mora li savremeni bas tako...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Citam ovih dana s paznjom sta se dogodilo jednom uspesnom mladom coveku konkretno velikom sportisti Danilu Ikodinovicu, inace mom poznaniku koji je u jednoj sekundi nesmotrenosti tesko povredjen...To nije samo njegova sudbina na zalost vec vecine njih za koje ste verovatno i sami culi i citali u dnevnim novinama...Sto se samog Dace tice on je neverovatno brzo vozio bilo motor bilo auto i u to sam se par puta sama uverila dok smo jurili kroz Beograd obavljajuci neki posao koji je tada bio aktuelan...Na stranu to sto ga veoma cenim kao coveka i sportistu ovaj put sam ljuta kao i na sve druge javne licnosti koje mislim da zaboravljaju da su i oni obicni ljudi i da to sto su neko i nesto ne moze da ih spasi nesrece...Citala sam komentar jednog novinara koji je odlicno napisao da bi i on i npr ministar Jocic koji je isto tako nadrljao u saobracajki, dali sve da ih je neki saobracajac zaustavio na prvom uglu, uzeo im dozvole i poslao ih autobusom kuci...toga nece biti izgleda u Srbiji dogod za neke zakon vazi a za neke ne...Opet kad se sagleda u globalu nesreca ima svuda u svetu...dzaba sto je ovde u Austriji zakon veoma strog, i sto te debelo opale po dzepu kad nesto prekrsis saobracajke se desavaju...Kod njih zbog brzine a kod nas opet zbog neprilagodjenosti brzine uslovima puta koji su blago je reci katastrofalni..kad se uz to doda da putem vozi "neko"...onda se lako moze zamisliti zasto se sve ovako desava....
 
Svaka čast Danilu, ali stvarno je vozio prebrzo, pa da je i na šest točkova vozio. Na žalos desilo se nešto, ponovo, po ko zna koji put, a to je da žuriš bez ikakve velike potrebe. Da je postojao pravi razlog za takvu žurbu, sigurno bi je već znali, pa bi nam i bilo jasno zašto 200 na sat. Znam da je to i izazov, i dokazivanje, i šmekerizam, ali se ne isplati neki put, nekome.
DA JE SREĆE DA SE IZ OVAKVIH RUŽNIH SLUČAJEVA IZVUČE OPŠTA POUKA ZA SVE ONE KOJI VOLE BRZINU I KOJI SVOJ VIŠAK ENERGIJE TROŠE NA OVAKAV NAČIN! NA ŽALOST, MNOGI MISLE DA SE TO NJIMA NE MOŽE DESITI, ALI DOVOLJO JE JEDANPUT, PA MAKAR SAMO OKO IZGUBILI!


OVAKO NAM OSTAJE DA SE MOLIMO ZA DANILA I ZA ONE KOJI NE VERUJU DA IM SE MOŽE SLIČNO DESITI
 
Ma sad je zbog budale kriv svako osim budale.....

Da li je Daca BUDALA ili nije?



A plus ministar koji jos nije bio ni vezan pojasom....

To sto su javne licnosti ih ni malo ne cini uzornim licnostima....ni malo....
Nije fora dodavati so na ranu , ali nije fora ni koristiti ranu da zatvaras solane.....
 
Potpuno se slazem sa Patkom. Uzas je to sto se desilo, ali sad svi strahuju i strepe nad Danilom (uredi je to, mlad covek, sportista, velika karijera) a d ali iko pomenu onog jadnog momka iz juga u koji je Daca udario, koji je dospeo u bolnicu, kome je upropasten auto, i koji ce - ni kriv ni duzan - ceo zivot da bude markiran kao neko ko je prekratio -ne daj Boze! - zivot Danilu Ikodinovicu, a ako ne zivot onda svakako karijeru??

I sve to samo sto se mladi Danilo, koji usput i nije bas vis eu cvetu mladosti da moze da se kaze mladost-ludost, igrao na motoru?!

A sta tek reci o Ministru bivsem??

Stvarno.....I nisu jedine javne licnosti koje se ponasaju divljacki i neodgovorno u saobracaju: kola jednog drzavnog visokog funkcionera su ubila devojku u Nemanjinoj par godina unazad, neko od aktuelnih politicara je izazvao sudar a onda pobegao sa lica mesta tek pard nedelja unazad - dokle ce vise svi ti zvanicnici da misle kako su ljudima i Bogu nedodirljivi i da divljace ugorzavajuci sve nas samo zato sto su oni, zaboga, javne licnosti (bilo da su iz estrade ili politike ili sporta, nije ni vazno)?!
 
Nisu, ali ima ih dosta.
Sve frustracije u kuci, sa zenom, na poslu iskale kad sednu za volan.
E, tu su baye i to nevidjene.
Nedavno sam isao na more i dva puta su budale mogle da me oduvaju samo tako.
Neverovatno je da ljudi izlete iz kolone da preticu i ni ne pokusavaju da se vrate mada su me videli.
Da sam bio kao i oni, tj. da sam vozio dosta brze, sada ovo ne bih pisao.

Dakle, covek kao Ikodinovic morao bi da zna koliko u sekundi metara prelazi motor koji ide 180-200 km/h i koliko u takvoj situaciji ni najsavrseniji robot ne bi uspeo da reaguje a ne nesavrseni ljudski organizam, kome oko mozgu prenosi informaciju, mozak obradi, shvati kao opasnu i mora da posalje signal nozi da koci ili rukama da skrecu......

Tuzno, previse tuzno....nadam se da ce se ipak oporaviti, ali ocekivao sam da sportista i otac dvoje dece malo promisljenije vozi

P.S. Motor takve kubikaze i moci nisam vozio, ali su me vozili.
Osecaj jeste neponovljiv, kad nesto tako mocno krene da te vuce kroz prostor nekom nemogucom silinom i kad shvatis kako ljudi, drvece i automobili prolecu pored tebe toliko brzo da mozak ni ne moze da poveze slike u celinu.
A tek zvuk...
Sve je to lepo, ali sa takvim motorima gresi se jednom
 
Poslednja izmena:
Што се тиче Јочића, није он страдао због пребрзе вожње, него је нека страна служба покушала да га ливидира. Званично, ударили џипом у кера.

Jao Mile....da je pokusala strana sluzba, ona bi to i uspela.
Strane sluzbe tesko da ista pokusavaju.
One planiraju i izvrse ili ne uspeju da izvrse, zato jer tamo za razliku od nas, neko ODGOVARA za svoj rad.
 
Што се тиче Јочића, није он страдао због пребрзе вожње, него је нека страна служба покушала да га ливидира. Званично, ударили џипом у кера.
Ma Mile Dragic ga je hteo,jer je ovaj odbio da kupi opremu od doticnog. :roll:
Ma kako da ne...A gde je obezbedjenje?I ako su znali da mu preti opasnost,sto mu nisu dali dodatno obezbedjene,ili digli one helikoptere kao pratnju?
 
Ne da mora,nego treba...svako ko nema samodiscipline niti poštovanja prema drugima treba da snosi konsevence.Naši policajci ne rade ništa,osim što čekaju da budu korumpirani,tako da se od njih ne treba nadati nikakvoj pomoći.

Što si tako strog prema jadnim policajcima? Osim navedenog, oni još i čekaju da prestane pucnjava, pa da naprave inventar - prebroje mrtve (za ovo pitaju hitnu pomoć, ne moraju da broje) i čaure.:mrgreen:
 
Ne , nego ce da ulete usred tuce i da se nadju u nebranom grozdju....

Doba stvarne borbe za mir i pravdu je proslo.
Novi zakoni insistiraju na procedurama koje su takve kakve su, manje ili vise sigurne.
Danas sudu, vlasti , pa na kraju u lancu i policiji nije vise ultimativni cilj mir i svakome prema sposobnostima i uradjenom.To je cista socijalisticka krilatica.
U kapitalizmu koji tek treba da dodje ili kapitalizmu kakav je danas, krilatica je zavrsi posao u skladu sa naknadom koju si primio, u skladu sa pravima i obavezama koje si prihvatio.

Dakle niti danas neko placa policajca da ispravlja krivu drinu , niti da trpa glavu u torbu, vec da brojem , sistematicno , stalnim prisustvom vrsi utvrdjivanje istine (ne prevencija nekim metodama i intuicijom) i preko ostalih aparata kaznjavanja zbog utvrdjene istine delovanje na zastrasenje onih koji bi da prekrse pravo (zakon , ne pravdu).

Stoga se treba sasvim zaboraviti sistem prevencije koji ste gledali ili ste u njegovim dobrim posledicama uzivali za vreme Tita i socijalizma....
Naravno uvek su oni koji vole glavom o zid bili osteceni i sikanirani....
Danas je nemoguce da policija edukativno zatvori tinejdzere zbog opste tuce i prica i pamti ko je problematican i tako uspostavlja kontakt i edukativnu ulogu , bez pravljenja krivicnog dosijea....
Danas je nemoguce da policija tri puta posle svog posla obidje roditelje problematicnih decaka koji su skloni tucama da bi postupno ukazali i pruzili sansu za bar neko prevaspitanje, sto je spasilo neke moje poznanike.....

Danas , to sto svi gledaju politicare koji svakog sata prodaju sve Srpsko , samo naravno recima brane sve Srpsko, ne utice da svi bas pozele da prodaju sve kao i politicari, ali stvara javno mnjenje da ne treba ici protiv zida i da neke "prihvacene" drustvene oblike ponasanja mozes i edukativno primeniti....
Nije svako ko uzima mito uvek bas za svoj dzep, vec neko od njih nekad progleda kroz prste....
Svi pomalo imaju onaj sindrom usrednjene dobrote, pa i u svom grehu i zlobi ponesto ucine da bi prosek bio onakav kakvim se njima cini potrebnim....
 

Back
Top