Price o razvodima
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Price o razvodima

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Price o razvodima

Gledam price o razvodima.
    "Neostvarenost ili sputanost je neoprostivo dopustiti jer nema srece u takvim okolnostima."

Nesto mi ova recenica svakodnevno odzvanja i u samackom ili bilo kom drustvenom zivotu....Uvek sam negde neostvaren, uvek necim , a posebno u Srbiji glupim sputan....a i da nije glupim bilo bi pametnim tipa papirologija....

Dakle jedan mali deo razloga je neumece da se izadje na kraj sa sopstvenim frustracijama iz drustva i za to se okrivi i brak.
    ---------------
    Onda dolazi na red idealizacija nove zajednice i pomoci koja ona treba da pruzi i omoguci pojedincu (porodica kao kompanija koja daje snagu i cuva ledja).

I tu imamo dve nove grupe ljudi....
    Ambiciozni samozivi partneri za koje bi trebalo uvesti rec "samohrani roditelji po opredeljenju" gde je ideal trpljiv partner, baba i deda za cuvanje dece i dosta kesa za sopstvene terapeutske dokaze uspesnosti i potvrde da toliki trud se ipak isplati....
    Sanjalice , koje su potpuno idealizovale svoje partnere pre ulaska u brak, i ta idealizacija nije mala sto je normalno , pa se kasnije uz probleme moze usaglasiti , vec totalno neodrzivo i da su samo radnici na istoj skeli.....

--------------
    Sad , odavde mogu da idem u politicku i emotivnu korektnost i biram one uglove koji ce ici uz sujetu, biti Heseovski i slatkorecivi i na neki udaljeni nacin pomoci, a mogu da odem i na druge uglove....
    Ali to nema smisla, kao sto nema smisla ni u braku kad jedan od partnera to krene na takav nacin....a uvek je to manje ili vise uradjeno od strane oba.....

----------------
    Dete najvise pati, ali gledam sta se sve oznacava kao krivac....

Da li bi trebalo da pre ulaska u brak , kao kod polaska u skolu, bude obavljena psiholoska evaluacija i obavestavanje o psiholoskom profilu oba partnera....?

Ako ih misljenje psihologa posvadja , bolje je pre , nego kasnije , kad stvore jos jednog clana drustva koji ce sutra ponavljati patern razvoda......?

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Price o razvodima

Zaboravio si one koji stupaju u brak zbog keša i nekretnina?

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Da li bi trebalo da pre ulaska u brak , kao kod polaska u skolu, bude obavljena psiholoska evaluacija i obavestavanje o psiholoskom profilu oba partnera....?
    hm. ne bas.
    ali probni period zajednickog zivota (i SAMOSTALNOG zivota pre svega toga - a ne pravo od roditelja u brak) ume da bude korisna stvar.
    internet - disconnecting people

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio moje srce Pogledaj poruku
    hm. ne bas.
    ali probni period zajednickog zivota (i SAMOSTALNOG zivota pre svega toga - a ne pravo od roditelja u brak) ume da bude korisna stvar.
    To je jedina prava stvar.

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

jes, ti si ih podelio na dve grupe... shta je s ostalim grupama i podgrupama... ti patak stvarno mislish da si svu pamet sveta popio il si samo dokon pa volish da chachkash mechku... mozda bi ti bolje bilo da uplovish u brachne vode pa onda pouchen sopstvenim iskustvom napishesh neshto koliko toliko objektivno na tu temu...

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Koliko sam razumeo on jeste u bračnim vodama,ali u nekom svom svetu.

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Dakle jedan mali deo razloga je neumece da se izadje na kraj sa sopstvenim frustracijama iz drustva i za to se okrivi i brak.
    Skroz tacno i nije to tako mali broj. Puno ljudi ocekuje od braka da im resi zivotne probleme.

Obećava
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

60% muskaraca i 90% zena to ocekuje

onda je tuzno sto ostalih 30%-40% muskaraca mora zadovoljiti sve zene..

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

...

Da li bi trebalo da pre ulaska u brak , kao kod polaska u skolu, bude obavljena psiholoska evaluacija i obavestavanje o psiholoskom profilu oba partnera....?...?
    Mnogo je prihvatljivije da dvoje pre nego stupe u brak zive neki period zajedno..tu ce se sami isprofilisati..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Citat Original postavio Karlito Brigante Pogledaj poruku
    Zaboravio si one koji stupaju u brak zbog keša i nekretnina?
    Vasa Ladacki sindrom...

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio kučka Pogledaj poruku
    Mnogo je prihvatljivije da dvoje pre nego stupe u brak zive neki period zajedno..tu ce se sami isprofilisati..
    Greška,mnogo je interesantnije u braku otkrivati partnera.
    Ja sam moju "otkrivao" 18 godina pa sam se razveo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kad su ustao tog dana...rekao si...a ko je ova žena pored mene....izvinte a el se mi znamo...ali to tako uobičajene priča.....anforčntli.......pa, to, kad se troodiš da nekog upoznaš....a upoznati nekog je nemogooće....glavo looda..tamantan....sve se mijenja..ša će nama pokolenja......misim..blam ....ša razvod...?? ja mism da to nema veze....prvo...kod razmaženih...ako doože žive zajedno pre braka...deca će doći mnogo kasno.. jer će se navići da nemaju obaveze...ako stoope u brak...a dete nije na pootu.....a često je to razlog sklapanja braka.....dete će doći.....i ša onda...i onda...zavisi...od porodične stooacije... da li mnogo rade....da li uopšte rade....meni nikad nije bio jasan onaj brakorazvodnin urok.....koji se zove nesaglasnos naravi...a koje su to naravi saglasne...??

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Citat Original postavio drbob Pogledaj poruku
    Onda ti je bio dzaba posao..neko vreme zivota zajedno naravno da ne moze uciniti da se dvoje upoznaju sasvim..tesko da se neko uopste i moze upoznati do kraja..uvek ostaje u nama samima po deo nas koji nikome ne damo i koji uvek moze da iznenadi..ali neko osnovno upoznavanje tj..saznanje da mogu da zive zajedno ..to je najvaznije ..da mogu ..da dele vreme i prostor zajedno..da zajedno urade mnogo toga.ja braku kao instituciji ne pridajem veliki znacaj..dvoje mogu da zive zajedno i bez braka kao drustvene institucije...ali bio brak ili samo zjednicki zivot..svako tezi da to bude za uvek..meni bi bilo tesko da svoj odnos ili brak ako vec hoces, sa nekim gradim..stvaram, nadogradjujem i dajem najveci deo sebe u sve to i da na kraju to sve ode u bestraga..

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    kad su ustao tog dana...rekao si...a ko je ova žena pored mene....izvinte a el se mi znamo...ali to tako uobičajene priča.....anforčntli.......pa, to, kad se troodiš da nekog upoznaš....a upoznati nekog je nemogooće....glavo looda..tamantan....sve se mijenja..ša će nama pokolenja......misim..blam ....ša razvod...?? ja mism da to nema veze....prvo...kod razmaženih...ako doože žive zajedno pre braka...deca će doći mnogo kasno.. jer će se navići da nemaju obaveze...ako stoope u brak...a dete nije na pootu.....a često je to razlog sklapanja braka.....dete će doći.....i ša onda...i onda...zavisi...od porodične stooacije... da li mnogo rade....da li uopšte rade....meni nikad nije bio jasan onaj brakorazvodnin urok.....koji se zove nesaglasnos naravi...a koje su to naravi saglasne...??
    Saglasnost naravi je kada se dvoje razumeju pre svega i kada se dogovore oko svega i najvaznije pridrzavaju se tih dogovora ..a naravi nase..se koriguju i usaglasavaju..aaa..sam ovo dobro objasnila..)

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

saglasnost naravi bi doslovno bilo...saglasnost priroda....šo je, misim, nemogooće očekivati od dvoje ljoodi ...?? a ovo....kad se razoomeju..to je lepo..al više nako poetski.......al ja bih akcenat stavio na poštovanje......al ša ćemo sa onima koji bi da vole...stalno bi da vole nekog....itj da boodu voljeni...imaju na to pravo ljoodi.... ...komplikovano je do đavola....i natrag....

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drbob Pogledaj poruku
    Greška.Trebao si da je pokrivaš.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Mene cura moli da spavamo goli , a ja neću , bojim se ozepću.....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Ističe se Aurora.Borealis (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

na ostatak posta nisam kompetentna da repliciram. nism se ni udavala, kamoli razvodila.

Ako ih misljenje psihologa posvadja , bolje je pre , nego kasnije , kad stvore jos jednog clana drustva koji ce sutra ponavljati patern razvoda......?
    ja sam za to, zapravo nekim ljudima bi trebalo ograničiti pravo da ulaze u barak.

međutim, ako bi tako bilo, moji roditelji ne bi imali šanse da se venčaju, mene i setre ne bi bilo.

možda to i ne bi bilo tako strašno a sigurna sam i da bi mojoj mami život bio daleko sadržajniji.

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    a koje su to naravi saglasne...??
    ...
    internet - disconnecting people

Nov član
    Učlanjen
    07.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da li bi bio sretan i ispunjen da ti je sve potaman?
    Zar si zaboravio igru svetla i mraka, nadmudrivanje, ulozi extra trud i vratice ti se resenje. Ali ne kreci sa predubedjenjima, to vara.
    Ljubav je slepa i lepa, samo je pitanje kojiko ce da potraje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Tuzno pače,
    Ti si baš "ispunjen" i "ostvaren" na ovom forumu. Gde god krenem...TUNI PATAK! ? Ne postoji forum na kome nisi postavio temu? Mnogo filozofiraš?! Izadji iz ove žabokrečine...kreni u potragu za srodnom dušom. Od pisanije nemaš nikakve koristi. Trošiš vreme i sebe. Ti si mlad čovek. U prvom kafiću...u pozorištu...na štrafti za šetnju pojaviće se ONA. Ovde je nećeš naći.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pravi test je rođenje deteta, tu zna da krene naopako, a onda je već komplikovanije rastati se nego kada su sami.

Ako bi razmišljali šta sve može da krene naopako, niko ne bi ni smeo da se venča, ima porodicu, ma ne bismo smeli ni da živimo. Iskreno, mislim da nema recepta-ili jeste ili nije prava stvar.

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BasMeBriga Pogledaj poruku
    Tuzno pače,
    Ti si baš "ispunjen" i "ostvaren" na ovom forumu. Gde god krenem...TUNI PATAK! ? Ne postoji forum na kome nisi postavio temu? Mnogo filozofiraš?! Izadji iz ove žabokrečine...kreni u potragu za srodnom dušom. Od pisanije nemaš nikakve koristi. Trošiš vreme i sebe. Ti si mlad čovek. U prvom kafiću...u pozorištu...na štrafti za šetnju pojaviće se ONA. Ovde je nećeš naći.
    Neće se pojaviti.

Slične teme

1. Lovacke price
    Autor Nikola_lovac u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.03.2008., 17:04
  2. Priče
    Autor Dzo Moler u forumu Književnost
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 14.08.2007., 02:36
  3. SALJIVE PRICE
    Autor flayer u forumu Muškarci