je ostvaren..i sad ti reci na koji nacin zive pojedini i kakvi su to stanovi..da li mirno spavaju..koliko rade da bi otplatili taj kredit..oni izgledaju srecno ali ne bas.
Jao bre George :D,
nekome je manja patnja da trpi takvu situaciju nego da živi kod gazde ili u zajednici. Ako žive kod gazde plaćaju i ovako i onako pa bar da ulažu u nešto, a ako su bili u disharmoničnoj zajednici, to ih je koštalo više živaca nego stresovi oko kredita.
Nekada nam je cilj (nažalost) da od većeg zla dođemo do manjeg. Kakv-takav i to je nekakav cilj i njegovo ostvarenje. Meni to deluje kao realan cilj, a put do cilja nije lak.

Za mene su nerealni ciljevi nešto drugo, nešto što ljudi preduzimaju zato što ne mogu da prihvate da stare pa idu iz jedne u drugu operaciju, ne mogu da prihvate da imaju skromne mogućnosti pa idu na ekskuzivna mesta, kupuju skupe automobile i uvaljuju se u dugove i još mnogo toga.
 

Back
Top