C++!

A

AcaTosic

Gost
Ja sam C++ pocetnik, pa imam neka pitanja za iskusnije programere:
1.Kako da pokrenem multimedijalne sadrzaje (zvuk, slike) zajedno sa programom, jer se sam program pokrece u DOS-u.
2.Kad pokrenem program koji sam napravio on se ne izvrsava ceo (ne izvrsi se zadnja linija) pa programi koji su samo iz jedne linije se uopste ne izvrse.Jedino ako program pokrenem iz C++-a on se ceo izvrsi.Kako ovo da promenim?
PS.Koristim Microsoft Visual C++ na Windows XP-u.
 
Ne, program ti se ne izvrshava u DOS-u nego u konzoli, to je i dalje Windows. Program od jedne linije ne vidish jer se po zavrshetku i konzola zatvori. Stavi neshto kao getchar() u zadnju liniju da konzola ostane otvorena.
Od neke "mlatimudije" u konzolnoj aplikaciji nema nishta. Odnosno, ima, ali je to duuuuga pricha. Batali konzolu i predji na GUI programe ako hocesh slike i zvuk.
 
API == Aplication Program Interface

API je uglavnom definisan od strane GUI-a operativnog sistema. Sluzi da se iskoriste vec ucitani moduli (textbox-ovi, prozori, dropdown-ovi itd.) u operativni sistem kako bi se program brze ucitavao, tj. kako ne bi morao sam da napises sve ove komponente pa da ih ucitavas pri startovanju programa.
 
Slusaj ovako ti nista ne vredi..niko ti ne moze objasniti preko net-a. Kupi neku lepu knjigu (a hvala Bogu ima ih milion) pa procitaj osnove
 

Back
Top