nasi dragi roditelji

Najvishe mrzim kad mi keva zvoca da je nered u kutji,a nije. Ili josh gore,kad udje u moju sobu. Moja soba,moja stvar.
I mrzim onu chuvenu rechenicu: Dok zivish pod mojim krovom i jedesh moj hleb i ja te izdrzavam,zivetjesh pod mojim pravilima.
E od toga se najezim! :dash:
Kaznjavaju me ugl. za "predugachak jezik". Shtash,ja jednostavno ne mogu da utjutim i moram da se svadjam. A kazna mi je 7 dana bez kompa. And that is baaaaad... :otkacio:
 
pa...kako se slazete?kaznjevaju li vas...vicu li...?da li se koristite onim ''a kad ste vi bili mladi''?koje su njihove poznate recenice?sto vam najvise smeta?
da li ste se zakleli da kad budete imali djecu necete biti kao oni???:mrgreen:

Ok se slazhemo,mogu da izlazim do 12,12 ipo,kada neki pjewash gostuje do 1:)...MRZIM kad majka pochne da wiche na mene...a nishta nisam uradila,onda se poswadjam sa njom,a ona tada josh wishe poludi:P.Bicju smirenija u swakom sluchaju;)
 
moji su ok u principu... mislim da sam i ja prilično razumna... e, jedino me nervira što mi zvocaju (tj. keva) oko nereda. i što pričaju svima kako, eto, moja škola nije teška jer ja imam super ocene a ne učim (jok i ne učim nego nisam magarac, našla sam najbolji način).
a za izlaske itd mi ne zvocaju ama baš ništa što mi je izuzetno čudno budući da svi moji ortaci imaju neku vrstu ograničenja, i moraju da strepe hoće li ih pustiti na neku žurku dok ja samo obavestim moje da idem (i to neposredno pred polazak :lol: ).
izgleda da se isplati biti dobro dete ;)
 
Moji roditelji su super........kako sam ja poslusno dete, nemam problema sa izlascima(uvek mogu granicu da pomerim za 1 sat)....
P.S. Kada sam bila mala, secam se kako je moj tata stalno govorio-Od sutra okrecem novi list-ili-Sada cu da te kaznim-mada taj novi list, ni kaznu nikada nisam videla.
P.S.S. Prema mojoj deci svakako cu biti stroza.
 
Bilo je svadja i vike,ali u periodu kada sam bila mladja.Sa mamom imam dosta bolji odnos nego sa tatom.Sa njim sam se cesto svadjala i raspravljala....To kakav cu biti roditelj sada ne znem.Verovatno,to dodje samo od sebe...Kada dodjes u situaciju da imas svoje dete neki unutrasnji glas ti kaze kako treba da se ponasas....sad,to moze biti ispravno ili ne.
 
da čujete moju teoriju? :D deca strogih roditelja biće stroža prema svojoj deci, evo zašto. roditelji imaju poverenja u njih, ta deca znaju koje im sve opasnosti prete i mogu sama da se zaštite od njih. u neku ruku vide to što roditelji ne vide (jer da vide, ne bi imali toliko poverenja ;) ) , i kad budu roditelji znaće kakve sve opasnosti prete njihovoj deci, i trudiće se da ih zaštite (biće strogi roditelji).
s druge strane, deca koja imaju roditelje koji im sve brane neće biti toliko svesni opasnosti jer su uvek tu roditelji da im zabrane svaki kontakt sa njom, pa će biti popustljivi prema svojoj deci.
da čujem vaše mišljenje :mrgreen:
 
I mrzim onu chuvenu rechenicu: Dok zivish pod mojim krovom i jedesh moj hleb i ja te izdrzavam,zivetjesh pod mojim pravilima.
E od toga se najezim! :dash:

Ali, ja se s tim slažem.

Naravno, pod uslovom da ta ''pravila'' nisu neki ekstremi.

I najsmešnije na svetu mi je ''baš me briga, radiću šta hoću kad postanem punoletan/a!''. Time se ama baš ništa ne menja. Realno. Naravno, druga je stvar ako tad i posle završene srednje škole krenete da radite i osamostalite se. Tad je u redu.

Jer da se ne lažemo, novac je veoma, veoma važan, a novac koji većina nas ima upravo je od roditelja. Ili babe, dede, nebitno. Nije naš - u smislu da smo ga mi zaradili.
 
I najsmešnije na svetu mi je ''baš me briga, radiću šta hoću kad postanem punoletan/a!''. Time se ama baš ništa ne menja. Realno. Naravno, druga je stvar ako tad i posle završene srednje škole krenete da radite i osamostalite se. Tad je u redu.
E to ću ja da uradim!Lepo se vratim sa posla kući/u stan(za koji plaćam kiriju),otvorim frižider a ono puno čvaraka i različitih vrsta alkohola!:lol:Dohvatim se nečega,ubijem od alkohola i prespavam do polaska na posao.
th_smiley_drunk.gif

Zezam se,valjda ću imati bolje organizovan dan od gore navedenog suvog d**anja.:ok:Naravno da ne treba ići u krajnosti ali bez brige,ja nikad nisam bio zaluđen nit' radom nit' lenčarenjem.
 

Back
Top