muzicari,javite se

NECA15

Zainteresovan član
Poruka
260
1.pitanje Poceo sam pre par dana da sviram na klasicnoj gitari.Trenutno ucim akorde i notni sistem.Da li je normalno da kada sviram npr. "fur elise"(Ludwig van Beethoven) da gitara malo zapisti?Dok sviram ,da li treba da stisnem jako prste na zici ili je dovoljno lagano.Uglavnom one zadnje tri zice G,H i E moram da stisnem malo jace.(gitara mi je nastimovana)

2.pitanje Nasao sam u fioci jednu malu frulicu.Ima 6 rupa.Da li mogu na njoj da sviram ono osnovno i ako mogu dajte mi semu kako se dobija koji ton,ili jos bolje ako znate neki sajt?

HVALA U NAPRED!:ok:
 
1.pitanje Poceo sam pre par dana da sviram na klasicnoj gitari.Trenutno ucim akorde i notni sistem.Da li je normalno da kada sviram npr. "fur elise"(Ludwig van Beethoven) da gitara malo zapisti?Dok sviram ,da li treba da stisnem jako prste na zici ili je dovoljno lagano.Uglavnom one zadnje tri zice G,H i E moram da stisnem malo jace.(gitara mi je nastimovana)

2.pitanje Nasao sam u fioci jednu malu frulicu.Ima 6 rupa.Da li mogu na njoj da sviram ono osnovno i ako mogu dajte mi semu kako se dobija koji ton,ili jos bolje ako znate neki sajt?

HVALA U NAPRED!:ok:

Odgovori:
1. Ako si pocetnik, prvih mesec dana ce te prsti boleti, i tesko ces stiskati zice, ali nemoj se brinuti, nemoj naprezati ruku, nego stisni zice onoliko da zvuce makimalno a i da se tebi ruka ,,ne slogira,, od jakog pritiska!
Samo opusteno i meni je tako bilo pa se nisam brinuo! I da, zice na klasicnoj obicno zuje zato sto su debele a sto je deblja zica manje se zategne na civiji i onda ti zica najverovatnije spadne sa praga!

2. Mozda to nije frulica nego stimer za gitaru, moj drug ima takav stimer, dunes u rupu i dobijes npr, e ton i tako nastimas gitaru!

Nadam se da sam makar malo pomogao, ti samo vezbaj i budi uporan i sve ce biti OK!

PozdraV :bye:
 
1.pitanje Poceo sam pre par dana da sviram na klasicnoj gitari.Trenutno ucim akorde i notni sistem.Da li je normalno da kada sviram npr. "fur elise"(Ludwig van Beethoven) da gitara malo zapisti?

Nije normalno. :cool:

Dok sviram ,da li treba da stisnem jako prste na zici ili je dovoljno lagano.Uglavnom one zadnje tri zice G,H i E moram da stisnem malo jace.(gitara mi je nastimovana)

Samo ih stisni. :cool:

2.pitanje Nasao sam u fioci jednu malu frulicu.Ima 6 rupa.Da li mogu na njoj da sviram ono osnovno i ako mogu dajte mi semu kako se dobija koji ton,ili jos bolje ako znate neki sajt?

Mozes. Predlazem ti da odsetas do Knez Mihailove, tamo jedan deka povremeno zasvira kolo na frulici. Ja malo i poigram, ali, ... to nije bitno. Ono sto je bitno je da ti tamo kod njega naucis zanata.:cool:

HVALA U NAPRED!:ok:

Nema na cemu. Slobodno pitaj, sve sto ti nije jasno.:cool:
 
1.pitanje Poceo sam pre par dana da sviram na klasicnoj gitari.Trenutno ucim akorde i notni sistem.Da li je normalno da kada sviram npr. "fur elise"(Ludwig van Beethoven) da gitara malo zapisti?Dok sviram ,da li treba da stisnem jako prste na zici ili je dovoljno lagano.Uglavnom one zadnje tri zice G,H i E moram da stisnem malo jace.(gitara mi je nastimovana)

2.pitanje Nasao sam u fioci jednu malu frulicu.Ima 6 rupa.Da li mogu na njoj da sviram ono osnovno i ako mogu dajte mi semu kako se dobija koji ton,ili jos bolje ako znate neki sajt?

HVALA U NAPRED!:ok:

1.Mozesh da se mucish dok ti se prsti ne naviknu , ili da cekash da se naviknu , a da svirash dok te prsti ne zabole:mrgreen:
A za G,D i E:
To zavisi od prstiju isto .Moraju malo da se naviknu da pritiskaju, nema ti druge,treba da se trudish da ti tonovi budu cisti, mada i ne mora:whistling:

2:???:
 
1.pitanje Poceo sam pre par dana da sviram na klasicnoj gitari.Trenutno ucim akorde i notni sistem.Da li je normalno da kada sviram npr. "fur elise"(Ludwig van Beethoven) da gitara malo zapisti?Dok sviram ,da li treba da stisnem jako prste na zici ili je dovoljno lagano.Uglavnom one zadnje tri zice G,H i E moram da stisnem malo jace.(gitara mi je nastimovana)

2.pitanje Nasao sam u fioci jednu malu frulicu.Ima 6 rupa.Da li mogu na njoj da sviram ono osnovno i ako mogu dajte mi semu kako se dobija koji ton,ili jos bolje ako znate neki sajt?

HVALA U NAPRED!:ok:

pa swe shto je najbitnije su ti wetj rekli setjam se kako su meni prsti otkidali kad sam kretala sa gitarom imala sam zhiwe rane na prstima. . .j.bg nego najwazhnije ti je da imash chwrstu zhelju za tim znam puno osoba koje su zbog bolowa u prstima prestali sa gitarom al oni nisu ni imali neku weliku zhelju ochigledno zato mojne da odustajesh i poslako wremenom tjesh jache stiskati zhice i tonowi tje ti biti swe chistiji i da za dalje SRETJNO ;) id a kad nauchish akorde posle mozhesh sam i ne morash da swirash samo kllasiku wetj i ostatk jedan sawet nadji negde wezhbe za shaku i wezhbaj da ojachash i shaku i prste kako bi bolje swirao ;)
 
1!.
Gitaru nikad nisi naucio da svirash , jer uvek moze bolje (MRZIM KAD NEKO KAZE DA JE NAUCIO DA SVIRA GITARU)
2. Pa ni mene posle nekog vremena nisu vishe boleli prsti

Tako je, gitara se nikad ne moze skroz nauciti svirati, kao i mnoge ostale stvari!
Onaj koji kaze da je naucio da svira, e on je budala, moze da kaze naucio sam pesmu, ali da si naucio da sviras gitaru, to znaci da znas sve a to je prakticno nemoguce!
 
Tako je, gitara se nikad ne moze skroz nauciti svirati, kao i mnoge ostale stvari!
Onaj koji kaze da je naucio da svira, e on je budala, moze da kaze naucio sam pesmu, ali da si naucio da sviras gitaru, to znaci da znas sve a to je prakticno nemoguce!

pa znate da ste u prawu al to wazhi za swkai instrument ne samo za gitaru kod instrumenata se mogu sawladawati razne stwari pa idesh redom tako da kad sam u mom postu rekla da sam sawladala gitaru mislila sam na osnowne akorde da se razumemo :mrgreen: ne na celokupnu gitaru kao instrument nego na tu neku osnowu :mrgreen:
 
one zadnje tri zice G,H i E

Ovo i nije bitno ali je bitno:
1. zica - e
2. zica - H
3. zica - G
4. zica - D
5. zica - A
6. zica - E

Kako su mene ucili i kako sam citao e , H zice su PRVE 2. zice, G, D su SREDNJE zice, A i E su
ZADNJE dve zice,

ili e, H,G su PRVE tri zice, a D,A,E suZADNJE tri zice!

Evo mislim da sam nesto uradio, makar malo nesto pojasnio ili ispravio pogresno! :bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top