Arterijska/venska ulceracija
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Arterijska/venska ulceracija

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Arterijska/venska ulceracija

Тражила сам да ли има нека тема о томе, али нисам нашла (да ми модератори не замере), а ако има само ми дајте линк, бићу вам захвална.

Ситуација је оваква:

мојој мами која има 68 година се појавила раница на скочном зглобу десне ноге, претпостављало се да је узрокована уједом паука, негде у марту ове године. До дана данашњег лекари нису успели да јој санирају рану и дате су разне терапије.

Дијагнозе су следеће:

1. Na koži u predelu lat maleolusa desnog stopala plitka kružna ulceracija promera 0,4 cm prekrivena hemoragičnom krustom, okolina u pojasu širine 2-3 cm lividnoeritematozna, nije infiltrovana, topla lako bolna na palpaciju. Arterijski status objektivno uredan. Terapija: Gentamicin i Belogent.
    2. Ulcus cruris reg mall. lat. pedis 1 dex. Uradjena nekrektomija i toaleta.
    3. Ulcus extremitatis inferioris. Terapija: Ciprocinal, lok. Fibrolan i Suprasaorb H.
    4. Zadnja dijagnoza: Ulcus maleoli lat. pedis dex. Terapija: previjanje i elastičan zavoj.
    Uradjen je test na Borrelia hurgdorferi i negativan je. Takodje je nadjena Candida albicans u rani koja je tretirana sodom bikarbonom (ispiranje).
    Takodje je korišćena i mast Sinoderm-H, povidon jod i fiziološki rastvor.

Ово су све дијагнозе почевши од хирурга, до специјалисте за кожне болести и на крају васкуларног хирурга. Препоручено је да се уради Доплер крвних судова и он је заказан крај месеца.

Да ли може неко да ми каже каква је то болест, колико траје, која се обично терапија даје? Да ли је већ неко имао овакав проблем и колико је озбиљно, јер рана никако не зараста.

Свима унапред хвала и поздрав!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Arterijska/venska ulceracija

Ulcus cruris
    http://www.pcuhealth.org/projekti/zavrseni/bhp/algoritmi/ulcusCruris.pdf
    Ako ti nije problem da se snadjes sa dijagramom tu ti se nalaze sve potrebne informacije.
    Nazalost to je hronican problem koji zahteva nekada i dugotrajnu terapiju i velike mere prevencije, nekada cak i hirurgusku intervenciju.
    Poslednji put ažurirao/la dr : 05.07.2008. u 17:21

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Bioptron lampa cuda cini za ovu vrstu problema kao i za dekubitalne rane. Ako mozete da je nabavite obavezno probajte.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Ja imam jako lepo iskustvo sa starijom gospodjom sa istim problemom.

Koristili smo kremu, gel od ciste aloje vere ali forever living producta proizvodjaca. Nadjite distributera i nabavite i sok od te iste aloje da pije, kao i propratne preparate koji ce pomoci iznutra.Sigurno cete resiti problem., imamo puno takvih iskustava.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Захваљујем се dr и WithdrawnWater на одговорима. Чули смо за Биоптрон лампу, видећемо шта ту можемо да урадимо.

Што се тиче алоа препарата и гелова .... остајемо резервисани што се тога тиче. Ово је озбиљна ствар и никакви гелови не долазе у обзир, јер су је исти и упропастили.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Ne znam sta ste i kako koristili, govorim o proizvodima firme FLP. Prava kombinacija preparata i pravi nacin upotrebe zaista donose rezultate, znam koliko je ozbiljan problem a znam i sta mogu ovi preparati.
    Ne pricam napamet, Imam dugogodisnje iskustvo sa njima.
    Naravno, izbor je vas.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •