Ovo bez mnogo komentara!!!!

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Ovo bez mnogo komentara,jer sam ja ovo sta sada prica Vuk napisao na vise adresa,ali vecina u predsednisvu je drugacije odlucila i sada ,sta je tu je.

Nadam se da Tadic zna sta radi ,iako mi ponekad ne deluje tako,to pogotovu vazi za ovo sta je sve poklonio G 17 i SPS ,jer oni za ovo sve sta su dobili u formiranju vlade nemaju bas nikakvo pokrice u birackom telu.:rtfm::rtfm::rtfm:


Menjajmo sebe, a ne Evropu
Predsednik SPO Vuk Drašković

POSLE novog političkog veleobrta u Srbiji, dva najljuća protivnika tokom devedesetih godina, našla su se na istoj obali. I Srpski pokret obnove i Socijalistička partija Srbije deo su vladajuće koalicije.
Sledbenici Slobodana Miloševića, osam godina posle 5. oktobra dobili su jake poluge državnog aparata i jedni su od budućih “predvodnika evropske Srbije”, dok je za stranku “kralja trgova” odvojen jedan resor - ministarstvo za dijasporu.
Vuk Drašković, lider SPO, ne želi da prognozira kakvi će biti rezultati ovako sastavljene vlade i koliko će dugo da opstane. Pristaje za “Novosti” da prvi put javno iznese svoj stav o velikom povratku socijalista u vlast.
* Čaršija priča da vam je i brak u krizi zbog ulaska u vladu sa SPS. Da li ste pristali na svako “političko pomirenje” koje bi moglo da vas posvađa i sa Danicom?
- Nisam pristao i neću. Nisam zaboravio zločine Miloševićevog režima, i neću ih ni oprostiti ni zaboraviti sve dok živim. Supruga mi je ogorčena, a meni je, možda, i teže, jer sam odgovoran i za poziciju SPO, u ovom ružnom vremenu kada je matematika ispred principa.
* Kako i zašto ste se onda našli u koaliciji sa SPS?
- Potpisao sam, uoči izbora, sporazum sa DS kojim sam obavezao poslanike SPO da podržavaju ne samo izborni program liste “Za evropsku Srbiju”, nego i da podrže posleizborne koalicije i kadrovska rešenja koja bude ponudila DS. Data reč i potpis me obavezuju, bez obzira što je DS za koalicionog partnera izabrala SPS, jer je to bio jedini način da se formira većina. Nisam ni pregovarao sa SPS niti je SPO sa njima u koaliciji.
* Da li je današnji SPS za vas onaj isti SPS iz devedesetih ili su i oni prošli kroz reforme? Najavljuje se da će postati i članica Socijalističke internacionale.
- Neće, ako se ne odreknu Miloševićevog kriminalnog nasleđa. Zanemarujući ostale užase i zločine te politike, u dve presude Vrhovnog suda, Milošević je označen kao nalogodavac ubistava svojih političkih protivnika. Naredio je ubistvo Ivana Stambolića i u Budvu poslao atentatore po moju glavu, piše u presudi koja je konačna. U presudi za četvorostruko ubistvo na Ibarskoj magistrali kaže se da je masakr naredio tadašnji šef DB Radomir Marković, a okolnost da je Milošević mrtav odlučila je da on ne bude vrhovni nalogodavac i prvoosuđeni.
* Verujete li da će se SPS u ime budućnosti odreći prošlosti i Miloševića?
- Sa svakog ljudskog stanovišta strašno je da ovi zločini ne zabranjuju današnjoj SPS da jednog monstruma koristi kao stranačku ikonu.
* Sada je aktuelna priča o nacionalnom pomirenju, zarad evropske budućnosti Srbije...
- Pitam se i sam, otkuda sada, zakletve na vernost ubici, zahtevi da žrtve traže oproštaj, priče o dva bola za dvojicom predsednika, Đinđićem koji je ubijen i Miloševićem koji je ubijao? I otkuda, sada, ucene da niko iz SPO ne može dobiti resor potpredsednika Vlade Srbije, u kojoj je šef SPS zamenik premijera i ministarpolicije?
* I pored tih reči ogorčenja najavljujete da će poslanici SPO glasati za novu vladu?
- Glasaće, jer je program vlade bezuslovni i najbrže mogući ulazak Srbije u EU, a to je cilj SPO već 17 godina. SPS je došao u naše dvorište, a ne mi u njihovo, a moraće odbaciti Miloševića kao svoju mantru, ako žele da opstanu u evropskoj vladi.
* Može li SPS iskreno da prihvati bezuslovni put Srbije ka EU, koji je promovisala buduća vlada?
- Verujem da oni veruju da u Evropu možemo i sa evropskim i sa antievropskim načelima, istovremeno. Noga lička, a cipela bečka. Taj kurs doživeće krah. Oni moraju da promene sebe, jer ne mogu promeniti Evropu.
* Koalicija ZES dodelila je SPO samo četiri poslanička mandata i Ministarstvo za dijasporu. Da li ste zadovoljni?
- Nisam. Analize pokazuju da smo zajedničkoj listi doneli mnogo više glasova nego što su četiri mandata i da smo zasluživali i bolji položaj u vladi. Mogli smo, naravno, da se cenkamo i da ucenjujemo, kao što su to činili neki drugi, ali ja to nisam hteo, zbog onoga što je SPO bio, što jeste i što mora biti.


* Zašto ste onda prihvatili da budete deo vlade?
- Moj stav je bio i da ne ulazimo u vladu, nego da je samo podržavamo, ali je većina u Predsedništvu bila drugačijeg mišljenja.


* SPO je, čini se, bio šire ruke prema koalicionim partnerima u vreme kad ste vodili opoziciju?
- Tako je. Tada su drugi dobijali ono što su tražili od SPO, a sada SPO mora da uzme što mu ponude ili da ne dobije ništa.
* Govorilo se i da ćete ponovo dobiti resor šefa diplomatije...
- I da mi je nuđeno, ne bih prihvatio. Bilo bi to kao da neko od mene zatraži da se, po drugi put, upišem na Pravni fakultet. Konačno, SPO je deo parlamentarne i vladine većine, a ja sam šef SPO. To je dovoljno, čak i previše.
* Kako se kao dosledni monarhista osećate u levičarskom okruženju?
- Tačno je da je SPO stranka desnice i da je za kraljevinu Srbiju, ali nema naročitih dokaza da je DS ni levo ni desno.
* Socijalisti su levo, insistiraju na socijalnoj pravdi?
- Koliko SPS drži do socijalne pravde pokazuju i ministarski resori koje su tražili i dobili. Kakve veze ima policija sa socijalnom pravdom ili asfaltiranje puteva i carina?
* Jedan od vaših ciljeva je demontiranje Miloševićevog nasleđa u BIA. Verujete li u ispunjenje tog cilja pošto će Ivica Dačić biti ministar policije i vladin šef sektora bezbednosti?-
Miloševićevo nasleđe u DB nisu uklonili ni ministri policije iz DS i DSS pa neće ni šef SPS, niti će tajni dosijei biti otvoreni. Taj Gordijev čvor biće rasečen samo nalogom iz Brisela, a taj nalog će stići pre nego što SPO dovoljno ojača da to učinimo sami.

* Ko je kriv što se u Srbiji vlada može sastaviti samo po cenu, kako kažete, neprincipijelnih saveza?
- Kriv je Duško Kovačević, i to sam mu i rekao. On napiše da prebijeni treba da moli Đuru da mu oprosti što ga je tukao, pa taj crni humor preraste u stvarnost. On izmisli Topaloviće, pa i oni postanu stvarni. Zamolio sam Duška da više ne piše, jer postaje opasno.

ŽELIM DA PIŠEM
* OČIGLEDNO nećete imati nikakvu političku funkciju u budućoj vlasti, sa čim ćete se baviti uz vođenje SPO?
- Želim da napišem novi roman.
* Hoće li tema ponovo biti devedesete?
- Nikako. Jedva sam smogao snage da taj proživljeni pakao oživljavam u knjizi “Meta”. Hoću da napišem nešto sasvim novo, tematski drukčije od svih mojih dosadašnjih romana.

NA MARSU
* POŠTO vi niste dobili resor u vladi, spekuliše se da ćete biti ambasador u Vašingtonu...
- Američka svemirska sonda otkrila je da, izgleda, ima života na Marsu, pa ću ja biti ambasador Srbije tamo.
 
Na koga to mislis,na bivse tkz."narodnjake" ili deo SRS okupljen oko Seseljevog dupeta ???:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Misim na deo izjave Vuka Drashkovica koji si boldovao.
Kad neko kao Vuk Drashkovic kaze"on nije hteo tako,ali vrh SPO-a odluchio drugachije" chovek prosto ne zna da li da se smeje ili zaplache kad je SPO=Vuk,najliderskija kombi stranka na nashoj politichkoj sceni.
Ipak je Vuk bio i ostao najveca slina i otpad na nashoj politichkoj sceni,gori i od Chede.
Nekrofilisan baj BoTa:)
 
Misim na deo izjave Vuka Drashkovica koji si boldovao.
Kad neko kao Vuk Drashkovic kaze"on nije hteo tako,ali vrh SPO-a odluchio drugachije" chovek prosto ne zna da li da se smeje ili zaplache kad je SPO=Vuk,najliderskija kombi stranka na nashoj politichkoj sceni.
Ipak je Vuk bio i ostao najveca slina i otpad na nashoj politichkoj sceni,gori i od Chede.
Nekrofilisan baj BoTa:)

Covek je vec vise puta preglasan i to uvek u korist stete SPO-a.

Nazalost ,neki imaju glave,ali ih ne koriste na pravi nacin.

To ste vi iz SRS-a nemate svoju glavu ,nego cekate sta ce vam vodja poruciti iz Haga to je vec vas problem i taj problem ce vam se u najskorije moguce vreme obiti o glavu,sto me uzasno veseli...uostalom ,zivi bili pa videli.:rtfm::rtfm::rtfm:

Sto se tice otpada...pogledajte malo vase dvoriste i videcete gomilu razno-raznog ,ne samo otpada,nego slina,kretenizma i idiotizma i to na kub.:dash::dash::banovati::banovati:
 
U predsednistvu "zadovoljnih kupaca"!

Pa ne znam ko duva,ali kako mi se cini, vi iz SRS-a uglavnom duvate Vjeki ,ali sada ste malo na pauzi iz opravdanih razloga.:bye::bye::bye:

evo sad se svadjas sa nekim iz SRSa...predlazem da se na forum uvede doping test, da ne moze da se stondira i kucka istovremeno...ako ne navijam za partizan, to ne znaci da sam sigurno ganci, kapiras??

tuci dve case rasola, spavanjac, pa se vidimo sutra...
 
Alo dechko ja nisam radikal.
A veceg otpada od Vuka nema na nashoj politichkoj sceni.To je svakom i sa gramom mozga jasno.
Ti si kao neki prekaljeni SPO-vac?:lol:
Ako jesi onda dobro znash da su Sheki i chupavi KUMOVI
Vuk je oduvek bio i ostao Slobina opozicija koja bi trebala da ostane deo mrachne istorije da se nije nashao BoTa po nalogu ko zna koga da ga izvadi iz naftalina.
Da nije bilo takvih govana kao shto je Vuk opozicija je mogla da srushi Slobu bar 5 godina ranije.Ali shta vredi kad je Vuk bio opozicija samo na papiru i uvek klimao na Sve Slobine migove.
 
evo sad se svadjas sa nekim iz SRSa...predlazem da se na forum uvede doping test, da ne moze da se stondira i kucka istovremeno...ako ne navijam za partizan, to ne znaci da sam sigurno ganci, kapiras??

tuci dve case rasola, spavanjac, pa se vidimo sutra...

Aha...znaci nekom drugom duvas.....pardonisem se ,nisam primetio.:ok::ok::ok:

Nisam "derpe" i ne vidjam se sa svakim...hm..sumnjiv si......"tucem" samo Jelen i Suboticki pelinkovac i to u vrlo ogranicenim kolicinama.:bye::bye::bye:
 
Kako je nekima ovde pamcenje kratko...i Vadikalima i "demokratama",pa se neke stvari zaboravljaju kao da su bile pre 100 godina.
Zbog chega ono beshe Vuk nije bio u DOS-u?
Ko je ono beshe zabio noz u ledja Djindjicu nakon samo 1 dana na mestu gradonachelnika BG i slizao se sa socijalistima?
S kim beshe SPO ono posle bombardovanja pravio vladu""nacionalnog jedinstva"?
I sad ce takva nakaza da nas vodi u evropu:lol:
Od one prichice o barjacima&muslimanima preko monarhiste do evropejca Vuk je bio qurva svake moguce ideologije i slizao se sa apsolutno svima-od Djindjica preko Slobe,Sheshelja sada do Tadica.Stalno menjao prichu a stranku dozivljavao kao lichnu prtjiju,zato je i do sad trebao da bude fin pokojnik politichki da nije bilo BoTe da ga opet izvuche iz kovchega.:)
 
Alo dechko ja nisam radikal.
A veceg otpada od Vuka nema na nashoj politichkoj sceni.To je svakom i sa gramom mozga jasno.
Ti si kao neki prekaljeni SPO-vac?:lol:
Ako jesi onda dobro znash da su Sheki i chupavi KUMOVI
Vuk je oduvek bio i ostao Slobina opozicija koja bi trebala da ostane deo mrachne istorije da se nije nashao BoTa po nalogu ko zna koga da ga izvadi iz naftalina.
Da nije bilo takvih govana kao shto je Vuk opozicija je mogla da srushi Slobu bar 5 godina ranije.Ali shta vredi kad je Vuk bio opozicija samo na papiru i uvek klimao na Sve Slobine migove.

Jeste ,i zato je pokusao samoubistvo iz zasede i to kamionom ,a drugi put, z....o ga cosak od kuce ,mali mu je ugao bio.

Vuk je krstio Vjekinog sina,a ovaj mu je zahvalio knjigom na tome.

Dok pises tako o ljudima i nazivas ih otpadom,verovatno, sanjas ,da i ti budes u njihovom drustvu,ali jedino sta mozes je da im p...... i to ako ti oni dozvole.:bye::bye::bye:
 

Back
Top