Total Recall 2070
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Total Recall 2070

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Total Recall 2070

Gledate li ovu novu SF seriju subotom na Pinku ?

Ova serija je takođe inspirisana pričom Filipa K. Dicka "Sanjaju li androidi električne ovce ?" i u mnogo čemu podseća na film Blade Runner.
    Radnja se odvija u relativno bliskoj budućnosti u prenaseljenom, mračnom mega-gradu u kojem ljudi i androidi žive zajedno, a ulicama piče automobili futurističkog izgleda i rikše na ljudski pogon. Dvojica detektiva, od kojih je jedan android, glavni su akteri 22. zasebne priče rađene u tehno-krimi fazonu koji dosta podseća na Blade Runner, ali i na romane Isaaca Asimova "Čelične pećine" i "Golo sunce" (sećate li se detektiva Elije Bejlija i njegovog partnera R. Denila Olivava ?). Glavni lik takođe dosta podseća na Davida Duchovnyja u ulozi agenta Muldera, po fizičkom izgledu, ali i po "opuštenom", nonšalantnom stavu i ponašanju.
    Serija obiluje dosta kvalitetnim i uverljivim specijalnim efektima, dok su scene grada posebno dobro urađene i prijatne za gledanje. Mračna i pesimistična atmosfera tehnološkog "napretka" i dehumanizovanog progresa daje seriji nešto od šarma po kojem je Blade Runner ostao zapamćen.
    Zapleti su dosta bedni i neoriginalni, nema neke posebne psihološke dubine, a humora nema ni za leka.

Sve u svemu, najveći plus ove serije bi bio lepa futuristička scenografija i to što stvarno snažno podsećaju na "dobra, stara vremena" naučne fantastike čije sam predstavnike pomenuo.

Šta vi mislite ?
    Ostavite svoje utiske.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Bas sam sinoc gledao...nisam sve, ali dovoljno da mi se ne svidi bas mnogo. Osim tih scena koje su neubedljivo iskopirane iz Blade Runner-a nema niceg sto bi privuklo gledaoce
    To je neki spoj filmova Totalni opoziv i Blade Runner, koliko sam navat'o?
    a meni glavni glumac vise lice na glavnog lika iz igre Blade Runner, ako znas kako on izgleda

Slične teme

1. Total gym???????/
    Autor Opusteno87 u forumu Arhiva
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.09.2009., 19:12
  2. Total gym??/?
    Autor Opusteno87 u forumu Muškarci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.11.2004., 12:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor