Trgovina akcijama i drugim hartijama od vrednosti

Наравно да може, треба да отвориш brokerage (посреднички) рачун.
Зависи која тржишта те занимају, 3 основне светске регије су САД, Европа и Азија,
али не знам да ли ти у ствари мислиш на ове локалне Белекс прчварнице.

Ако имаш 4000 €, интересује те да провизије буду довољно ниске да можеш да окренеш профит.
На пример ако узмеш 4000 € и купиш 100 деоница нечега по 40 €,

и после зарадиш 1%, то јесте 40 €, али мораш у оба смера да платиш провизије (платиш услугу куповине, и услугу продаје),
тако да ти у ствари остаје 20 € ако претпоставимо да је провизија била 10 € по трансакцији.

Из тог разлога те занима да провизије буду повољне, јер да си уместо 20 морао да платиш 40, онда ти ништа не би остало од зараде иако је акција скочила 1%.
 
Da li mi neko može bliže objasniti da li ja, potpuni neznalica o ovoj oblasti, mogu nešto zaraditi trgujući akcijama. Uz to novac kojim bih počeo ne premašuje 4000 evra.
Hvala.
Koliko mi je poznato mozes,ukoliko zelis da trgujes akcijama kao fizicko lice postajes obveznik poreza na dohodak gradjana koje ces platiti po resenju nadlezne Poreske uprave,ukoliko radis preko firme onda ces platiti porez na kapitalni dobitak 10% sto je isplativije trenutno.Informacije o cenama akcija ces pronaci na belex-u pa ces proceniti da li je 4000 eura dovoljno.Naravno na trzistu hartija od vrednosti ne nastupas samostalno vec putem brokera.Ovo je ukratko posto je tema jako opsirna.Pozdrav:)
 
Pozdrav,
da li ima zainteresovanih za trgovinu akcijama preko neta, i da li ima nekoga ko vec to radi?
Vec par meseci istrazujem po internetu, procitao sam gomilu knjiga i pregledao gomilu video materijala i trenutno sam poprilicno uspesan sa demo racunom, pa me zanima da li ima neko iskustva koje bi podelio?
Zanima me trgovina ne investiranje...
 
Pozdrav svima,

Da li neko moze da mi kaze jel ikako uspeo da prebaci novac na Interactive Brokers account? Ili da li je iko uspeo da prebacuje novac na strane broker platforme? Da li neko moze da pomogne sa ovom temom?

Hvala unapred!
Cudno pitanje...Mislim da ima par brokerskih kuca u Srbiji koji rade sa njima, pa mislim okrenes ih ako te stvarno zanima.
 

Back
Top