Baki Andjelkovic: SPS se nije promenio!
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Baki Andjelkovic: SPS se nije promenio!

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Baki Andjelkovic: SPS se nije promenio!

Anđelković: Mi se nismo promeniliM. BABOVIĆ, 04.07.2008 19:59:57 Ocena: 1.00 (Glasova: 2) Komentara: 0

FUNKCIONER socijalista Zoran Anđelković veruje da im pakt sa DS neće štetiti. Bivši generalni sekretar SPS, koji je opet u partijskoj žiži, kaže da su Tadiću poleteli u zagrljaj, jer je to u ovom trenutku - interes Srbije.
    * Šta bi vam na to istorijsko pomirenje rekao Slobodan Milošević?
    - Isto ono što je rekao Vuku Draškoviću kada je 1998. godine razgovarao sa njim o formiranju vlade. Ušli smo u vladu sa DS, jer smatramo da je to jedini izbor. Odlučivalo se da li će Srbija unapred ili unazad. Hteli smo da zaštitimo državni integritet, ali i da nastavimo put ka Evropi.
    * Kako ste preko noći postali toliki evropejci, a doskora ste gledali samo u daleki istok i nesvrstane? Da li vas je zaista u vladu sa DS naterao samo goli interes?
    - Ne. U svim našim deklaracijama od devedesete na ovamo zalagali smo se za evropski put Srbije. Istovremeno, nismo odbacivali ni svoj nacionalni element. Dakle, nismo se promenili, ali se promenio odnos drugih prema nama i našim pogledima na pomenuta pitanja.
    * Koliko dugo će da traje ova vlada?
    - Obično vlade kojima svi proriču brz kraj - potraju. Evo, prošla vlada DS-DSS proglašavana je najstabilnijom, pa se urušila za osam meseci. Opet, Koštuničinoj manjinskoj vladi koju smo podržavali nisu davali ni trun šanse, a ona je potrajala. Ubeđen sam da će ova vlada doprineti smirivanju političkih strasti.
    * Kako kada su otvoreno nezadovoljni Mađari, SDP, SPO, pa i G 17 plus? Mislite li da vam je Tadić dao previše nauštrb njih?
    - Svako ima pravo da se bori za sebe. Neki su tu priču plasirali smišljeno kako bi prigrabili dobre startne pozicije i pre podele resora. Ali, ne mogu da govorim u ime partija koje ste nabrojali.
    * Kako ćete da sarađujete sa Hagom kada ste, gotovo programski, protiv Tribunala? Palma čak traži zamrzavanje saradnje...
    - Naš stav o Haškom sudu je svima poznat. To je, pre svega, zakonska i državna obaveza. Nikada nismo bili protiv dobrovoljnih predaja. Uostalom dvojica naših potpredsednika Milan Milutinović i Nikola Šainović su tako otišli u Hag.
    * Vi se uz Petra Škundrića ponovo vraćate u prvi plan, iako ste bili rivali Dačiću na kongresu. Kupuje li lider SPS tako mir u kući, posle odluke da se prikloni DS?
    - Taman posla. Hilari Klinton je bila protivkandidat Baraku Obami, pa sada zajedno vode kampanju. I pre i posle kongresa nije bilo zavisti i svađe. Jedni drugima smo pružili ruku.
    * Hoće li SPS da raskine beogradski savez sa SRS i DSS-NS?
    - Ne znam. Nemam nikakve informacije o tome.
    * Pričalo se i da ste kandidat za direktora “Pošta Srbije”...
    - To su medijske spekulacije.
    * Hoćete li biti poslanik?
    - Ne. Na listi sam bio samo da bih podržao partiju.

ZAVRŠENA KNJIGA
    * JESTE li završili knjigu političkih uspomena?
    - Jesam, ali je još nisam objavio.
    * Kada može da se očekuje?
    - Uskoro. Sada su bolja vremena za objavljivanje.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Podrazumevano Re: Baki Andjelkovic: SPS se nije promenio!

Citat Original postavio 1234 Pogledaj poruku
    * Šta bi vam na to istorijsko pomirenje rekao Slobodan Milošević?
    - Isto ono što je rekao...
    Mislim da se Baki malo zayebo...Sloba bi mu verovatno rekao isto ono shto je rekao Babicu kad ga je ispalio za Krajinu-"Slobo,a shta ja sad da radim?.." Odgovor je bio-

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Baki se pravda svojim biračima, ili možda ubeđuje samog sebe, pošto nikog drugog ne može da ubedi.

Iskusan zadovoljni kupac (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Bivši generalni sekretar SPS, koji je opet u partijskoj žiži, kaže da su Tadiću poleteli u zagrljaj, jer je to u ovom trenutku - interes Srbije.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Ako se nije promenio SPS, a i ja mislim da nije (ostali su svinje kakve su i bili), onda se sigurno promenio DS.
    Slatko im pada vlast, osilili su se i ponašaju se kao SPS 90-tih.
    Zato je sada krpa našla zakrpu.

Slične teme

1. Word dokument promenio ekstenziju
    Autor Tara9184 u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 03.01.2009., 19:34
  2. sam promenio jezik
    Autor milutinkg u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.01.2008., 14:41
  3. Ulet koji je promenio picu
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks