Da li ste izbirljive?

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Da otvorim ovu temu inspirisale su me cesta medjusobna optuzivanja zena i muskaraca, u kojima se jako veliki broj devojaka zali da se oseca usamljeno jer im momci ne prilaze, pri cemu se izmedju ostalog navodi kao razlog to sto u Srbiji ima jako puno ima devojaka a malo je muskaraca; s druge strane muskarci tvrde da je problem lezi u devojkama,u njihovoj 'napucanosti' i prevelikoj izbirljivosti. Dakle zene, da li ste izbirljive? Da li se vasi kriterijumi menjaju s godinama ili ostaju na istom nivou?
 
Da otvorim ovu temu inspirisale su me cesta medjusobna optuzivanja zena i muskaraca, u kojima se jako veliki broj devojaka zali da se oseca usamljeno jer im momci ne prilaze, pri cemu se izmedju ostalog navodi kao razlog to sto u Srbiji ima jako puno ima devojaka a malo je muskaraca; s druge strane muskarci tvrde da je problem lezi u devojkama,u njihovoj 'napucanosti' i prevelikoj izbirljivosti. Dakle zene, da li ste izbirljive? Da li se vasi kriterijumi menjaju s godinama ili ostaju na istom nivou?

heh,
kad je potraznja velika a nema dovoljno odgovarajuce robe,
provlaci se i slabiji kavalitet...
ali vjerujem da nismo dovoljno bogati da kupujemo jeftine stvari kada su vazne stvari u pitanju

therefore - da,
izbirljiva sam :heart:
 
Dakle zene, da li ste izbirljive? Da li se vasi kriterijumi menjaju s godinama ili ostaju na istom nivou?
jesam, ali moze mi se (tj. umem sasvim lepo da budem i sama sa sobom).
menjaju se sa godinama ali ne po nivou, nego po sveobuhvatnosti. sem toga, sa godinama imam mnogo vise razumevanja i manje sam povrsna u presudjivanju nekim "manama".
sustina je bitna, detalje ko shisha...
 
Mislim da sam pre bila vise izbirljiva...danas nekako imam vise razumevanja i gledam uvek da opravdam nekog. Ali sa druge strane sve mi vise i smeta kod muskaraca. I to nekad znaju i najmanje sitnice da me iznerviraju.
Ali i to izbirljiva, na sta se odnosi? Na spoljni izgled, na investiciono stanje, karakter...ili...?
 
Na sve sto smatras bitnim pri odlucivanju "za" ili "protiv" ulaska u neki intimniji odnos sa muskarcem Zozi. Mislila sam na one stvari koje su nama zenama bitne da ih muskarac uslovno receno "poseduje" pa da ga uzmemo u obzir za partnera. Napr. za mene materijalno stanje nije presudno, kao ni fizicki izgled (bitno je naravno da mi se dopada fizicki i da me privlaci ali ne mora da bude univerzalno lep, ono, k'o Bred Pit :)); medjutim sirina uma mi je uzasno vazna, i pod tim podrazumevam da tip nije zadrt, da ne pati od predrasuda i frustracija, a sada prilicno obracam paznju i na njegov odnos sa porodicom jer me je iskustvo naucilo da to itekako moze da utice na vezu, i recimo da su mi kriterijumi utoliko ostriji.
 
Ма јооок, дај шта даш, нема везе! :mrgreen:

Мислим, шта би уопште значило бити избирљив? Ваљда будеш са неким ако ти се допадне, ако ти се не допадне - не будеш.
Немам листу услова које неки евентуални треба да испуни пре него што се одлучим на неку везу.
Е сад, да ли ћу са тим неким остати у вези и каква ће врста везе бити - то већ зависи од тога колико и на који начин одговарамо једно другоме.
 
Sto da se kontrolisem? To je bilo samo obicno pitanje...nije mi bilo jasno...
Pa ima i ljudi kojima je materijalna strana najvaznija.
Meni licno finansije nisu najbitnije, ali ne bi ni bila sada se nekim dzabalebarosem.
Mislim da je od toga bitniji neki intelektualni nivo koji je nama zajednicki, da se ne bi trazili ceo zivot po nekim corsokacima...
Kad nekog upoznam bitno mi je da je duhovit, da ne vredja, da ne glumi neko ludilo...da me ne vodi u stan i da mi pokazuje slike sa svojih putovanja po svetu i pri tome govor "ovo nije fotomontaza"... itd. Ne volim likove koji me kao prvo zele upoznati sa svojim dzipom pa onda misle da mogu odma i sa kit..om.
Volim kad je neko opusten i kad mu je komunikacija na mestu...kad ne gleda u druge ribe dok samnom prica kako bi ispao faca, da me ne podjebava, jer je sam nesiguran. Ne volim zadrte tipove, iskvarene, zenskarose...bitan mi je karakter, da nije glup, da ne gleda samo da me povali.
E za nesto dalje...kao prvo uzajamno postovanje, razumevanje, razgovor a ne cutanje...naravno i strast, dobar seks..pomalo i ljubav.
Kod fizickog izgleda mi je mozda bitan lik...ako to sa nama treba da traje duze ipak cu mu najvise gledati u facu a ne u dupe (koje ce vremenom svakako da omlitavi, kao sve ostalo...kao i ja).
 
@Helen: Napr. ona koja sebi postavi za cilj nalazenje muskarca koji je: zabavan, društven, inteligentan, iskren, elokventan, odgovoran, odmeren, strastven, sportski tip, lepog izgleda, pošten, odlučan, osoba koja stoji iza svojih reči, dovoljno nežan, osoba sa stilom i stavom, materijalno situiran" I oce samo takvog il' nista, ne sme da mu fali nijedna od nabrojanih osobina. Ja poznajem par takvih zena koje su u stalnom traganju za portretom muskarca njihovih snova te posle odredjenog vremena postanu nezadovoljne svakim partnerom.

Edit: nisu svi ljudi isti, neki pak imaju listu, tj. uslove, kriterijume, nazovi kako hoces, od kojih ne odustaju ni po koju cenu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top