povreda skocnog zgloba

nemanja23

Početnik
Poruka
3
Pre jedno dva meseca sam povredio skocni zglob igrajuci fudbal napolju, i prvo to nisam shvatio ozbiljno pa nisam ni mnogo miravao. Posle dve nedelje
urazumi se ja malo Smile i odem kod lekara i on mi kaze distorzija ligamenata i stavi mi fiksacioni zavoj i prepisao mi fizikalnu terapiju. Posle nedelju dana meni taj zavoj spadne, i tada sam i krenuo na fizikalnu terapiju. Do tada mi je skoro skroz spao otok ali kada ispruzim nogu osetim bol u zglobu. Dok mi je noga u normalnom polazaju onda nemam nikakvih bolova. Malo mi cudno sto kada sam pitao doktorku da snimim zglob ona je rekla da nema potrebe. Posto sam zavrsio terapiju doktorka mi samo prepisala novu i nista vise... Tada sam otisao kod jednog coveka koji mi je namestio zglob i rekao da su kosti dobro namestene. Bol je postao malo slabi ali ga jos uvek imam. Mene zglob ne boli mnogo da ja ne mogu da hodam, ja sve radim normalno ali me jednostavno nervira.... Ne znam sta vise da radim da me prodje taj bol u zglobu?? malo sam se raspisao.... Smile)
 
Pa prestani da radis gluposti za pocetak, i slusaj ono sto ti lekar kaze, distorzija zgloba i istegnuce ligamenata je povreda koja zna d atrazi i mesece postede zgloba, bandaziranje i fizikalne terapije. Budi srecan sto nisi pokidao ligamente i budi srecan sto ti ta baba kod koje si iso nije sredila zglob tako da nikad vise ni jedan doktor ne moze da ga sastavi!
 
Sada trenutno nosim steznik i savljam hladne obloge ali nesto ne vidim ikakav narpedak vec par nedelja pa mi je malo cudno..... Jedan moj drug mi je preporucio da stavim burovu oblogu.
Da li neko zna gde da nadjem to i da li bi pomoglo?
 
Burove obloge mogu malo da ti olakšaju ali su ti potrebne i vežbe koje prepisuje fiziotarapeut, takođe korisno je da uzmeš 2 kofe , veće tako da može noga da ti stane u njih jednu napunui hladnom vodom, a drugu vrućom i nogu naizmenično stavljaj 2 minuta u hladnu, 5 min. u vruću i tako 15 puta. Takođe uzmi čašu od kiselog mleka i sipaj vode u nju, pa stavi štapić od sladoleda i ostavi da se zaledi pa time trljaj oboleli i otečeni deo noge sve dok ne pocrveni jer sve to ubrzava cirkulaciju i otoko brže spada.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nije korisno, sta vise kontraindikovano je da cini bilo sta od gore navedenog bez konsultacije ortopeda! Metodom 'sam svoj majstor' i ne slusanjem saveta lekara vec se sredio, samo treba jos i vi odavde da ga uputite kako da se dodatno dokusuri. Molim te, sem pod uslovom da si ortoped ili specijalista fizijatar, nemoj nasumicno deliti savete ljudima za koje ne znas sta im je, a posebna prica je da terapiju ne ordiniramo na forumu, makar ni iz najbolje namere. Za to postoji lekar u ordinaciji koji moze da vidi, opipa, donese sud na osnovu celokupne slike - to svakako nismo ni ti ni mi. Zato se suzdrzi od davanja saveta ovog tipa koji mogu vise da naskode nego da pomognu dok ne znamo o cemu se zapravo radi niti kog je tipa povreda. POsle dva meseca zastarela povreda je zacelila kako tako (mozda i sigurno ne na najbolji nacin) ali nju treba leciti ozbiljno, i u ordinaciji lekara.

Decko, ako hoces ikad vise d apotrcis normalno na tu nogu, ne zezaj se nego se javi lekaru i ovaj put slusaj ono sto ti kaze, batali vraceve, kostolomce i internet!
 
Ja sam povredila skocni zglob brat bratu 17 puta. Jednom nisam mogla iz kreveta 2 meseca.
Moja iskustva....
1)Ides na terapiju REDOVNO
2)stavljas hladne obloge CESTO
3)kad sedis, obavezno nogu podignutu, da bi se otok spustio.

I onda se molis bogu, da ti ligamenti dovoljno ojacaju, da ne srusis moj rekord. Ako nisi vernik, ima i vezbica koje radis....do kraja zivota....koje pomazu da zglob povrati fleksibilnost.

Ne moras da ides na snimanje svake nedelje, ako nema preloma prvi put, nece ga biti ni drugi...uf bre...
sto ovi doktori ne vole da trose te x zrake?!?!?
:D
 
Ne moras da ides na snimanje svake nedelje, ako nema preloma prvi put, nece ga biti ni drugi...uf bre...
sto ovi doktori ne vole da trose te x zrake?!?!?
:D

Problem je sto sam ja nisam ni prvi put kada sam otisao kod doktora snimio zglob, jer je to bilo posle 2 nedelje od povrede i tada mi je otok bio mali...


btw isao sam prvo dve nedelje terapije hidro i elektro i onda jos jednu nedelju elektro. ali mi te terapije nisu pomagale. Sada bi trebalo da idem na pregled ali nekako sve manje vidim poentu
odlasaka na pregled kod zene koja mi kaze ''ne vidim ti ja tu nista''..... a nemam nikakav snimak.
 
Snimak nije neophodan, tvoja povreda se ne vidi na snimku. A poente nema zato sto si ti bio neozbiljan i nedisciplinovan a ne zato sto je lekar los. ali onda - imas dve noge, sta i da upropastis jednu - bog je sve u paru stvarao (srecom) sa osvrtom na ljudsku pamet.....
 
Problem je sto sam ja nisam ni prvi put kada sam otisao kod doktora snimio zglob, jer je to bilo posle 2 nedelje od povrede i tada mi je otok bio mali...


btw isao sam prvo dve nedelje terapije hidro i elektro i onda jos jednu nedelju elektro. ali mi te terapije nisu pomagale. Sada bi trebalo da idem na pregled ali nekako sve manje vidim poentu
odlasaka na pregled kod zene koja mi kaze ''ne vidim ti ja tu nista''..... a nemam nikakav snimak.


Ne boli te, samo ti smeta...
Otok je splasnuo...
Simptomi preloma!!!!
:P

Samo nastavi sa terapijom, sto vise dobijes, bolje!!!
I stavljaj obloge, onako kako su ti doktori sihgurno objasnili. Ne smes dugo da drzis hladno na telu, pola minuta, pa skloni na pola minuta, i tako u krug kad god se ukaze prilika.

I smiri se malo, nije operacija na otvorenom srcu!
Ako bas hoces prelom, udari jace sledeci put!!!
:bye:
 

Back
Top