Najbolji domaci provajder za hosting?

Uniwebhosting? Šta još nije stao na noge? Imao je jednu katastrofalnu avanturu pre par godina kada je samo nestao a korisnici bili prepušteni sami sebi. Ja iskreno da vam kažem, ne postoji dobar hosting u srbiji, postoji samo manje zlo :)
Zašto? Te hosting usluge uglavnom pružaju najobičniji trgovci kojima je to sredstvo zarade i nemaju pojma o održavanju servera i ne pada im na pamet da plate nekog programera.

Da dodam, jedan naš domaći hoster me optužio da sam mu pobrisao ceo server, nisam mogao da verujem šta čitam u poruci :P
 
Stali su na noge tada... Ali poslednjih mesec dana su o5 nestali, ne javljaju se, ne odgovaraju na tikete. Ja imam manji problem pošto od updata cPanela ne rade webalizer, awstats i mod_deflate (za to ih jurim svaki dan, statistika mi je poželjna ali i bez nje se živi) ali ima ljudi koji gube kredibilitet kod klijenata kojima održavaju sajteve jer ne mogu da rade svoj posao. Izgubila sam mnogo impulsa, živaca i vremena pokušavajući da stupim u kontakt sa njima i zato i pišem ovde ... Ne želim nikome taj vid stresa ako ga već može obići.

Btw forum čine sterilnim, tj brišu sve kritike i probleme članova, ali ako nikako drugačije barem znaju ljudi da ONI znaju da MI imamo problem, ali vidim da će biti NJIHOV problem na kraju. :evil:
Dva puta se neće izvući iz istog s.... :zper:
 
Stalno mi iskače poslednjih dana po sajtovima, jutrjubu, fejzbuku pa čak i ovdje na forumu sajt www.vrh.ba šta je to taj web hosting? Gledala sam ali ništa se ja u to ne razumijem, a stalno mi to izbacuje, vidim plaća se nešto 1,5 km mjesečno...šta znači to? :)

Tea, u zivotu nisam vido gluplju advertajzing nikakve hosting kompanije koja ima pr 0 aj valjda te bog pogleda odozgo i udas se dobro :)
 
Moja iskustva:
EutelNet - ubedljivo najgori, pun je rupa,
Verat je neka sredina mada imaju dosta problema, serveri im znaju dosta da uspore, server baze se cesto desi da nije online, a 24/7 suport im je od 9 do 5 :roll: , takođe mi se desilo da zakupim domen kod njih pa da nekim čudom posle 10 dana kašnjenja neko drugi ga kupi :rtfm:
Eunet mi se za sada pokazao kao najbolji, ali je ubedljivo najskuplji i ima poprilično neljubazan korisnički servis.
Avcom poprilično malo mesta na serveru, ali radi stabilno i bez problema.
 
Nikad nemojte da birate firme kojima je dodatna delatnost hosting jer će usluga biti totalno sranje. Zato se verat i raspada.

Ne znam zasto se Verat raspada ali ova premisa je dobra. Ja hostujem sajtove na sve strane, ali poseldnjih godina se izdvojio adriahost kao korektan hosting partner, naravno, zamerka je da nemaju online podrsku vec tiket, ali dobra strana je sto stvarno odgovaraju na tiket tako je to ok.
 
Vidim da su najskuplji, neki ih hvale, neki se žale. Svi oni prvo počnu dobro da rade, trude se pa onda posle par godina moljakaš i čekićaš da ti se neko javi iz podrške po nekoliko dana. Svi su isti i svi se kvare, nema tu mnogo priče. Zanimljivo mi je da im je pagerank jako dobar, čak 6.
 
Verat je dno dna, meni su pre godinu dana, kada su menjali server, samo isključili sajt. Ukucam svoj link a izlazi njihov sajt. Pošaljem mejl ništa, nazovem a oni aaaa pa nema više vašeg sajta, morate novi da napravite. A nisu hteli na mejl da mi odgovore jer bi ih tužio na osnovu njega. Sve u svemu, napravio sam novi sajt ali kod drugog provajdera. Inače su bili dosta dobri za 10 godina koliko sam hostovao kod njih neke sajtove ali ovo je prevršilo svaku meru. Ako hoćete da vam jednog dana nestane sajt, hostujte kod Verata.
 
Pozdrav svima.

Svi znamo da ne samo kod nas nego svugde u svetu postoje velike kompanije, i one manje, koje pokusavaju da se bore kvalitetom, korisnickim servisom itd protiv reklame, opste prepoznatljivosti i snage brenda.
Tako je i kod nas.
Ja drzim jednu malu hosting kompaniju koja se bavi jos nekim dodatnim uslugama, i zaista je ekstremno tesko(čitaj nedostižmo) delovati ozbiljno pored imena kao sto su Sezam, Beotel itd. Mi ovde na forumima znamo da njihovo poznato ime ne vredi mnogo, ali obični ljudi, njih 99.9% nemaju predstavu o čemu mi ovde pričamo. Jednostavno, kada im zatreba hosting odu u neku od pomenutih firmi i kupe ga. Mislim da je zbog toga ustaljeno mišljenje da u Srbiji nema dobrog provajdera.
Ja bih rekao da nije baš tako, samo treba imati sreće pri odabiru provajdera.
Konkretno, meni jos ni jedan klijent nije zbrisao, ni bio nesto posebno nezadovoljan. Tu i tamo uvek iskrsne problem, ali sve je to resivo. Svakodnevni backupovi su tu 30 dana unazad, sajtovvi se otvaraju prilično brzo, a uptime je preko 99.5% - kada je tako, samo najveći namćori mogu da prave probleme.
Zato bih voleo da pitam Vas koji ovde postujete sta je to konkretno sto Vas je oteralo od nekog hosting provajdera, da li neki od "pravih razloga" (downtime, neljubaznost itd) ili možda neispunjenje nekih dodatnih zahteva, ili mozda nesto trece.

P.S. Namerno nisam ostavio link ka svom sajtu, ovo nisam pisao radi reklame, već da bi video sta ljude zaista muci, jer kad pogledate realno hosting je zaista prosta stvar(za korisnika). Sve dok je sajt onlinei brz hosting je dobar, zar ne? A opet ima toliko nezadovoljnih klijenata.
 
Meni smeta što se hostingom bave trgovci, malo se obuče, zakupe server i onda prodaju. E sad pošto su trgovci, njima žao da plate nekoga da im održava server i krpi sigurnosne rupe a ne pada im na pamet da uče i prate sigurnosne trendove. Odu da spavaju ili na godišnji odmor i tu je zdravo ćao korisnicima. Isto mi smeta i taj dnevni bekap koji obavezno pokupi viruse i uhakovan sajt, potpuna glupost i nebuloza sem za ozbiljne sajtove i firme koji opet - zakupe server. Smeta mi i što seljakajući sa jednog servera na drugi, bekap nestane i ostanem bez gaća pa moram sam da sređujem sajt.

Sve u svemu, hosting u Srbiji je gomila neradnika i amatera. Kad otvore hosting kompaniju, misle sad će da bude love ko blata kaaaaaad shvati da tu ima da se rinta, izgubi interesovanje.

Imao sam bezbroj glupih situacija od toga da me hosting kompanija optužuje da sam im obrisao ceo server do toga da vraćanje bekapa traje nedelju dana, jedan odgovor dnevno podrške sa uvek novim pitanjem koje treba da potvrdim, do suspenzije naloga i čekanja 10 dana kako bi vratio bekap a ja pojačao sigurnost etc.
 
Poslednja izmena:
Kompanija koja posluje već od 2003. godine, sa velikim brojem klijenata na stranom tržištu i sa još pouzdanijim i sigurnijim serverima vam pruža veliki broj hosting usluga po niskim cenama.
Sa ZFS cloud platformom pružamo našim klijentima visoki standard hostinga po niskim cenama na 5 lokacija: USA, Velika Britanija, Australija, Bugarska, Finska - sa najboljom hardverskom i softverskom opremom u Tier 3-4 provajderima.

Niže cene nego kod konkurencije - 30-dnevno jamstvo povrata novca!


Zašto izabrati Domaći Hosting?
Internacionalna kompanija od 2003. godine!
Pouzdanost, besplatna podrška 24/7
Više resursa za manje novca nego kod konkurencije!
Sigurna i brza cloud platforma sa besplatnim panelom!
Mnoštvo dodatnih besplatni usluga: SSD Caching, VPN, besplatni templejti, online builder web stranica i još mnogo toga!

Besplatno selimo Vaš web s drugog hostinga na Domaći Hosting
 

Back
Top