Koridor za Ugljanina

karpos

Elita
Banovan
Poruka
24.669
Nova zuto crvena koalicija menja trasu autoputa!

Užičani: Koridor za Ugljanina
N. JANKOVIĆ, 03.07.2008 19:20:01 Ocena:
2.18 (Glasova: 16)
[Oceni] Komentara: 9 [Postojeći komentari]
PRED majske izbore je na Gradskom trgu u Užicu, u jeku kampanje, lider G 17 plus Mlađan Dinkić uzviknuo: “Dobićete autoput”. Prema novoj, definitinoj odluci Republičke revizione komisije, trasa će ipak u širokom luku zaobići najveći grad zapadne Srbije, ali i Zlatibor kao najznačajnije turističko odredište u državi. Na gubitku su najprosperitetnije opštine, pa i Republika Srpska, a dobijaju čini se - samo Raška i Sandžak.
Time je stavljena tačka na velike, pre svega ekonomske ambicije ovog dela zapadne Srbije. Umesto varijante “Zapad”, odabran je plan “Istok 1”, pa će od Beograda do Jadrana, vozila prolaziti severoistočno od Ivanjice, dolinom Moravice do Kosavice obilazeći Goliju, sve do Kovilja, pored Biočana i Duge Poljane, preko Peštera, do Boljara na granici sa Crnom Gorom.

- To je čist ustupak manjinama, Ugljaninu i Ljajiću. Oni uslovljavaju buduću vladu. Na celoj deonici, putnici neće imati gde da skrenu s autoputa, biće to čist tranzit. Istovremeno, razvijena mesta s ogromnim potencijalom ostaju “kratkih rukava” - naglasio je Milan Stamatović, predsednik opštine Čajetina.
Na Zlatiboru su odlučni, da ako opstane varijanta “Istok 1”, po svaku cenu “izguraju” konverziju aerodroma Ponikve, prilagođavanje piste za civilne svrhe. To smatraju minimalnom zaštitom nacionalnih interesa, koji su još jednom prokockani.
- Struka se izgleda nije puno pitala pre odluke. Kroz Rašku i Sandžak, nenaseljena prostranstva i zaštićena dobra prirode, prolaziće autoput. Čitava mreža gradova i velikih naselja ostaje skrajnuta - stav je Ivana Petronijevića, direktora užičke “Direkcije za izgradnju”, koji takođe ne isključuje politički uticaje iz Raške i Sandžaka, prilikom donošenja odluke.

ŠTA PREOSTAJE?
VARIJANTA “Zapad” jeste nešto duža i skuplja, ali je daleko isplativija - kaže Ivan Petronijević. - Ako se ipak realizuje varijanta “Istok 1”, nama u srcu Srbije ostaje da se zanimamo lokalnim pitanjima, da se borimo za obilaznicu koja će nas koliko-toliko približiti autoputu.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=123966&datum=2008-07-04
 
nije to koridor za ugljanina nego je to put kroz veoma nerazvijene krajeve srbije do crne gore da malo zivnu, plus to je jeftinija varijanta za izgradnju autoputa do crne gore nego preko zlatibora.

jer ne znam dal si kad bio u tom kraju , pester je visoravan znaci ravnica i brezuljci na nadmorskoj visni preko 1000 metara uglavnom i tuda je graditi autoput jeftinije nego ga graditi preko planine zlatibor..
 
drugo uzice je od pozege udaljeno nekih 40tak kilometara i dovoljno je da se odradi do uzica i zatim republike srpske samo prikljucni krak.

trece druga mesta ispod uziac kao nova varos i priboj su veoma mala od samo 10.000 stanovnika...
 
nije to koridor za ugljanina nego je to put kroz veoma nerazvijene krajeve srbije do crne gore da malo zivnu, plus to je jeftinija varijanta za izgradnju autoputa do crne gore nego preko zlatibora.

jer ne znam dal si kad bio u tom kraju , pester je visoravan znaci ravnica i brezuljci na nadmorskoj visni preko 1000 metara uglavnom i tuda je graditi autoput jeftinije nego ga graditi preko planine zlatibor..

To pise u naslovi, nije bitno za koga je, bitno je da pocne da se radi i gradi :!:
 
u pravu je Jery posto je Raska oblast i Pesterska visoravan mnogo siromasniji i nerazvijeniji kraj od Uzica , Cajetine i celog Zlatiborskog okruga pa je opravdano da tuda prolazi auto put, a taj Zlatibor je po meni vec postalo ruglo,a ne prirodna i vazdusna banja i samo bi jos auto-put falio.Mada ne vidim zasti se sada dize tolika frka kada dok auto-put dodje do tog kraja ima jos 3 vlade da se promene ,mislim daj boze da ga izgrade za 4 godine al nisam siguran bas u to .
 
Poslednja izmena:
i jos sto je najsmesnije kad bi se pravila ova 50 km duza trasa preko uzica i zlatibora 48% puta bi bilo u tunelima i mostovima.

smesno... mislim ja jesam da svi imaju koristi od autoputa al ovi uzicani bas preteruju
 

Back
Top