Najbolji domaci provajder za hosting?

Poruka
4.292
Koji je po vama najbolji domaci provajder za hosting? Kakva su vasa iskustva? Ja sam gledao i posecivao kancelarije i nekako mi se cini da je verat.net najbolji. Samo da kazem da ne pisete za hosting firme koji imaju "kancelarije na internetu", znaci samo za one koje imaju fizicku kancelariju i koji mi mogu udariti pecat (dakle registrovane firme). Ali ipak se koncentrisite samo na domace provajdere koji daju uslugu web hostinga. Sad cu dati specifikaciju verat.net hostinga za najjeftiniji paket pa mi recite da li se isplati ili ima neki provajder da nudi bolje.

Web hosting paket Standard

Platforma Linux
Internet saobraćaj (mesečno): 50 GB
Prostor na disku: 100 MB
Prostor za e-mail naloge: 1 GB
Broj e-mail naloga: 50
WEBMAIL servis: Da
E-mail prosleđivanje: Neograničeno
Registracija .rs domena Uz .rs domen poklon in.rs
Poddomeni: 5
Parkirani domeni: 3
Posebna IP adresa: Ne
Statistika poseta: Da
PHP4, PHP5 : Da
PERL 5.8.x: Da
CGI skripte: Da
MySQL baza 4.x i 5.x: 5
SSI podrška: Da
WAP podrška: Da
SSL podrška: Ne
FTP: Da
Promena DNS zapisa: Da
Korisnički servis (mail, tel.): Da
Cena na godišnjem nivou: 1 770 din godisnje + 1947 din godisnje za domen ako je kod njih registrovan

Server ne podržavaju sledeće ekstenzije: *.asp, *.aspx, MS Front Page ekstenzije, kao ni Microsoft SQL bazu

Samo je to dato i nije data brzina protoka i ostalo vezano koji su racunari u pitanju i tome slicno.
 
Sve može ali Verat nikako. Samo mi nije jasno kako si našao da je Verat najbolji. Ako uzmeš, neka ti je bog u pomoći ako bude nekih problema jer nećeš ih rešiti.
Pre nekih 5-6 godina sam zakupio hosting kod Verata, izgubio mnogo zivaca, telefonskih impulsa, poslao stotine mejlova i rešili su mi pola sitnog problema (sa MySQL bazom).
Kasnije sam prešao na www.adriahost.com i oni su mi ok. Radi im podrška što je meni najbitnije, a nisu ni cene loše. Naravno u pitanju je firma sa kancelarijama.
 
Adriahost je firma sa kancelarijama koja za 139 € godisnje nudi:
4000MB prostora za podatke
50 GB protoka
3 sajta na istom hosting prostoru

Netfirms.com za 120$ tj 75€ godisnje nudi:
300 GB hosting prostora
3000 GB protoka
neogranicen broj sajtova na istom hosting prostoru
5 besplatnih imena domena

Netfirms je Web hosting firma koja postoji 10 godina, hostuje vise stotina hiljada sajtova, a Adriahost sajt postoji od marta 2006.

Dalji komentari su suvisni i molim vas da ne reklamirate domace hosting kompanije
 
@:SHEGI:

Dobro bre je l ja rekoh da za 75€ na NetFirms.com dobijas:
300 GB hosting prostora
3000 GB protoka
neogranicen broj sajtova na istom hosting prostoru
5 besplatnih imena domena

Ovih 5 besplatnih imena domena bi te inace kostalo 25€ tako da cena pada na 50€ za hosting na kome mozes drzati neogranicen broj sajtova.
 
Najbolji domaci provajder za hosting je AdriaHost.com

Imaju ekstra pakete, kao i usluge. korisnička podrška im je aktivna 24h. Imaju tiket sistem, kad nesto nije ok (sto se inače ne desava) pošalješ tiket i oni za 2 ili 3minuta odgovore. Takođe imaju tim za izradu sajtova, imaju uslugu audio striminga (napravis svoju radio stanicu na netu, nije potrebna kikakva registracija firme ili tome sl...), i prodaju softvere (microsoft, kaspersky, f-secure...)

Ma sta da vam kažem najbolji su

Pozz :super:
 
Pa dobro, znam ja da ima stranih kompanija koje nude vise, ali covek je rekao da mu treba domaca firma sa racunom ovde itd. Mogu da navedem jos gomilu domacih firmi, ali isto tako mogu da preporucim ili ne preporucim samo one sa kojima jesam zaista radio. Tako i rekoh:

http://www.verat.net - zaobici u sirokom luku
http://www.adriahost.com - imam samo pozitivna iskustva
http://www.sezamhosting.com - generalno ok, ali tehnicka podrska je prilicno neupucena u neke osnovne stvari
http://www.loopia.co.yu - takodje ok, ali par puta se desilo da su mi isporucili predracun sa nekim uslugama koje moraju da se plate, ali su kod porucivanja bile sakrivene.

To je to. Imao sam sa jos nekim firmama iskustva, ali ne dovoljno da bih mogao da dam neki ozbiljniji komentar. Ja generalno ocekujem da kada neko da komentar ili preporuku zaista ima neko iskustvo sa tim firmama jer ako gledamo ponude na sajtovima, uglavnom je kod svih sve idealno.
 
neobee

pokazalo se veoma zgodnim sto imaju predstavnistvo u gepratovoj, na 10 minuta meni od stana, pa sam mogao da ih smaram licno kad su uyebali slovo u imenu sajta

vrlo simpaticne devojke rade tamo :)

administratori bi mogli da budu malo azurniji, ali resili su problem, sto jes jes tek posle 7-8 dana, ali ajde, oprostio sam im. ipak je greska bila u jednom slovu

sto se cena tice...nisu bas neke

i softverska podrska je slaba (korisnicki interfejs nikakav, vrlo konfuzan. mogli bi i da se potrude da naprave bar neki osnovni file manager)

ukupni utisak - za musterije koje nisu preterano zahtevne (omanji sajt, par strana, neka skriptica) - super. 20 evra godisnje (20-ak mega prostora, prosecan protok), taman koliko im treba a da nije skupo. za ostale...ne smem nista da kazem
 
domaci hosting je smece .

verat sezampro ae whatever stand inline

mora zoves nekog specijalca da ti kreira mysql bazu
50 GB ne moze botove pristojnog projekta da zadovolji a ne neke downloade i tome slicno
seckaju sve zivo, online su ako ti se posreci da da ne usipaju vinjakom konzolu

smesni su

na zapadnim serverima se sve zavrsi 50x profi 50x resursa bar 10x jeftinije

ne znam koja je to fora verovatno "cula zaba konj se potkiva.."

sta se bave hostingom koi djavo kad su takvi lihvari i n00bovi

@ Gil ti verovatno neke licne simpatije imas prema njima pa kazes da su ok ustvari su dno dna. Ne bi hostovao stvari kod njih da oni meni placaju a ne ja njima i jos toliko za to

Treba zabraniti svima koji ne ispostuju standarde koji su trenutno na sceni u toj bransi da se bave tim poslom. Toliko su smesni da je to tuzno.

Kontam da ima ovaca pa ih shishaju ali to je takav indijski vagon da ima idem na gradjevinu da mesham malter i da ne dotaknem keyboard pre nego sto bi bilo kakve pare dao za to.

hosting u Srbiji je 10.000 svetlosnih godina iza sveta
 

Back
Top