kako razumeti
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 38

Tema: kako razumeti

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Podrazumevano kako razumeti

Toliko me je ovaj dogadjaj opteretio da jednostavno moram ga sa nekim podeliti i zatraziti vase misljenje.....
    Mrzim bilo kakve sukobe, narocito tipa rodbinskih, ali kada je u pitanju najrodjeniji, pa jos pri tom brat onda to jednostavno boli......
    Nasledih od roditelja deo vocnjaka, koji je jos od 40-tih, 50-tih god. zasad, nista narocito same sljive, i od kada pamtim, to je 20 god unazad 100% u njemu su se nalazila dva stara kombija koja su sluzila za sklanjanje kojekavih alatki. Elem, meni ti kombiji zasmetase i ja ih poklonih nasim vrednim sakupljacima staroga gvozdja... I tu krece moj pakao.... Brat koji je inace 11 god. stariji odjednom je shvatio da su to njegovi kombiji i da je prosto krivicno delo to sto je ucinjeno.... Dakle iako ja tu zemlju posedujem pravno vec pune 4 god. nijednom mi nije stavio do znanja da mu trebaju, a onda cim ih sklonih njemu najednom trebaju... I na kraju svega u ruznoj, prepirci nabacio mi je izmedju ostalog koliko mi nije dosta jer pre 16 god. uzeh staru kadu ( koju mi je pokojni otac dao za guske!!!!!) i staru kovacku vatru ( koju mi je takodje otac dao jos za zivota)
    To je upravo i sve sto uzeh, te dve nebitne, nevredne, stare stvari (jedva ih se i setih kada mi je nabio to na nos)
    Pomozite da razumem....Bol je nepodnosljiva!!!!!!

Ističe se
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: kako razumeti

ehhh...

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Domaćin
    Učlanjen
    06.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

ne verovatno!!! On ocigledno i nije neki brat kad se tako ponasa...mora da je dok ste bili mladji bio malo ljubomoran na tebe ili je sad...stvarno nemam pojma!

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2008.
    El sueno, la realidad, la luz, la oscuridad
    Reputaciona moć
    0

Brat ti je kreten

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

E pawle..srbende su to..crno ispod nokta bi uzeli..nikad nisu obilazili dedu i babu a kad se deli imanje prvi su..sramota je njihova samo sto oni nemaju grizu savesti i ti ces misliti da si negde pogresio..dosao 1 moj ujak tako i pokupio sve zivo iz dedine kuce bez icijeg znanja..stoka jedna..znas sta znaci svenecu da se nerviram

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

grozno
    ja sam videla svasta
    nadam se da nikad necu doci u takvu situaciju sa svojim bratom
    ako ne razumes onda je bolje i da nikad ne razumes,jer ako budes razumeo poceces da budes kao on
    ja bih mu kupila neki kombi i rekla evo ti i yebo te kombi i ne obracaj mi se vise
    i posle kazu rodi jos neko dete :mad:

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Hvala vam na ovim odgovorima...sve mi to prolazi kroz glavu....samo..... nista ne razumem....jebena stara gvozdjurija.... pitam se samo sta bi bilo da je postojalo nesto ozbiljnije za delenje?

Aktivan član
    Učlanjen
    05.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

nemoj da se opterecujes sa tim

oprosti mu i vozi dalje

Domaćin
    Učlanjen
    06.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente-Bgd Pogledaj poruku
    Brat ti je kreten
    tacno tako!

Domaćin
    Učlanjen
    06.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hanibal77 Pogledaj poruku
    grozno
    ja sam videla svasta
    nadam se da nikad necu doci u takvu situaciju sa svojim bratom
    ako ne razumes onda je bolje i da nikad ne razumes,jer ako budes razumeo poceces da budes kao on
    ja bih mu kupila neki kombi i rekla evo ti i yebo te kombi i ne obracaj mi se vise
    i posle kazu rodi jos neko dete :mad:
    e to bih i ja uradio!!! pa da vidim da li ce moci da zivi sa grizom savesti! a ako bi nekad pokusao da se pomirimo oterao bi ga u p.m!tkacio:

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

'Di da nadjem sada kombi???? A izgleda da bi to bilo najbolje resenje.... Sto je najgore nemam sada ni para, a nemam ni pojma koliko ta gvozdjurija kosta.... Uh, kakav pakao, prosto ne verovatno za kakve ce se stvari neki ljudi uhvatiti....

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio etotako2.0 Pogledaj poruku
    nemoj da se opterecujes sa tim

oprosti mu i vozi dalje
    Ovo ne pali.... Bar kod njega..... Mogu da mu oprostim, al' on meni nema sanse da ce dati mira....

Domaćin
    Učlanjen
    06.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

pa cekaj nijem i jasno jesi li ti dao kombi besplatno ili si prodao kombi???
    ako si ih poklonio zamoli te likove kojima si dao da ti vrate i objasni im situaciju i reci da ti trebaju kombiji....jedinno tako...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Врло честа прича... Вероватно јој је корен још у дечијој љубомори...

Domaćin
    Učlanjen
    06.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

joj? e to sam i ja rekao sigurno je ljubomora!

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio zabavan! Pogledaj poruku
    pa cekaj nijem i jasno jesi li ti dao kombi besplatno ili si prodao kombi???
    ako si ih poklonio zamoli te likove kojima si dao da ti vrate i objasni im situaciju i reci da ti trebaju kombiji....jedinno tako...
    Ma poklonio!!!! Pa to je vec zavrsilo na otpadu, iseckano i spljosteno! A nemam ni pojma kako stupiti u vezu sa njima, oni naisli, pristali da uzmu, a sto i ne bi kad je dzabe.... I ja sad kreten!!!!!!!!!!!

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio PAWLLE Pogledaj poruku
    Toliko me je ovaj dogadjaj opteretio da jednostavno moram ga sa nekim podeliti i zatraziti vase misljenje.....
    Mrzim bilo kakve sukobe, narocito tipa rodbinskih, ali kada je u pitanju najrodjeniji, pa jos pri tom brat onda to jednostavno boli......
    Nasledih od roditelja deo vocnjaka, koji je jos od 40-tih, 50-tih god. zasad, nista narocito same sljive, i od kada pamtim, to je 20 god unazad 100% u njemu su se nalazila dva stara kombija koja su sluzila za sklanjanje kojekavih alatki. Elem, meni ti kombiji zasmetase i ja ih poklonih nasim vrednim sakupljacima staroga gvozdja... I tu krece moj pakao.... Brat koji je inace 11 god. stariji odjednom je shvatio da su to njegovi kombiji i da je prosto krivicno delo to sto je ucinjeno.... Dakle iako ja tu zemlju posedujem pravno vec pune 4 god. nijednom mi nije stavio do znanja da mu trebaju, a onda cim ih sklonih njemu najednom trebaju... I na kraju svega u ruznoj, prepirci nabacio mi je izmedju ostalog koliko mi nije dosta jer pre 16 god. uzeh staru kadu ( koju mi je pokojni otac dao za guske!!!!!) i staru kovacku vatru ( koju mi je takodje otac dao jos za zivota)
    To je upravo i sve sto uzeh, te dve nebitne, nevredne, stare stvari (jedva ih se i setih kada mi je nabio to na nos)
    Da je kreten, jeste. da ti je brat, pa kakav-takav, jeste. Shvati da to nema nikave veze sa tobom, već on ima neke neraščišćene probleme sam sa sobom, ili je nešto uvrteo u glavu da su roditelji više pažnje posvetili tebi, uglavnom, oprosti mu, i što je najvažnije, nemoj se opterećivati njegovim izmišljenim problemima.
    Ako ste u zrelijim godinama, možda ga hvata skleroza (može to i sa 50 god.), a ako ste mlađi, onda stoji ovaj gornji tekst.
    U svakom slučaju, bespotrebno patiš, jer tu nema ni tvoje krivice, ni mogućnosti da stvar izbegneš.
    Jedino, možda, može da pomogne (u slučaju da je nešto iskompleksiran u odnosu na tebe) da ga povremeno pitaš za neku pomoć ili savet, makar ga i ne poslušao, samo da on oseti da ti je potreban.
    Sačekaj da se stvar malo smiri, a sledeći put kad napravi tako neki gaf (jer toga će biti i dalje), ne svađaj se, nego mu daj do znanja ta si povređen i tužan. Srećno.
    Poslednji put ažurirao/la taote : 07.07.2008. u 22:42

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio PAWLLE Pogledaj poruku
    Razumeš ti vrlo dobro da te on ne voli i bol jeste nepodnošljiva, ali to ćeš sa vremenom prihvatiti i navići se, ali ti nikada neće biti svejedno.

Jeste, trebalo je da ga pitaš ako su ti kombiji njegovi, ali nazivati to krivičnim delom

Ako insistira da mu se to nadoknadi, ja bih mu nadoknadila da sam na tvom mestu i u duši se sa njim rastala, jer to nikad i nije bilo ono pravo kada se ovako završilo. Ostao bi to jedan kulturan i veoma distanciran odnos.

Zato se ljudi toliko i kolju oko imovine bez obzira da li dele štipaljke ili avione - sve je poruka važan si mi/nisi mi važan. To nikada nije samo imovinsko pitanje.

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio taote Pogledaj poruku
    Da je kreten, jeste. da ti je brat, pa kakav-takav, jeste. Shvati da to nema nikave veze sa tobom, već on ima neke neraščišćene probleme sam sa sobom, ili je nešto uvrteo u glavu da su roditelji više pažnje posvetili tebi, uglavnom, oprosti mu, i što je najvažnije, nemoj se opterećivati njegovim izmišljenim problemima.
    Ako ste u zrelijim godinama, možda ga hvata skleroza (može to i sa 50 god.), a ako ste mlađi, onda stoji ovaj gornji tekst.
    U svakom slučaju, bespotrebno patiš, jer tu nema ni tvoje krivice, ni mogućnosti da stvar izbegneš.
    Jedino, možda, može da pomogne (u slučaju da je nešto iskompleksiran u odnosu na tebe) da ga povremeno pitaš za neku pomoć ili savet, makar ga i ne poslušao, samo da on oseti da ti je potreban.
    Sačekaj da se stvar malo smiri, a sledeći put kad napravi tako neki gaf (jer toga će biti i dalje), ne svađaj se, nego mu daj do znanja ta si povređen i tužan. Srećno.
    Hvala.....to je to,....znam ja da su to neke stvarcice u njegovoj glavi, jedino ovo poslednje sto si rekao-la da zatrazim neki savet ili pomoc nisam nikada pokusavao, a mozda je trebalo... ko ce znati.... Jos jednom hvala ti na savetu.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kovačka vatra.. zvooči moćno... je...šo si mi diro kovačku vatru i kombajne...ej bre......i ta kada..za gooske....ša je naveo da su antikviteti....ma znaš ša...tako je moja baba...kad sam bio klinac...poklonila nekome moje sanke...i bicikl 18to brzinac.......pa šta ako nisam vozio...red je bilo da me pita.....ali bila je u pravu.......pomiri se bre ti sa bratom...ša sad....sve to ako može....da se postigne saglasnost...mir u kooći...yebeš kombajn.....a kovačku vatru..kovačka vootra....

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Можда да питаш брата колико цени те олупине, па да му понудиш да платиш? (Не верујем де ће узети, јер није ствар у новцу, али би тиме можда смирио духове...)

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne, uopšte nije stvar u novcu....stvar je u pitanju.....

Aktivan član Jovanca Micic (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Ima li tvoj brat ženu ili decu koji potpiruju vatru (ne onu kovačku) svima Vama iza leđa? Čudo jedno kako se pod tuđim uticajem promene ljudi...

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

nisu munjo kombajni nego kombiji

Slične teme

1. Razumeti druge
    Autor olivia777 u forumu Muškarci