Duga kosa ili kratka kosa?

gazela

Veoma poznat
Poruka
10.256
Koju duzinu kose imate? Da li volite dugu ili kratku kosu? Ili mozda srednju?
Ja sam se, kao sto rekoh negde ranije, oshishala na kratko. Od muke. Moja kosa bila je svetla, neshto kao med, a sada sam je ofarbala u boju cokolade.
I sada sam ljuta na samu sebe jer mi je kosa kratka i ne znam sta cu s njom. HOCU DUGU KOSU!
I sta sad da radim? Nemam para za nadogradnju. Perika mi se ne nosi jer je leto.
Doduse jedna simpatija mi pre neki dan kaze da mi je super kratka kosa jer mi osmeh dolazi do izrazaja. Ma kakav osmeh! Kad nemam onu dugu kosu. Sta da radim sad?
Eto sad sam se lepo izjadala.
 
ne znam videli ste moju duzinu,znaci polako prelazi iz srednje u dugu
i mnogo mi se svidja duga kosa,a nikad nisam imala strpljenja da pustim
vecito sam furala neke pazeve,gluposti al sad sam nasla frizuru svog zivota :) ocu da mi bude duga onako do onih rupica na dnu ledja
inace prestajem polako da je farbam,znaci prirodno smedja,talastasto loknasta(kako koji dan) i bez siski
imala sam i kratku kosu i to je bilo dosta veselo i cupavo
ali duga kosa je zakon
i naravno mora da je cista/svezih krajeva/sjajna
 
pa meni je kosa tamna i teško prima boju, tako da mi koren ne može biti "platinast" ako se ne blajham.
a ja ne mogu više da se blajham, ebeš sve.
i zato mi je osnova tako.. boje meda možda (+prokleti crveni pigment) i relativno često stavim sasvim tanke pramenove, pa preliv preko i sve to izgleda baš lepo, a ne oštećuje..
i nije tolko skupo ko što zvuči
a stvarno bih volela da znam neki bolji način da je negujem.. još nisam pronašla kozmetiku za kosu svog života..
 
I ja imam crveni pigment.
Dok se nisam oshishala izbegavala sam feniranje (u poslednjih sest meseci), jer mi je unishtilo kosu. Morala sam - nije da sam htela. A volim dugu, ravnu kosu vise nego ishta...Tako mi je to lepo.
I sad da me covek pita sto sam osisala na kratko kosu do pola ledja (kad je isfenirana, inace je izgledala kraca)...
 
ja sam sad pocela kao pred pranje,neki sat da je totalno natopim u ulje(maslinovo ili jedno za kosu kozmeticko) i tako to drzim dok sam npr na forumu ili radim nesto po kuci,ali to je neverovatno koju kolicinu ulja popiju moji vrhovi dok ne dobiju onaj masni sjaj
nije lose,al treba biti uporan
nisam nasla maske ni balzame koji su mi ono 5+++,doduse nasla sam sampon koji mi je dobar(tj dva frederik fekkai-zuta bocica,za volumen i bilo koji head'n'shoulders perut bezi ko djavo od krsta)
 
Koju duzinu kose imate? Da li volite dugu ili kratku kosu? Ili mozda srednju?
Ja sam se, kao sto rekoh negde ranije, oshishala na kratko. Od muke. Moja kosa bila je svetla, neshto kao med, a sada sam je ofarbala u boju cokolade.
I sada sam ljuta na samu sebe jer mi je kosa kratka i ne znam sta cu s njom. HOCU DUGU KOSU!
I sta sad da radim? Nemam para za nadogradnju. Perika mi se ne nosi jer je leto.
Doduse jedna simpatija mi pre neki dan kaze da mi je super kratka kosa jer mi osmeh dolazi do izrazaja. Ma kakav osmeh! Kad nemam onu dugu kosu. Sta da radim sad?
Eto sad sam se lepo izjadala.

:D Cekas da ti poraste..:D

Od kada znam za sebe imala sam dugu kosu..i danas je duga i plava..:D
 
ja sam sad pocela kao pred pranje,neki sat da je totalno natopim u ulje(maslinovo ili jedno za kosu kozmeticko) i tako to drzim dok sam npr na forumu ili radim nesto po kuci,ali to je neverovatno koju kolicinu ulja popiju moji vrhovi dok ne dobiju onaj masni sjaj
nije lose,al treba biti uporan
nisam nasla maske ni balzame koji su mi ono 5+++,doduse nasla sam sampon koji mi je dobar(tj dva frederik fekkai-zuta bocica,za volumen i bilo koji head'n'shoulders perut bezi ko djavo od krsta)

Oduvek sam koristila stari nacin za plavuse..maslinovo ulje, zumance i sok od limuna..umutis i namazes kosu ..ostavis pola sata do sat i operes..ubedljivo najbolje.a krajevi.kada se iskrzaju tu pomazu samo makaze..redovno kod frizera na doradu krajeva..
 
ponovo.
jel mažeš do korena?

Da..kao kada se farbas..celu kosu i kozu..blago utrljas..skupis je na vrh glave i ostavis..mozes i onu malu kapicu plasticnu za tusiranje da stavis ..posle isperes i normalno operes kosu..i....najvaznije ..nije dovoljno da to uradis samo jednom..moras stalno ..ja to radim jednom do dva puta u mesec dana..kako kad..jednom obavezno..
 
Zaboravila sam..neke moje prijateljice u to jos nacede sok od belog luka..na onu malu presicu pa dobro umute i sa tim mazu..beli luk je dobar protiv opadanja kose..ja to jos nisam radila..mozda cu:D
 

Back
Top