Meso iz robnih rezervi
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Meso iz robnih rezervi

Aktivan član Šaban (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Meso iz robnih rezervi

http://www.gradjanski.co.yu/navigacija.php?vest=24916

Ovde je vest o tome da će Republička direkcija za robne rezerve plasirati 25% jeftinije meso na srpsko tržište kako bi se siromašnijima omogućilo da jedu malo više mesa ili da ga bar probaju.
    Ovde postoje dva problema.

Za prvi problem smo mogli da čujemo na TV-u, ali ja nisam uspeo da nađem ništa konkretno o tome na netu. Radi se o tome da će to meso biti plasirano na tržište severne Srbije, iako svi znamo da su plate u Južnoj Srbiji duplo manje nego na severu. Objašnjenje čelnika direkcije je da nema dovoljno rezervi za celu Srbiju!!! Debilizam!
    S druge strane, svi građani Srbije podjednako plaćaju iz svog džepa formiranje robnih rezervi, tako da se ovde radi o velikoj diskriminaciji. Ja sam iz Niša i znam - ovog mesa nema na jugu Srbije i neće ga ni biti.

Drugi problem je taj što država uzima od nas novac da bi otkupljivala poljoprivredne proizvode, a onda nam iste nudi po nižoj ceni i to, kao što možemo videti, krajnje neefektivno (hrani one koji nisu gladni). Kad se upotrebi prosta matematika može se doći do toga da je bolje da nam država dopusti da kupujemo skuplje meso, nego da nam uzima novac koji je skoro jednak razlici između skupljeg i jeftinijeg mesa, a onda nam nudi jeftinije meso koje smo već platili za razliku u ceni!
    Zato ja smatram da je postojanje robnih rezervi u ovakve svrhe potpuno neopravdano.
    Robne rezerve treba da postoje samo za slučaj velikih kriza i ratova.

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Meso iz robnih rezervi

Ma nema veze oni ce meso mi kupus na kraju je sve to sarma

Aktivan član Šaban (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Meso iz robnih rezervi

Ovo očigledno nikoga ne zanima, čime posebno "patriJote" pokazuju da je njihov patriJotizam vezan za teritorije, a ne za narod...

Slične teme

1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 17.09.2007., 19:43
  2. Meso
    Autor Ecologygirl u forumu Ekologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 21.10.2004., 14:12
  3. MLADO MESO
    Autor saramaza u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 15.02.2004., 20:53

Pravila za slanje poruka