Da li je napajanje ili sta ...?

I ja takodje mislim da je problem napajanje.
Ti tvoji problemi sa resetovanjem ce ti verovatno biti sve cesci i cesci sve dok napajanje ne rikne nacisto.

Ako si u mogucnosti proveri kod nekog da li ce ti se te anomalije javljati i sa drugim napajanjem.
 
Ma ovde je 99% problem sa napajanjem, nema nikakve veze sa temperaturom.
@ezoterista nigde nije spomenuo pregrejavanje procesora.:rtfm:

Kuler na napajanju ne moze da dovede do restarta PC-a
Naravno da kuler nema veze sa restartovanjem, vec je to zvecanje najverovatnije uzrok pada napona,napajanje ne dovodi potreban napon i dolazi do resetovanja, i cesto u takvim situacijama ceo racunar reaguje sporije.

PS.
Ovo moje misljenje ne mora da govori da sam u pravu, ali iz prve ruke bi se moglo reci da je tako.
 
Poslednja izmena:
Ranije mi je zvecao jedan od ventilatora samo kada palim komp i to traje oko 5 minuta i onda prestane
Dakle radi se o ventilatoru(kuleru)...
Dalje, ako kuler zveci, znaci da nesto nije u redu sa njim, sto znaci da je vrlo verovatno da sporije radi, i po mojoj slobodnoj proceni pregoreli su lageri i ventilator se sprorije vrti, iz toga proizilazi da je rashladjenost manja, a zanimljivo je to da procesor ima zastitu od pregorevanja na visokim temperaturama i kao posledicu restartuje se...
To je sve zakjuceno na osnovu toga sto covek kaze da se cuje kuler, a ako se cuje neko drugo zujanje onda moze da dodje u obzir tvoja teorija o napajanju, no i tu si pogresio jer ne moze da radi sporije ako ima pad napona vec da se restatruje ili da se uopste ne upali...
 
To je sve zakjuceno na osnovu toga sto covek kaze da se cuje kuler, a ako se cuje neko drugo zujanje onda moze da dodje u obzir tvoja teorija o napajanju, no i tu si pogresio jer ne moze da radi sporije ako ima pad napona vec da se restatruje ili da se uopste ne upali...
Čuje se jedan od kulera, u ovom slučaju najverovatnije onaj koji se nalazi na napajanju. Ako je ranije zvečao znači da je postojao neki problem (prašina ili nešto drugo). Ako sada ne zveči a komp se resetuje znači da je prestao da se vrti, usled čega su počele da se tope komponente u napajanju zbog pregrevanja, usled čega se kompjuter restartuje.

[Edit] Sad videh da je čovek napisao da mu sada zveči po ceo dan, a ne da je prestao, što se opet svodi na isto - ne vrti se dovoljno, komponente u napajanju se pregrevaju, komp se resetuje.
 
Poslednja izmena:
Prvo da se zahvalim forumasima na pomoci. S obzirom da su ljudi rekli da je nisam adekvatno objasnio problem ja cu se potruditi da ga pojasnim. Kuler na procesoru radi i i kada ga zaustavim, tako sto stavim prst ne njega, zvuk se i dalje cuje. Kuler na napajanju ne mogu da zaustavim i zato sam sumnjicio njega. On radi , odnosno okrece se i to solidno. Drug i ja smo otvorili napajanje i ocistili ga, ali se zvuk nije promenio. Tu ce verovatno par stvari morati da se menja, pa me jos nesto zanima. Da li da promenim samo kuler na napajanju ili celo napajanje. Nekako mi se cini da je bolje zameniti celo napajanje. Mada mi opet nije jasno kako to dovodi do restarta. Mozda ce pomoci cinjenica koju sam skoro video, a koje nisam bio svestan. Na grafickoj karti nema kulera, jer verovatno nije predvidjen, a niko nije mogao da ga skine. Ne znam jesam li pomogao, ali to su neke informacije.
 
Kuler na procesoru radi i i kada ga zaustavim, tako sto stavim prst ne njega, zvuk se i dalje cuje.
Ovo mi nije jasno - kako može da radi kada ga zaustaviš?

Da li da promenim samo kuler na napajanju ili celo napajanje. Nekako mi se cini da je bolje zameniti celo napajanje. Mada mi opet nije jasno kako to dovodi do restarta.
Restartovanje usled problema sa napajanjem se obično dešava ukoliko zbog lošeg hlađenja kondenzatori počnu da bubre ili da cure (ne mora da bude neminovno vezano za hlađenje, može da bude i do lošeg kvaliteta napajanja, ili slično).

Ono što prvo treba da uradiš je da pronađeš koji tačno ventilator zveči. Poslušaj bukvalno svaki koji imaš.
Moj ti je savet da pozajmiš napajanje od nekog prijatelja - ukoliko sve radi kako treba definitivno promeni celo napajanje.

Mozda ce pomoci cinjenica koju sam skoro video, a koje nisam bio svestan. Na grafickoj karti nema kulera, jer verovatno nije predvidjen, a niko nije mogao da ga skine. Ne znam jesam li pomogao, ali to su neke informacije.
Ako nije predviđeno da radi sa ventilatorom teško da je do nje. Ti u svakom slučaju nakon par sati rada proveri koliko je zagrejana.
 

Back
Top