7. Beogradska gimnazija-HELP-!!!

ma opushteno...nalazi se u mirijewu...tnx!:lol:
ewo danas sam otishla da se upishem i wec upoznala direktorku i zhena me zgotiwila kazhe:"shta god da ti treba ti dodji do mene,uwek sam tu..."ja reko dobro...xex...i ono chula sam da je laka...
ono nie nalet "emocija"...nego sam do sad promenila 3 osnowne shkole...pa sam zato napisala...:p:p:p

:):):)
 
Ja sam zavrsila VII...Skola nije nesto preterano teska,kada se uporedi sa Prvom ili Petom beogradskom,ali naravno sve zavisi od toga koji ti profesori zapadnu.Ima onih koji su opusteni,normalni i kod kojih mozes da lepo i glatko prodjes bez mnogo mucenja.Naravno,tu je i ona ekipa(jedna profanka iz fizike,dve engleskinje,sve biologiocarke...profesorka nemackog,jedna istoricarka...)koja je jako zeznuta i bila sam svedok obaranja mnooooogoooo maturanata na popravni,a i nije bilo neko preveliko neznanje u pitanju.
Skola je sama po sebi ok,necu da te plasim,svuda ima kretena i pacenika,Sedma srecom nije mnogo poznata po tome,ali kao uvek i svuda nadje se neko ko ce da se izivljava.
Jedino sto ja zameram toj skoli,jeste mesto na kom se nalazi,a to je stari deo Mirijeva,koji tek pocinje da se izgradjuje.
Sada je ,doduse mnogo bolje u odnosu na to kako je bilo kada sam ja upisala skolu...tada nije bilo nicega tamo,i zaista je okolina bila uzasna.
Sedma gimnazija se nekada nalazila na Karaburmi,potom je zatvorena i prebacena,posle nekog vremena u Mirijevo.Ja sam bila treca generacija u toj novoj Sedmoj.
U svakom slucaju,skola nije losa,to ti sada govorim iz prve ruke.Ne mogu reci da je teska,a ni da je laka.Mozda je najblize receno-prosecna.
Puno srece.
 
Uh,što se tripuješ-škola je škola.Jeste da pričaju kako je najlakša beogradska gimnazija,ali nemoj da te to remeti.Lično,ne idem u tu školu,ali je nekoliko mojih drugova iz osnovne u toj školi.Kada su čuli šta ja učim-zgrozili su se.Koliko znam-niko mi se nije žalio na sistem rada u toj školi,ali znaš kako je-uvek se nađe neki idiot od profesora koji će ti zagorčati život...Glavu gore:hol on,be strong!:super:
 
NAJJACA gimnazija u GRADU...znaci prezadovoljan sam... skoro svi profesori su mladi i bas su kul, i oce da ti pomognu i sve....ima par ``slucajeva`` koji su generalno problem cele skole , meni su licno predavale famozna Istoricarka i fizicarka...one jesu stroge, ali su maksimalno korektne...kod nas je nedelju dana pred kraj skole bilo 7 keceva iz fizike, i na kraju je fizicarka oborila samo jednu likusu koja nije nista ni pokusala jer je pored toga imala jos par keceva....i nije najlaksa...trazi se isto koliko i u drugim gimnazijama, samo sto ovde nema te tenzije, nego su profesori potpuno opusteni i ne izivljavaju se na tebi....
 
da li moze neko da mi kaze sta je ulazni test iz hemije?ima da se download-uje sa sajta?

Ulazni test iz hemije bi trebalo da je kontrolni koji se radi na samom početku godine da se vidi koliko koji đak ima predznanja. Mi smo to u školi imali samo iz matematike, a na fakultetu iz fizike ali matematiku :eek:.
Ne znam samo šta će posle da rade sa tim podacima, da li će da vas po tome podele u odeljenja ili će neko morati da ide na dopunsku/dodatnu, ili samo da znaju koliko ko zna
 
takodje me interesuje da mi kazete gde se nalazi ova gimnazija, hwala unapred x)))

U takozvanom "Starom Mirijevu", ulica je Šejkina 21a.
(Staro Mirijevo je bilo neko baš seosko područje* pa su ga preskočili i iza njega počeli da grade novo Mirijevo gde su soliteri, tako da je ono stišnjeno između dva gradska dela.)
*nekada su u školskom dvorištu šetale kokoške a neka baba je tom ulicom terala ovce na ispašu, sad ne znam kako je, ali ovi gore kažu da je sada izgrađenije i uređenije. Jedan moj drug živi na početku ulice i pričao mi je da se stalno gradi.

Malo je komplikovanije stići do tamo

Idi na ovaj sajt
http://www.sedmagimnazija.com/
Desno od zelenog logoa imaš mapu

Pri dnu strane vidiš gde od Ulice Jovanke Radaković ide jedna strelica na desno
Tu počinje ta Ulica vitezova Karađorđeve zvezde
Na tom ćošku izađeš iz autobusa 27 ili 27a? Reći će ti već ovi koji idu u tu školu. Ranije je pored stanice bila "pekara Dimić", ne znam da li je i sada.

Dakle izađeš iz autobusa, pređeš preko i kreneš da se spuštaš ulicom vit.kar.zv., najbolje sa leve strane jer je sa te strane skretanje za školu. Prođeš crkvu, prođeš neki most preko kanala i skreneš levo u Šejkinu. Onda ideš i ideš samo levom stranom dok ne naiđeš na školu. Ima dosta da se ide peške.
 
Veruj mi da daljina skole ne predstavlja nikakav problem...Ako ti drustvo bude ok i ako se pronadjes u toj skoli,nikakav problem ti nece biti da putujes...Malo je smor u prvom polugodistu,al naviknes se kasnije....Ne bi trebalo vise od sat,sat i 15 minuta da putujes od NBG-a do sedme...Ja sam iz Zemuna do Zvezdare stizao za sat vremena......Drugarica mi je sad zavrsila sedmu,nije teska skola,ali nije ni totalna opustencija,spada medju lakse gimnazije u BG-u.....Ali,dobro razmisli koju bi skolu stvarno voleo da upises,nemoj da te povuku drustvo i jos neke bezvezne stvari,za koje kasnije shvatis da su nebitne ,potpuno.....
 

Back
Top