Đelić: Ima vremena za nove pasoše, bez gužve i guranja stanite u red i čekajte mirno!
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Đelić: Ima vremena za nove pasoše, bez gužve i guranja stanite u red i čekajte mirno!

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Arrow Đelić: Ima vremena za nove pasoše, bez gužve i guranja stanite u red i čekajte mirno!

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=102445

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić ponovo je apelovao na građane da ne podnose zahteve za izdavanje ličnih karata i pasoša ako to nije neophodno, kako bi se smanjile gužve u policijskim stanicama i još jednom ih zamolio za razumevanje.

Posle obilaska policijske stanice u opštini Novi Beograd, on je novinarima rekao da su gužve zaista velike i zamolio građane kojima lična karta nije istekla da ne podnose zahtev za novu jer to mogu da urade do 2011. godine, a one građane koji ne planiraju da putuju da ne dolaze po nove pasoše.

Đelić je rekao da je ova godina "puna izazova" za MUP Srbije jer treba promeniti lične karte, pasoše i registarske tablice, ali da je to neophodno kako bi građani što pre mogli da putuju bez viza i kako bi se stvorili uslovi za ulazak u EU do 2012. godine.

Potpredsednik vlade je pozvao građane da prijave njemu, MUP-u Srbiji ili zaštitniku građana ako neki od šaltera predviđenih za izdavanje dokumenata ne rade do 20 sati i subotom, i najavio da će, u saradnji sa opštinama, pokušati da se obezbede stolice i rashladni uređaji kako bi se olakšalo čekanje.

Državni sekretar u MUP-u Srbije Mirjana Orašanin rekla je da je popunjenost kadrovima u tom ministarstvu 90 odsto, i da će se u narednom periodu taj broj povećati kako bi se uvećali kapaciteti za prijem zahteva za izdavanje ličnih dokumenata.

Upitana zbog čega šalter za upravne poslove u policijskoj stanici Mirijevo, u kojem živi 70.000 ljudi, ne radi od 27. juna, Orašaninova je rekla da se verovatno radi samo o trenutnom zastoju.

Ona je izrazila očekivanje da će to mesto biti uskoro popunjeno ali je dodala da je procedura za prijem novih kadrova u MUP detaljna i da zavisi i od ministarstva finansija koje propisuje kvote.

Iako je poseta policijskoj stanici na Novom Beogradu bila planirana sa ciljem kontrole i unapređenja efikasnosti službenika, potpredsednik vlade je stigao sa 17 minuta zakašnjenja, dok je poseta stanici Stari grad otkazana zbog, kako je novinarima rečeno, sednice Skupštine Srbije koja raspravlja o novoj vladi.

(Beta)

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Podrazumevano Re: Đelić: Ima vremena za nove pasoše, bez gužve i guranja stanite u red i čekajte mi

Samo polako i bez panike,sve je pod kontrolom.

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    http://dl.net.hr/webcafe/misc/podsvjest.html
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano Re: Đelić: Ima vremena za nove pasoše, bez gužve i guranja stanite u red i čekajte mi

pa vec radi jedan salter u NBG
    sta je sad ?

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Samo polako i bez panike,sve je pod kontrolom.
    Tako je, samo mirno. Za onesvešćene su obezbeđene dovoljne količine vode za osvešćivanje.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Treba penzionerima povecati cene markica.
    Pa nece nonshalantno da se vozaju do shaltera.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

istice mi u maju ,sto znaci da vec u novembru moram da vadim novi
    ne znam dal jos ima onih profi cekaca sto za pare stoje umesto tebe u redu kao sto je bilo nekad ispred pojedinih ambasada

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    istice mi u maju ,sto znaci da vec u novembru moram da vadim novi
    ne znam dal jos ima onih profi cekaca sto za pare stoje umesto tebe u redu kao sto je bilo nekad ispred pojedinih ambasada
    Ako ih nema, biće, sačekaj.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Registra. Pogledaj poruku
    Ako ih nema, biće, sačekaj.
    pa do bi bilo dobro bi bilo da se pojave al ne znam dal moze to u MUP-u

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Panduri ce te saletju chim udjesh.
    Mala plata a treba kinta sa strane za decu.
    Oborice cenu stojacha.

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

pa do bi bilo dobro bi bilo da se pojave al ne znam dal moze to u MUP-u

Srbija je zemlja čuda, sve je moguće. Ne znam, šalim se, nisam još u tom problemu, kad budem, tražiću "čekača".

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Tako je, samo mirno. Za onesvešćene su obezbeđene dovoljne količine vode za osvešćivanje.
    ej a vrhunac bezobrazluka je kad djelic kaze da NEMAJU DOVOLJNO ZAPOSLENIH

u birokratiji zaposleno od 5 srba 4 a oni nemaju dovoljno ljudi za poslove tkacio:

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio Markowac Pogledaj poruku
    ej a vrhunac bezobrazluka je kad djelic kaze da NEMAJU DOVOLJNO ZAPOSLENIH

u birokratiji zaposleno od 5 srba 4 a oni nemaju dovoljno ljudi za poslove tkacio:
    Pre će biti da nemaju dovoljno pismenih zaposlenih. Kad odem da registrujem auto, pa vidim sve one gospođe koje rade na šalterima, jasno mi je zašto sve ide tako sporo.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Srbija je zemlja čuda, sve je moguće. Ne znam, šalim se, nisam još u tom problemu, kad budem, tražiću "čekača".
    pa red bi bio da ih uvedu ako nesto ne podnosim u zivotu to je stajanje u redovima i po cekaonicamaa i onako kukaju na veliku nezaposlenost i male plate pa eto prilike da zarade koji dinar cekajuci u redu mislim da traze recimo iljadu dinara po coveku to su sasvim fine pare.
    Poslednji put ažurirao/la al bundy : 07.07.2008. u 20:02

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Pre će biti da nemaju dovoljno pismenih zaposlenih. Kad odem da registrujem auto, pa vidim sve one gospođe koje rade na šalterima, jasno mi je zašto sve ide tako sporo.

..guzva za registraciju na starom gradu je duplo veca od guzve za lk i pasose

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

pa red bi bio da ih uvedu ako nesto ne podnosim u zivotu to je stajenje u redovima i po cekaonicamaa i onao kukaju kako na veliku nezaposlenost i male plate pa eto prilike da zarade koji dinar cekajuci u redu mislim da traze recimo iljadu dinara po coveku to su sasvim fine pare.
    Pa zamisli kakav će to biti pakao, kad u normalnim uslovima za l.k., pasoš, registraciju kola, moraš najmanje dva puta da odeš i sačekaš po nekoliko sati. Ne znam da li su uopšte normalni. Umesto da su sve krajnje pojednostavili, ostavili mogućnost kompjuterskog prijavljivanja u nekim slučajevima, bar za one ljude koji koriste internet, oni imaju sistem kao da smo u 19. veku - dođi, stani i čekaj, pa kad i ako stigneš na red.

Ne mogu da se nerviram unapred, videću, ali pretpostavljam šta nas sve čeka.

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio taja Pogledaj poruku
    ..guzva za registraciju na starom gradu je duplo veca od guzve za lk i pasose
    Verujem, nisu ljudi još uvek krenuli sa vađenjem tih dokumenata, ali biće gužve, sigirna sam.

Mislim da je NBG za registraciju kola - zona sumraka. Nikad nisam čekala manje od 5 sati. Ali nikada.

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Pa zamisli kakav će to biti pakao, kad u normalnim uslovima za l.k., pasoš, registraciju kola, moraš najmanje dva puta da odeš i sačekaš po nekoliko sati. Ne znam da li su uopšte normalni. Umesto da su sve krajnje pojednostavili, ostavili mogućnost kompjuterskog prijavljivanja u nekim slučajevima, bar za one ljude koji koriste internet, oni imaju sistem kao da smo u 19. veku - dođi, stani i čekaj, pa kad i ako stigneš na red.

Ne mogu da se nerviram unapred, videću, ali pretpostavljam šta nas sve čeka.
    pa kad bi se drzavna uprava kompjuterizovala lom tih tetkica brkatih i ostalih birokrata bi ostalo bez posla, a to nasim demokratama vlastodrzscima ne odgovara, jer pola ljudi koje ih glasa, to radi zato sto im isti obecavaju posao ako urade to sto se od njih trazi.

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio Markowac Pogledaj poruku
    pa kad bi se drzavna uprava kompjuterizovala lom tih tetkica brkatih i ostalih birokrata bi ostalo bez posla, a to nasim demokratama vlastodrzscima ne odgovara, jer pola ljudi koje ih glasa, to radi zato sto im isti obecavaju posao ako urade to sto se od njih trazi.
    Sve zemlje uglavnom imaju glomaznu birokratiju i svuda su birokrate slične našima. Ali je njihova prednost u tome što se ogroman broj poslova završava putem interneta ili pošte. Retko gde moraš da ideš i da stojeći čekaš satima.

Moj rođak živi u Švedskoj i baš je ovih dana došao u Beograd zbog nekih obaveza u opštini, sudu, nisam sigurna šta radi. Znam da je čovek očajan. Odvikao se od ludila. Neka, neka, neka se priseti malo, znaće da ceni Švedsku državu.

Domaćin дрињача (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Навалили људи на пасоше, беже из ове Србије "проевропске, модерне" -Жуте.

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

gde nadje onih 2000 din. kada ne vredi ni pisljiva boba, sto on ne ide sa tim pasosem a ne sa diplomatskim, i svi ti kretenski politicari

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

PAWLLE sta pricas?

Aktivan član SargeBG (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

gledam neku ženu,besni kao zbog gužve,umesto da je zadovoljna da jurca za novi pasoš pošto joj se potrefilo da joj je stari sada istekao a mora da ide u inostranstvo,letovanje ili šta već...kakvi debili

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio 1234 Pogledaj poruku
    PAWLLE sta pricas?
    ma nista, onako

Slične teme

1. Đelić: Srbija uzima nove kredite
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.01.2017., 14:05
  2. Guzve na makedonskoj granici???
    Autor gudajoka u forumu Putovanja
    Odgovora: 241
    Poslednja poruka: 12.07.2010., 17:59