Čekajući........

Romanticus

Poznat
Poruka
9.026
Kao sto i tema kaze, voleo bih da postavljate ovde neke svoje licne misli i vase stavove o njoj ili njemu,dok ih cekamo...... i pesme dolaze u obzir......sve sto vam padne na pamet.......
Jer na kraju krajeva ovo je romantika, a nisam nasao slicnu temu. Ako postoji, ja se izvinjavam unapred.
 
  • Podržavam
Reactions: !JO
Cekam...
Cekam u senci jednog starog duda
Da mesec zadje i, skrivena tamom,
Po uskoj stazi sto kroz noc krivuda,
Da sidjes k meni ceznjivom i samom.

Cekam, a lenjo prolaze minuti,
I sati biju na tornju daleko.
Vec zora svice, blede mlecni puti,
A ja jos cekam, - i vecno bih cek o!

O, sto je to sto mene veze sada
Za jednu put, za jedan oblik tela,
I sto mi dusa zatreperi cela,
I sva nemocna izdise i pada,
Kad me se takne jedna ruka bela!

I sav zasenjen pred cudesnim sjajem
Lepote tvoje, slab, bez jednog daha,
Kao da svakog casa zivot dajem,
Prilazim tebi pun poboznog straha,
Posrcem, klecam, dokle me privlace,
ko provalija tamna i duboka,
I dok strasnim prelivima mrace,
Tvoja dva crna neumitna oka...
Još uvek osetim peckanje kada ti čujem glas.
A dobro znam da je kasno za nas.
 
Ako jezike covecije i andjeoske govorim,
a ljubavi nemam,
onda sam kao zvono koje jeci,
ili kimval koji zveci.

I ako imam dar prorostva
i znam sve tajne i sve znanje,
i ako imam svu veru da i gore premestam,
a ljubavi nemam,
nista sam.

I ako razdam sve imanje svoje
i ako predam telo svoje da se sazeze,
a ljubavi nemam,
nista mi ne koristi.

Ljubav dugo trpi, blagotvorna je,
ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se,
ne cini sto ne pristoji, ne trazi svoje,
ne razdrazuje se i ne misli o zlu,
ne raduje se nepravdi, a raduje se istini
sve snosi, sve veruje, svemu se nada
sve trpi.

Ljubav nikad ne prestaje,
dok ce prorostva nestati,
jezici ce zamuknuti, znanje ce prestati.
Jer delimicno znamo, a delimicno prorokujemo.
A kada dodje savrseno,
onda ce prestati sto je delimicno.

Kada bejah dete, kao dete govorah,
kao dete misljah, kao dete razmisljah.
A kada sam postao covek,
odbacio sam sve sto je detinjasto.
Jer sada vidimo kao u ogledalu, u zagonetki,
a onda cemo licem u lice.
Sad znam delimicno
a onda cu poznati kao sto bih poznat.

A sad ostaje vera, nada, ljubav, ovo troje.
Ali od njih najveca je ljubav.
 
lirski razgovor


-Reci kako me volis.
-Hocu.
-Reci.
-Volim te na suncu. I volim te u senci.Volim te u sesiru.I volim te u zaketu.Kad vetar duva napolju.I kad si na banketu. U zovama u brezama, kraj maline i klena.I kada spavas .I kad radis povijena. Volim te kad jaje lepo mutis. Volim te cak i kad kasiku ispustis.I u taksiju. I u autu. Bez izuzetka. I od kraja ulice .I od pocetka. I kad kosu svoju cesljem lepo delis.

I u opasnosti. I kad se veselis. Na moru. U gorama.U kaljacama. Bosu. Danas. Juce. I sutra.I danju i nocu.I u prolece kad dolaze nam laste.
-A leti kako me volis?
-Kao srz leta , zna se.

-A da li me volis u jesenje dane.
-Cak i onda kad gubis kisobrane.

-A kada se zimi posrebre prozori.
- Zimi te volim ko vatru kad veselo gori. Blizu tvoga srca. I uz tvoju nogu. A iza prozora sneg. I vrane na snegu.

Konstantin Galcinjski
 
Bog mi je svedok
Koračala si za
mojim stopama u
snegu
tražeći smrznutim rukama
toplotu
u mojim prstima.
Vetar je zaneo
tragove
neistine i laži.
BOG MI JE SVEDOK.

Sve je ovo, gospodo,
lažna priča,
rekla si
bez trunka griže
savesti.
Bol odzvanja
očajem.
BOG MI JE SVEDOK.

Sumoran trg.
Krupne pahuljice
u tvojim očima.
Poneki usnuli
prolaznik.
Stih umrlog
pesnika
ispisan na spomeniku
poginulog komarca
dok eho moje
istine
razdire ponoć.
BOG MI JE SVEDOK.

Grad bez sladoleda,
taksista bez
taksimetra,
vino bez mirisa
kupinovog vina.
Gde si zalutala
ljubavi?
A ja,
ja sam ostao
tu negde, isti.
BOG MI JE SVEDOK.

Voleo sam te u
ponoć
dok si spavala
sneguljičinim snom,
gledao i milovao
do jutra.
BOG MI JE SVEDOK.

Izmicali su pejzaži
detinjstva,
prve mladosti
opaćene
zatrovanim meduzama.
I jednom,
i ponovo
oni su govori,
treća je sreća
poverovao sam.
BOG MI JE SVEDOK.

Htela si da ti budem
ljubavnik,
prokleti nogoljubac
za trenutke
razonode.
Pristao sam i na to.
BOG MI JE SVEDOK.

Gurnula si me
nogom,
kao pseto lutalicu
što gladno skapava
ispred tuđeg
praga.
BOG MI JE SVEDOK.

A ja,
ja sam te
voleo
detinje, iskreno.
Voleo sam te
najsrećnije, nežno.
Danas,
danas te volim
najnesrećnije, tužno.
BOG MI JE SVEDOK.
 
Ernste Stunde - Rainer Maria Rilke
Wer jetzt weint irgendwo in der Welt,
ohne Grund weint in der Welt,
weint über mich.

Wer jetzt lacht irgendwo in der Nacht,
ohne Grund lacht in der Nacht,
lacht mich aus.

Wer jetzt geht irgendwo in der Welt,
ohne Grund geht in der Welt,
geht zu mir.

Wer jetzt stirbt irgendwo in der Welt,
ohne Grund stirbt in der Welt:
sieht mich an.

Prevod

Ozbiljan čas
Ko sada plače negde u svetu,
bez razloga plače negde u svetu,
nada mnom plače.

Ko se sad smeje negde u noći,
bez razloga se smeje negde u noći,
meni se smeje.

Ko sada ide negde u svetu,
bez razloga ide negde u svetu,
ide k meni.

Ko umire sada negde u svetu,
bez razloga umire negde u svetu:
gleda mene.
 
-More Marko ne ori drumove cekajuci :lol::P



Čekanje
Author: Ivana

Čekam da Vanja zaspi.
Čekam da prođe ovaj januar. Ne volim januar.
Čekam samu sebe da konačno donesem neke važne odluke.
Čekam da se probudim iz ove učmalosti nerada.
Čekam, jedva čekam, da počnem da radim. Još samo malo.
Čekam novu kancelariju.
Čekam platu. Valjda će sutra.
Čekam novog mentora.
Čekam, željno čekam, jedan poziv na kaficu.
Čekam proleće. Mnogo volim proleće.
… i tako… čekam…


Upoznala sam skoro jednu osobu i tako kroz pricu rece da joj je muz otisao da kupi pomes(krompirice ) i vrati se posle mesec dana :hahaha:
A neko bome kasni i mesecima pa se otegneeeeeeeeeeee .... dok stigne :whistling:


Čekanje je teško podneti jer nas čini užasavajuće i za mnoge ponižavajuće bespomoćnim. Ono što će nam se zbiti tada više ne zavisi od nas već od postupaka i volje drugih ili od prirodnih sila koje su van bilo čije kontrole. Onaj ko čeka je onaj koji ne može da utiče.

Bespomoćnost je ono što nam možda najteže pada. Ma koliko prilike bile teške, nećemo klonuti sve dok živi nada da možemo nešto učiniti kako bismo popravili stanje u kome se nalazimo. Želimo da verujemo kako smo gospodari svoje sudbine. Primorani da pasivno čekamo, primorani smo ujedno da se odreknemo ovog verovanja.

Bežeći od bespomoćnosti, lako upadamo zamku vračanja. Nesvesni šta zapravo činimo, pokušavamo da na događaje van naše moći utičemo magijski – tako što ćemo na njih usredsrediti sve svoje misli i sve svoje emocije. Tada postajemo u potpunosti zaokupljeni onim što čekamo, nesposobni da mislimo ili obraćamo pažnju na bilo šta drugo ili da išta drugo preduzmemo.

Ovo nam, naravno, ne može pomoći ali zato uvećava našu napetost, dovodeći nas ponekad do toga da jednostavno „puknemo“ ili se nađemo na ivici pucanja. Tako sebi samo pogoršavamo stvari koje već same po sebi ionako nisu prijatne.

Za neke ljude je čekanje ne samo krajnje neugodno već odvratno i ponižavajuće. Reč je o osobama koje se ponose uverenjem da imaju moć nad vlastitim pa i tuđim životima. Sebe vide kao one koji upravljaju sudbinom, ne kao one koji sudbinu trpe. Čekanje razbija njihovu preuveličanu predstavu o sebi, prisiljava ih da se suoče sa činjenicom da nisu viša bića i izuzeci, što izaziva osećanja odvratnosti i poniženja.

Tek smo jednim, ali suštinski važnim delom gospodari svoje sudbine. Utičemo na naše živote ali na njih utiču i drugi ljudi, utiče splet društvenih i istorijskih okolnosti, utiču prirodne sile i procesi.

Veoma je važno da razgraničimo šta je u našoj moći a šta ne. Da uvek činimo ono najbolje što možemo i da se na to usredsredimo jer tako naš duh ostaje bodar i vitalan. Kao što je isto toliko važno da se pomirimo sa onim na šta ne možemo da utičemo.

Tako ćemo, u najmanju ruku, ublažiti ako već ne i ukloniti muku čekanja

"Čekati, biti strpljiv, to znači MISLITI."
Postoje stvari i situacije u kojima nemam vremena za cekanje a za neke opet
mogu odvojiti deo vremena i "usput" cekati .... ali nikako ne znaci da zaustavljam svoje
vreme ako nesto cekam , koristim svaki moguci minut onako kako ja zelim hocu i mogu
i tako je ok .
Ko ceka doceka ....... sta mislite je li tacno ?
Ja licno mislim da je tacno.Kad tad bas vreme koje odlazi i nekome prolazi u cekanju
je najveci ucitelj i najbolji pokazatelj ........da smo bili u pravu .... a poneka se vrata
zatvore i nova otvore i td .... to je zivot cupav i dlakav ali ko umije njemu dvije ;) a moze i triiiiiiiiiiiii :lol:

 
ma, kakvo chekanje...
chekala sam ga godinu dana i na kraju dobila poljubac, razocharanje i njegovu zelju da odem...i, evo, odlazim- bash onako kako je on to hteo...ne chekam vishe
mrzim chekanje i bar skidam taj teret sa sebe, jer vishe nemam shta da chekam...
mada, sad shvatam da nije bilo nichega shto "ce da dodje", nego je to bila moja iluzija...ja sam, zapravo, zavolela svoju iluziju o njemu, a ne njega samog...dok sam sedela, onako sama i mashtala o trenutku kada cemo se ponovo spojiti u jedno, ja sam stvorila odredjenu sliku o njemu....a to chak nije bila ni losha kopija...kod chekanja je loshe shto izgubish osecaj za realnost i udavish se u svojim zeljama i mashtanjima

e, sad chekam josh neshto
chekam da se opametim i ostavim sve za sobom, ali zauvek...



ali, bar sam dochekala josh koji poljubac...
 
Lepa tema. :)

Nekome je cekanje urodjeno kao i disanje. Ne moze bez toga.

Ljudi cekaju sve i svasta, bolji zivot, vise novca.. posao. Ja mislim je najlepse cekati ljubav. :D

U potpunosti se slazem sa tobom druze........ Najzad osoba koja razume sta sam hteo ovim da postignem:D
Nema te covece na ovom forumu? Nestade nam i Insolitus...... On kako se zaljubio, batalio tastaturu...........:) Neka je samo on nama srecan..........:ok:
 
People like us
Know how to survive
Theres no point in living
If you cant feel the life
We know when to kiss
And we know when to kill
If we cant have it all
Then nobody will

The world is not enough
But it is such a perfect place to start, my love
And if youre strong enough
Together we can take the world apart, my love
 
Poslednja izmena:
Posveceno je njoj

Cekam te kraj nase lipe, gde nasa imena dalje stoji I prkose vremenu
Poput neke svete zakletve koju smo dali jedno drugome, iako je napolju oluja I hladni
Vetrovi mi poput biceva miluju lice, I hladnoca mi prodire kroz sve pore moga bica, neoseca vise ni prste ni stopala.
Ali ako mislis da cu se predate I odustati, pogrsila bi, I bas kada sam mislio da tele ce me izdati, I da cu klonuti, bas u tome trenutku Bog posalje zracke svetlosti, vetar se umiri I kao da mi kaze ja sam uz tebe, kao da on zna za obecanje koje smo jedno drugoma dali…………..……….:heart:
 
Posveceno je njoj

Cekam te kraj nase lipe, gde nasa imena dalje stoji I prkose vremenu
Poput neke svete zakletve koju smo dali jedno drugome, iako je napolju oluja I hladni
Vetrovi mi poput biceva miluju lice, I hladnoca mi prodire kroz sve pore moga bica, neoseca vise ni prste ni stopala.
Ali ako mislis da cu se predate I odustati, pogrsila bi, I bas kada sam mislio da tele ce me izdati, I da cu klonuti, bas u tome trenutku Bog posalje zracke svetlosti, vetar se umiri I kao da mi kaze ja sam uz tebe, kao da on zna za obecanje koje smo jedno drugoma dali…………..……….:heart:

ne glupiraj se druze....dzaba cekas...ja kad ti kazem...
 
Ne muci me nista..:) samo ti dajem prijateljski savet...od cekanja nema nista...niti ces je docekati a iskreno i nju bole p**** da dodje...tako da...Danas je suludo vreme i neke druge stvari se cene...ne ove...
Evo uzmi mene kao primer...pisem..stvaram..posvecujem....poklanjam ono sto je meni sveto a to su moje reci,stihovi i pesme...i ? ne dobijam ni gram postovanja....da cekam ? neznam....isuvishe mi je zivot kratak da bih cekao....svaka njima (zenama) cast....ali ipak...dok one shvate ti uvenes cekajuci..
 
Znam da ti je tesko............. Siguno ti je zabila noz u ledja ili srce, ali secas se da smo pricali o pozitivi i veri i nadi............ Nemoj biti ogorcen........... Pojavice sa prava...........
Veruj mi uvereio sam se da ih ima jos, retke se poput nas............ Ali tu su i cekaju takodje, a i one koje pricaju da neverje neki gad im je iscupao srce pa kada nemogu njemu da se osvete onde se svete osobama poput tebe i mene, posto smo im mi na dohvat ruku...........:thumbdown:
 
tesko ? brate moj....poceo sam da se smejem na kraju....nije to zabijanje noza u ledja..vec ne postovanje i neuvazavanje...i prosipanje nekih prica....ne volim da mi se pricaju pricice...jel poverujem...ja mislim da su svi dobri kao ja...ali to nikad nije tako....
Sto se tice te osvete preko nas...kapiram to...to tako ide...gledaju nas kao otirace ili flastere...*** neki baja pre nas ih sjebe...ostane rana..dodjes ti tako dobar i fin...prelepi te preko rane..zaraste...i skine te i baci...***...to rade i muskarci..

ne znam koliko se ispalati baviti se vise tome eonskom pricom one prave...ljubavi i tih sranja...
brate danas je sve naopacke...
 
tesko ? brate moj....poceo sam da se smejem na kraju....nije to zabijanje noza u ledja..vec ne postovanje i neuvazavanje...i prosipanje nekih prica....ne volim da mi se pricaju pricice...jel poverujem...ja mislim da su svi dobri kao ja...ali to nikad nije tako....
Sto se tice te osvete preko nas...kapiram to...to tako ide...gledaju nas kao otirace ili flastere...*** neki baja pre nas ih sjebe...ostane rana..dodjes ti tako dobar i fin...prelepi te preko rane..zaraste...i skine te i baci...***...to rade i muskarci..

ne znam koliko se ispalati baviti se vise tome eonskom pricom one prave...ljubavi i tih sranja...
brate danas je sve naopacke...

Neznam sta da ti kazem...... Mozda si u pravu......... Mozda je sve ovo Sizifov posao.......
Ja svaki dan vodim borbu sa sobom sto se tice svega ovoga sto si rekao........... Nekada i meni svo to dojadi i osecam se kao Don Kihot protiv Vetrenjaca......... Ali neznam nesto u meni se probudi i nedozvolja mi da padnem u ocaj............ Odbijam da se predam, to ti je mozda i onaj stari prkos ili inat. :dash: Mozda gresim ali odbijam da se predam.......:neutral:
 
Jedno nebo,jedan svet,
jedini život dajem tebi mila moja
I u smrt se ne plašim otići i s đavolom
rat vecno voditi
za jedan pogled koji bi ti krišom ukrao,
za jednu vlas kose tvoje,
za jedan slucajni dah.
I neka me ne bude vise
ako jednu suzu zbog mene proliješ
i nek disati stanem,zbog mene,
tren tuge ako osetiš.
Voleti te samo želim
i u san s tobom poći,
na rukama te svuda nositi.
Jedina si TI KRALJICA života moga
što u srcu mi počinva,
što nada se zoveš,
što nebo nadamnom stvori novo.
Kao jedna misao želim da postojiš
kao muzika koja mojom dimenzijom leti
Kao VOLIM TE kao OBOŽAVAM TE,
kao klanjam ti se
Kao vetar slobode želim leteti
dok postojim,dok hodam,
dok znam za život svoj
želim imenom tvojim nazivati.
Jedina za mene si voljena moja i jutro ovo
želim,za tebe u sunce pretvoriti.
Dan ovaj večno nek traje i osvetli ti stazu
ka prolazu preko praznog,crnog i nemilosrdnog sveta
što okružuje te.:heart::heart::heart::heart:;)
 

Back
Top