Ekoloska katastrofa

tihi.d.grejt

Primećen član
Banovan
Poruka
612
Interesuje me sta sve spada pod pojam ekoloska katastrofa?
Po nazivu mi se cini da je to kao neki ,,sudnji dan''!
Sad se malo u slobodno vreme bavim ekologijom, na onom fazonu - ej nemoj baciti flasu na travu, flasi treba vise od 1000. godina da se degradira, ubaci je u kontejner, gde su predvidjene da se bacaju flase i tako to!
PS :arrow: Inace i bend u kome sviram se zove Ekoloska katastrofa!
 
Katastrofa oznacava iznenadan dogadjaj koji za posledicu ima teska razaranja i velike zrtve, preko 10 000. Opasnosti (u koje spada i ekol. katastrofe) su prirodni ili covekom izmenjeni prirodni procesi koji ispoljavaju negativno dejstvo neposredno na coveka ili neophodne komponente sredine njegovog zivljenja i delatnosti koji se smatraju resursima. Postoji polemika sta se nesto moze nazvati ekoloskom katastrofom. Na primer pojava sporoodvijajucih opasnih procesa na primer promena klime, ne povlace za sobom katastrofu. Isto tako ako je na primer do zemljotresa ili erupcije vulkana dolazilo u nenaseljenim oblastima planete, to se nije smatralo katastrofom bez obzira na njegovu razornu moc. Katastrofe se mogu izazvati ne samo prirodnim procesima vec i tehnogenim (ljudske aktivnosti).
 
Jedna od najvecih ekoloskih katastrofa koja se dogodila je svakako havarija u Cernobilju. Ona se odigrala 26.4.1986 prilikom servisiranja instalacije sto su operateri iskoristili za realizaciju eksperimenta iako su na taj nacin svesno krsili radne propise. Kao posledica ove havarije doslo je do formiranja 5 radioaktivnih oblaka. Prvi se kretao prema Skandinaviji, drugi prema Poljskoj i DR Nemackoj, treci prema SR Nemackoj i Francuskoj, cetvrti prema Madjarskoj, nasoj zemlji i Bugarskoj i peti prema Rumuniji, nasoj zemlji i Bugarskoj (napomena tada je jos bila SFRJ). Procenjuje se da je od posledice radijacije sve do danas, umrlo izmedju 200 000 i 400 000 ljudi, i da ce taj broj rasti.
Vise o ovome na http://hr.wikipedia.org/wiki/Černobilska_nesreća
 
Jedna od najvecih ekoloskih katastrofa koja se dogodila je svakako havarija u Cernobilju. Ona se odigrala 26.4.1986 prilikom servisiranja instalacije sto su operateri iskoristili za realizaciju eksperimenta iako su na taj nacin svesno krsili radne propise. Kao posledica ove havarije doslo je do formiranja 5 radioaktivnih oblaka. Prvi se kretao prema Skandinaviji, drugi prema Poljskoj i DR Nemackoj, treci prema SR Nemackoj i Francuskoj, cetvrti prema Madjarskoj, nasoj zemlji i Bugarskoj i peti prema Rumuniji, nasoj zemlji i Bugarskoj (napomena tada je jos bila SFRJ). Procenjuje se da je od posledice radijacije sve do danas, umrlo izmedju 200 000 i 400 000 ljudi, i da ce taj broj rasti.
Vise o ovome na http://hr.wikipedia.org/wiki/Černobilska_nesreća

Hvala, da li imate znak ili neki logo ekoloske keatastrofa, pa ako imate da ga postavite??
 
Neznam gde ovo spada, ali mi se čini pod lokalna ekološka katastrofa. 14 septembra sam bio u Aranđelovci pogledajte šta je ostalo od stasog zdanja ponosa Aranđelovca i Srbije.
Strašno!!!. Preuzeto sa" Serbijan Computers"
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top