Profesionalna orijentacija

UAR

Zainteresovan član
Poruka
126
Ima nekih agencija koje rade profesionalnu orijentaciju. Da li ste imale iskustva sa njima?

U sustini, misim da se uradi priho test, prica se sa psihologom i on preporuci najbolje zanimanje. Cula sam da nacionalna sluzba za zaposljavanje ima odeljenje gde se to radi i da oni rade besplatno, ali da privatne agencije rade to kvalitetnije.
 
Ja bila tamo na kraju srednje... Mislim, em sam završila gimnaziju, em opšteg smera; i oni mi posle testova i razgovora rekli - dobru ste srednju odabrali :roll:
Otprilike, nisi talentovana nizašta posebno, a sve bi mogla da radiš. Ništa mi nisu pomogli :confused:
 
taj test je malkice zastareo, ali pomaze ipak
iako mi mozak ne radi bas najbolje kada znam da me neko Slusa dok govorim
mogla bi da pokusas sa pisanjem, upoznavanjem sa sobom i onim sto ti lezi

samo da nadam da ne bude na kraju da te zanima nesto za sto nemas talenta,
to je gadna situacija
 
meni su dali samo razlicite iq testove
test opste informisanosti
i neki vrlo providan test sklonosti
i rekli mi da mogu sta 'ocu, al' kao ta socijalna inteligencija mi je bio najbolji rezultat
mislim da je to bilo u centru za socijalni rad
 
Ima nekih agencija koje rade profesionalnu orijentaciju. Da li ste imale iskustva sa njima?

U sustini, misim da se uradi priho test, prica se sa psihologom i on preporuci najbolje zanimanje. Cula sam da nacionalna sluzba za zaposljavanje ima odeljenje gde se to radi i da oni rade besplatno, ali da privatne agencije rade to kvalitetnije.


Ne zaludjuj se. Meni na tim glupostima rekli da sam antitralenat za "to i to". Ja posle ne samo sto sam "to" diplomirala pre roka, nego na osnovu 10.o proseka dobila stipendiju, pa u USA, Chi spec+dokktorat i sve to u isto vreme u koje su moje drugarice iz gimnazije radile poslednje ispite na maticnom faxu koji smo upasle sve 4 te godine. Tako da... ne luduj. Imaj cilj, svoj tempo i najbitnije svoje snove.
Srecno!
 
to je futuristicku film u kome se igraju sa genima jos nerodjene dece, pokusavajuci da od njih naprave "savrsene" ljude.
jedan od retkih koji je rodjen prirodno, i koji u takvom svetu jacih, zdravijih, pametnijih, lepsih isprogramiranih ljudi nema sanse, zeli da postane astronaut.
 
to je futuristicku film u kome se igraju sa genima jos nerodjene dece, pokusavajuci da od njih naprave "savrsene" ljude.
jedan od retkih koji je rodjen prirodno, i koji u takvom svetu jacih, zdravijih, pametnijih, lepsih isprogramiranih ljudi nema sanse, zeli da postane astronaut.

:)Ejjjj, ma kakav astronaut, mnogpo sam ja obicniji smrtnik, mada nije lepo mastati o tome;)
 
Mi smo samo radili testove inteligencije i testove licnosti. Pa i na to je otislo samo nas nekoliko. Najtuznije mi je bilo sto je jedna devojka kojoj su roditelji vazili za velike beogradske intelektualce, na testu inteligencije prosla procenom da je ispod proseka. Ej, zamislite vi to - a ide u gimnaziju i to je trebalo da znaci da je bas, bas inteligentna.
Profesionalna orjentacija - na to nisam htela da idem. Mrzelo me je da idem. Sada bih otisla iz radoznalosti, makar.
 
Verovatno oni nekome i pomognu... nemam licno iskustvo... i nisam bez predrasuda kada su psiholozi u pitanju: svi psiholozi koje ja poznajem (nekoliko, znaci ne generalizujem, pricam o svom utisku) nisu u stanju ni svoj zivot da dovedu u red, neki cak ni ne razumeju pola stvari oko sebe, tako da bih tesko od njih trazila neki savet... ljudi su malo komplikovaniji od nekoliko testova... koje takodje sastavljaju ljudi.
 
... a najbolja fora je da neki psiholozi, to su oni koji savetuju firme koga da zaposle, cak daju i garanciju da npr. Zika Peric predstavlja idealnog kandidata za posao, i da ce taj poao odlicno obavljati narednih pet godina :lol: Verovatno posle "oprave" Ziku Perica za dz, ako dobije nervni slom pre isteka te petoljetke...
 
i ja sam radila na kraju srednje i ni meni ništa nisu pomogli.
rekli su mi da "nisam dete svojih roditelja" pošto su oni pozavršavali matematičke fakultete tj nešto slično
a mene interesovali oni malo društvenjačkiji
i rekli su mi da bi mi dobro išlo ono što sam zaokružila da me interesuje (to su svima rekli, čak i jednoj koja je zaokružila da oće da bude ilustrator dečijih knjiga, možete misliti..)
a da.. rekli su mi i da nisam dobro uradila test ličnosti.. sise. ja ga uradila iskreno.. kako može test ličnosti da ti bude pogrešan? tad me to baš s*****lo..
i na testu inteligencije sam bila onako.. prosečna.. što se kasnije ispostavilo da nisam na nekim drugim testovima..

sve u svemu potpuni fijasko.
i pre oko mesec dana slušam nekog dasu, mislim da je baš prof na psihologiji, kako govori kako je ta profesionalna orijentacija beskorisna u tom smislu.
kaže "oni samo mogu da ti kažu šta je kontraindikovano.. za šta baš nisi, da ne upropastiš sebi život. a za šta jesi, to ni dragi bog ne može da ti kaže"
op cvrc
 
@muvalo
to oko tog hr-a mi toliko ide na zivce...
moj drug radi u jednoj renomiranoj firmi
imali su nekih xy krugova za posao
a na kraju su zaposlili ljude koji su potpuno nesposobni, lenji i nista ne znaju i koji nisu zadovoljili ni tri meseca probnog rada...kaze on, da su ih birali metodom slucajnog izbora sigurno bi bolje izabrali...
u jednoj drugoj su za poziciju nekakvog merchandisera za koga treba srednja skola pravili testove kao da ljudi konkurisu za nasu...
 
i ja sam radila na kraju srednje i ni meni ništa nisu pomogli.
rekli su mi da "nisam dete svojih roditelja" pošto su oni pozavršavali matematičke fakultete tj nešto slično
a mene interesovali oni malo društvenjačkiji
i rekli su mi da bi mi dobro išlo ono što sam zaokružila da me interesuje (to su svima rekli, čak i jednoj koja je zaokružila da oće da bude ilustrator dečijih knjiga, možete misliti..)
a da.. rekli su mi i da nisam dobro uradila test ličnosti.. sise. ja ga uradila iskreno.. kako može test ličnosti da ti bude pogrešan? tad me to baš s*****lo..
i na testu inteligencije sam bila onako.. prosečna.. što se kasnije ispostavilo da nisam na nekim drugim testovima..

sve u svemu potpuni fijasko.
i pre oko mesec dana slušam nekog dasu, mislim da je baš prof na psihologiji, kako govori kako je ta profesionalna orijentacija beskorisna u tom smislu.
kaže "oni samo mogu da ti kažu šta je kontraindikovano.. za šta baš nisi, da ne upropastiš sebi život. a za šta jesi, to ni dragi bog ne može da ti kaže"
op cvrc

To ti pricam. Da sam njih slusala...
 

Back
Top