moj mobilni je svetinja...
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 79

Tema: moj mobilni je svetinja...

Aktivan član
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano moj mobilni je svetinja...

Mobilni telefon je juce bio povod zucne rasprave jednog para u kojoj sam eto i ja slucajno ucestvovala nemajuci neko pojacanje ili istomisljenike pa sam bzvz padala u vatru da nesto dokazem... naime radi se o tome da neki muskarci jednostavno dobiju "alergiju" ako im zenska osoba dira tel...Pa dobro kazem ja glupo je zaista tu cackati i proveravati, sve je stvar poverenja ali nekad ipak ima situacija kad se to desi...Mislim da kad dvoje ljudi zivi zajedno tel treba da je na primer na stolu, da je dostupno i jednom i drugom da se jave, jer valjda nema tajni...i zasto takva reakcija ako se npr to desi zenskoj osobi da se javi ili pogleda ciji je br...ako taj tel svako drzi u svom dzepu i krije se kad prica...to mi je skroz bezobrazno.. Sve se zavrsilo malo ruzno..a ja eto nesto mislim zasto je ljudima potrebno da u jednoj lepoj harmonicnoj situaciji naprave oko jedne reklo bi se sitnice toliku frku...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: moj mobilni je svetinja...

Мој, мобилни је светиња!
    Стоји на столу, свима на извол'те, немам разлога да га нешто кријем, али бих шизнула ако би се ико икад јавио без мог одобрења, или отворио поруку без мог одобрења.
    Као што не отварамо туђа писма (без одобрења) , не претурамо по туђим џеповима и новчаницима (без одобрења), исто тако не би требало да без одобрења дирамо туђ телефон. Телефон је лична ствар!
    Уколико неки пар има договор да се могу слободно јављати на телефон оног другог - ок, али без знања и одобрења - то је ружно и некултурно!

Не дирам ни телефоне своје деце, кад зазвони, однесем им телефон (ако нису близу), али се никад не јављам!

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mobilni i e-mail...po tome žene obožavaju da špijuniraju.

Domaćin lavina (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    88

Potpuno se slazem sa Hellen.
    I nasi telefoni stoje na stolu, ali niko niciji ne dira...
    Cesto i ne ponese telefon kad ode da kupi nesto na brzinu, ali ja ga nikad nisam dirala...

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    355

Potpuno sam ravnodusna prema diranju mog telefona, a i njegov se ne libim da uzmem ne zato da bih cackala nego da napr. isfotkam fotku jer je do skora imao bolji fon sa boljom kamericom (sad vise ne, kupila i ja). Vezano za svetost mobilnog fona mogu reci par stvari: ako neko cuva skakljive stvari u telefonu ili je glup ili ga bas briga, u oba slucaja bolje da ga nije u mom zivotu, to pod jedan; pod dva, potpuno se slazem da treba da se postuje tudja privatnost pod uslovom da taj to pravilo ne zloupotrebljava u cilju obmanjivanja partnera; shodno tome ako bih osetila ili nanjusila da me lik laze, vara, maze, zaobilazi istinu, mulja i sl., nazovite to kako hocete, ne da bih mu cackala po telefonu nego bih bila u stanju da ga pratim i uhodim samo da dodjem do istine. Ne volem kad me lazu

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Ne volim da mi neko dira telefon. Ne krijem ništa, ali ne volim. Ni ja drugima to ne radim. Jednom sam se javila na sestrin. Nije bila tu, zvonio sto godina i ja poludela, pa se javila da kažem da nije tu, kako ne bi ponovo za pet minuta neko zvao. Dobro mi glavu nije skinula. Imala je pravo da se ljuti. Nikada više to nisam uradila, a i ne znam zašto tada nisam mogla da iskuliram telefon. Verovatno sam bila nervoznija, pa mi je smetalo.
    Hellen je u pravu. AKo je dogovor takav da svi mogu da se javljaju, onda je ok, ali ako nije, onda ne treba dirati tuđi. Mene nervira kada se na telefon javi neko koga ne tražim. Nije mi jasno kada par ima jedan telefon, pa ne znaš kod koga je. Kao nemaju tajni.

Primećen član havalius (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio ariela Pogledaj poruku
    Mislim da kad dvoje ljudi zivi zajedno tel treba da je na primer na stolu, da je dostupno i jednom i drugom da se jave, jer valjda nema tajni...
    Uopšte ne mislim da je javljanje na tuđ mobilni stvar (ne)poverenja i tajni. Mislim, mobilni je lična svojina, pa kad neko zove na moj broj, to znači da traži mene, da hoće sa mnom da razgovara, a ne sa mojim dragim, tako da mi je potpuno besmisleno da se on javi. Naravno, ista stvar važi i u obrnutom slučaju.

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    355

Ne javljam se na tudj mobilni, ne samo zato sto taj ko zove trazi vlasnika fona, vec i zato sto nikakvu zelju nemam da razgovaram sa tamo nekim levim. Ali tema je "moj mobilni je svetinja", ja to shvatila u smislu da niko ne sme da pipne moj fon i da je ne smem da pipnem njegov napr. To mi je skroz preterano.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Desavalo mi se da posaljem drugarici poruku,nesto sto samo sa njom zelim da podelim,
    i posle saznam da je njen decko to procitao. :mad:
    Bezveze

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio Karlito Brigante Pogledaj poruku
    Jel' zato moj muž neće da ima mobilni!? A ja imam, pa može da me nađe kad god mu padne na pamet! Znači tako?!

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Može li danas devojka da živi bez mobilnog....

Ja u njemu vidim njihovog viteza kad im zatreba pomoć, njihovog spasioca kad su u nevolji, njihovog tešitelja kad se uplaše, njihovog jataka kad im zatreba bleferija neka, njihovog chat partnera kad slučajno čekaju autobus, njihov dokaz vrednosti jer imaju koga da pozovu i nekoga ko njih poziva.....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Elita Mirka Šizika (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    611

Ospice dobijam kad mi neko dira mobilni...i komp...i planer...i orman...o cipelarniku da ne govorim..

Ne diram nikad bez dozvole nista tudje...i to ocekujem od drugih...
    Nemam sta da krijem al ne volim tudje noseve u mojoj privatnosti !

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Može li danas devojka da živi bez mobilnog....

Ja u njemu vidim njihovog viteza kad im zatreba pomoć, njihovog spasioca kad su u nevolji, njihovog tešitelja kad se uplaše, njihovog jataka kad im zatreba bleferija neka, njihovog chat partnera kad slučajno čekaju autobus, njihov dokaz vrednosti jer imaju koga da pozovu i nekoga ko njih poziva.....
    А мушкарац?

(Јако је интересантно, Патак никад нигде не види ЉУДЕ, он цео свет увек и у свему дели на МУШКАРЦЕ и ЖЕНЕ...)

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Muškarac može bez mobilnog koji mu je isključivo poslovni alat i organizacioni alat....

Ja gledam , bez obzira što tebi smetaju razlike izmedju polova , one postoje....
    Pogledaj stanicu za bus u nekom gradu, verujem da u selu nije tako očigledno, znači gradsku stanicu, recimo beograd i posmatraj i uveri se sama....

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Mene nerviraju ljudi koji još uvek postavljaju pitanje da li je mobilni potreban? Takva konzervativnost je sasvim blesava. Sve što čovek pronađe da bi sebi olakšao je potrebno. Ne vidim uopšte ovde mesta za postavljanje pitanja kome više treba ženama ili muškarcima.

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio Karlito Brigante Pogledaj poruku
    a što ne bismo lepo proterali sve žene sa planete kad su već tako bezobrazne i proste i ne znam ni ja kakve? na svakoj temi se otkrije po jedna ružna osobina, ali ne nekih žena, nego čitavog ženskog roda.
    fuj!

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

PA rešenje nije u proterivanju već valjda u promeni nečega što nije vezano za biće žene...

Ili tvrdiš da je bezobraznost, prostakluk vezano za esenciju i biće žene....?

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

ne tvrdim ja.

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

PA rešenje nije u proterivanju već valjda u promeni nečega što nije vezano za biće žene...

Ili tvrdiš da je bezobraznost, prostakluk vezano za esenciju i biće žene....?
    А то су особине карактеристичне само за жене (или претежно за жене), па си преузео мисију да их мењаш?

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Muškarac može bez mobilnog koji mu je isključivo poslovni alat i organizacioni alat....
    Ајде??

Ja gledam , bez obzira što tebi smetaju razlike izmedju polova , one postoje....
    Pogledaj stanicu za bus u nekom gradu, verujem da u selu nije tako očigledno, znači gradsku stanicu, recimo beograd i posmatraj i uveri se sama....
    Боже, Патак, не сметају мени ''разлике између полова'', да смо исти не бисмо били ДВА пола, него ЈЕДАН.

Али то о чему ти говориш нису разлике између полова, него је твоји лични закључци донесени искључиво на основу неких твојих субјективних перцепција и доживљаја и немају никакве везе са стварношћу.

Стално форсираш неке стереотипе, и људе искључиво посматраш кроз њихове стереотипне родне улоге, а то је оно што ми смета.

(Узгред, знам масу мушкараца који имају по 2 мобилна телефона, а не знам ниједну жену. Да сам ја нека Тужна Патка сад бих сигурно извела масу занимљивих општих закључака о болесној оптерећености мушкараца мобилним телефонима и као поенту извукла супериорност женског пола. )

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Treća Pogledaj poruku
    Mene nerviraju ljudi koji još uvek postavljaju pitanje da li je mobilni potreban? Takva konzervativnost je sasvim blesava. Sve što čovek pronađe da bi sebi olakšao je potrebno. Ne vidim uopšte ovde mesta za postavljanje pitanja kome više treba ženama ili muškarcima.
    meni mobilni nije potreban
    potreban mi je jedan nabrijan poket pc
    i da svuda po gradu ima vajrles

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio ariela Pogledaj poruku
    Mobilni telefon je juce bio povod zucne rasprave jednog para u kojoj sam eto i ja slucajno ucestvovala nemajuci neko pojacanje ili istomisljenike pa sam bzvz padala u vatru da nesto dokazem... naime radi se o tome da neki muskarci jednostavno dobiju "alergiju" ako im zenska osoba dira tel...Pa dobro kazem ja glupo je zaista tu cackati i proveravati, sve je stvar poverenja ali nekad ipak ima situacija kad se to desi...Mislim da kad dvoje ljudi zivi zajedno tel treba da je na primer na stolu, da je dostupno i jednom i drugom da se jave, jer valjda nema tajni...i zasto takva reakcija ako se npr to desi zenskoj osobi da se javi ili pogleda ciji je br...ako taj tel svako drzi u svom dzepu i krije se kad prica...to mi je skroz bezobrazno.. Sve se zavrsilo malo ruzno..a ja eto nesto mislim zasto je ljudima potrebno da u jednoj lepoj harmonicnoj situaciji naprave oko jedne reklo bi se sitnice toliku frku...
    ja dobijem napad ako mi neko cacka kompjuter a posebno bez moje dozvole
    ili kad neko dodje kod mene pa kao aj da pogleda nesto i proveri postu i skloni mi bookmarks koji meni stalno stoji otvoren ko da mu celih 19 inace nije dovoljno da sve vidi.e na to se najezim u trenutku i zadrzim jezik za zubima da ne bi krenula da urlam
    a mobilni moze da kopa ko hoce nije ko da ima nesto pametno u njemu,a i mobilne znaju svi da koriste i ne mogu da sklone proklete bukmarkove tkacio:
    posbno me nervira kad mi neko pali kompjuter a ja kao ne treba to da saznam
    i onda prvi sledeci put kad ga ja upalim tacno vidim sta je menjano i koja ikonica nije na mestu...jer sam podesila da mi se sve otvara kao link,jednim klikom,a vecini je na dva...i onda mi naprave rusvaj,po pravilu mi upropaste playlist na winampu i naprave haos...tkacio:tkacio:tkacio:
    you make me sick because i adore you so

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    740

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Мој, мобилни је светиња!
    Стоји на столу, свима на извол'те, немам разлога да га нешто кријем, али бих шизнула ако би се ико икад јавио без мог одобрења, или отворио поруку без мог одобрења.
    Као што не отварамо туђа писма (без одобрења) , не претурамо по туђим џеповима и новчаницима (без одобрења), исто тако не би требало да без одобрења дирамо туђ телефон. Телефон је лична ствар!
    Уколико неки пар има договор да се могу слободно јављати на телефон оног другог - ок, али без знања и одобрења - то је ружно и некултурно!

Не дирам ни телефоне своје деце, кад зазвони, однесем им телефон (ако нису близу), али се никад не јављам!
    Можда мало више узвичника, али то је углавном то.

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Ne dirati tudju tasnu,tudj novcanik, tudj zivot i sve tudje u sta spada i njegovo velicanstvo mobilni telefon nije stvar poverenja vec lepog vaspitanja.Poverenje je nesto drugo..Moj mobilni konkretno za muskarca koji bi bio samnom ne bi bio tajna, niti bi se sa tim opterecivala.Kada bi znala da pretura po mojim stvarima ozbiljno bih se zapitala..gde smo to nas dvoje stigli..da li do one tacke kada sve pocinje da gubi smisao..i kako rece Patak..meni je mobilni potreba..i spasioc..secam se kada sam se jedno pre podne zaglavila u tudjoj zgradi u liftu..sa mobilnog sam pozvala dezurnu sluzbu..dosli su za 15 minuta i. osposobili lift..pre toga sam zvonila ..niko nije cuo..a jednom na autoputu ..kada mi je u sred noci..ali to nije tema..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Slične teme

1. Prijateljstvo=svetinja...
    Autor Nefela u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 25.09.2011., 16:18
  2. mobilni
    Autor .lemur. u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 453
    Poslednja poruka: 02.10.2008., 19:02
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 14.11.2006., 09:37

Oznake