Humor kao odgovor

-Da li humor može biti jedan od najtačnijih, ili potpuno tačan odgovora na zbunjujuće teška pitanja koja nam postavlja filozofija.
-Aaaa? ,

Da. Humor je najbolji način da se nešto kaže, ispita, ukaže na nešto. Evo na primer, film Life of Brian je najbolji primer ukazivanja ne neke društvene probleme, pa i individualne, kroz humor. Svaka scena je kritika nečega.
Mislim da se čovek tada više opusti i jasnije misli.
 
Humor je u mozgu lociran u čeonim režnjevima. To je deo mozga koji poslednji sazri, negde oko 16. godine. Osnovna uloga mu je asocijativno mišljenje. Neobično povezivanje pojmova za koje obično smatramo da nemaju veze, osnova je humora, ali i svakog kreativnog mišljenja u kojem se uobličavaju nova saznanja. A razlika između to dvoje veoma je tanka- zavisi od nivoa prethodno poznatih informacija.
 
Humor je u mozgu lociran u čeonim režnjevima. To je deo mozga koji poslednji sazri, negde oko 16. godine. Osnovna uloga mu je asocijativno mišljenje. Neobično povezivanje pojmova za koje obično smatramo da nemaju veze, osnova je humora, ali i svakog kreativnog mišljenja u kojem se uobličavaju nova saznanja. A razlika između to dvoje veoma je tanka- zavisi od nivoa prethodno poznatih informacija.


"Humor je u mozgu lociran." To Zazjavalo.:D
 
Da. Humor je najbolji način da se nešto kaže, ispita, ukaže na nešto. Evo na primer, film Life of Brian je najbolji primer ukazivanja ne neke društvene probleme, pa i individualne, kroz humor. Svaka scena je kritika nečega.
Mislim da se čovek tada više opusti i jasnije misli.

I ja mislim. Nešto kao koan u zenu samo što je nama ovdje humor lakše shvatiti.
Ne kažem da su isto ali mislim da su bar sa istog izvora. Putići.
 
Ако прихватиш живот превише озбиљно, изгубићеш смисао. Живот се може схватити само кроз смех.

Ово сам вероватно негде прочитао....ал се не сећам:dash:....само знам да сам то прихватио као своје.:cool:
 
Humor je u mozgu lociran u čeonim režnjevima. To je deo mozga koji poslednji sazri, negde oko 16. godine. Osnovna uloga mu je asocijativno mišljenje. Neobično povezivanje pojmova za koje obično smatramo da nemaju veze, osnova je humora, ali i svakog kreativnog mišljenja u kojem se uobličavaju nova saznanja. A razlika između to dvoje veoma je tanka- zavisi od nivoa prethodno poznatih informacija.

:eek:ovo me bas zacudilo....nisam znala.....:neutral:
a da li humor ima granicu....nasim sazrijevanjem mjenja se i shvatanje razlicitih stvari...a samim tim i nas humor....da li postoji doba kada taj humor ''izlapi'' i prerasta u neki sarkazam..ili samo naviku.....?da li postoje granice humora, dokle on predstavlja odgovor, a gdje prerasta u drugu temu?
 
:eek:ovo me bas zacudilo....nisam znala.....:neutral:
a da li humor ima granicu....nasim sazrijevanjem mjenja se i shvatanje razlicitih stvari...a samim tim i nas humor....da li postoji doba kada taj humor ''izlapi'' i prerasta u neki sarkazam..ili samo naviku.....?da li postoje granice humora, dokle on predstavlja odgovor, a gdje prerasta u drugu temu?

Humor se sigurno vremenom menja. A može i da izvetri, otprilike onda kada prestanemo da se čudimo novim stvarima i uđemo u kakvu misaonu kolotečinu.

Rekao bih da humor može biti početak kreativnog mišljenja. Recimo, unutar nekakve nametnute ideologije nađemo neku smešnu protivrečnost. Iz ovoga se može razviti ozbiljna kritika te ideologije, a ovo nije malo. Ne treba zaboraviti da tirani retko trpe humor.
 
-Da li humor može biti jedan od najtačnijih, ili potpuno tačan odgovora na zbunjujuće teška pitanja koja nam postavlja filozofija.
-Aaaa? ,

Da,ali to moze neko ciji je IQ astronomski kome nije bitno da li ce na ta pitanja dati u potpunosti tacan odgovor.Jednostavno humorom se moze resiti problem takve prirode.Ali koliko je njih koji su na to spremni i reseni i koji to mogu?!Malo ih je.Zeznut je humor.;)
 
Нана, рекла бих да си у праву. Хумор даје духовите и маштовите одговоре, али да ли су ти одговори тачни? Ово знам из личног искуства: имала сам једног врло духовитог друга (имам га још увек, него му је духовитост мало изветрела) и често сам се заиста дивила маштовитости његових одговора, али сам у дубини душе знала да нису тачни, односно да нису свеобухватни, да је то само један аспект ствари, дакле -- непотпун одговор.
 
Humor je u mozgu lociran u čeonim režnjevima. To je deo mozga koji poslednji sazri, negde oko 16. godine.
Tačno se sećam svog 16. rođendana kad sam sedeo na nekoj gajbici piva i kad sam iznenada dobio smisao za humor. Bilo je to sjajno iskustvo, bilo mi je lako da nasmejem prijatelje.

Na moju veliku žalost, u dvadeset drugoj sam vozio bicikl i pao, udarivši glavom u neko drvo.

Od tada više nemam smisao za humor.
 
Tačno se sećam svog 16. rođendana kad sam sedeo na nekoj gajbici piva i kad sam iznenada dobio smisao za humor. Bilo je to sjajno iskustvo, bilo mi je lako da nasmejem prijatelje.

Na moju veliku žalost, u dvadeset drugoj sam vozio bicikl i pao, udarivši glavom u neko drvo.

Od tada više nemam smisao za humor.

Šesnaesti rođendan otprilike i jeste vreme kada prestaneš da prepričavaš viceve tipa "kako u tri poteza smestiti slona u frižider". :)
 
Humor je izgleda savaciji zivot, pitanje je samo koliko se prividno i ozbiljno gledamo.

(par puta sam "gledao" u smrt i ... hvatao me neki blagi histerican smeh)

~~~
Izgleda da humor uzima dobar deo u odbrani od stresa...i kod nekih majmuna se moze cuti nesto kao smeh, posle opasnosti...
(verovatno su ljudi u ranom periodu preuzeli smeh i u mirnodopski period, bez stresa kao nesto dobro ili kao neko bezbrizno blagostanje. Slozenost drustvenih odnosa je kasnije stvorilo ovakav humor kakvim ga poznajemo, pre 3000g. je nesto bilo smesno, sto danas uopste nije... )
 
Poslednja izmena:

Back
Top