Retrogradni Merkur
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Retrogradni Merkur

Obećava
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Retrogradni Merkur

7.aprila Merkur postaje retrogradan.Za one koji neznaju šta znači retro planeta evo objašnjenja.Radi se o prividnom kretanju planete u suprotnom smeru od uobičajenog tranzitnog kretanja. Sva polja u horoskopu koja mozemo povezati s direktnim utecajem Merkura dozivljavaju promene koje ne mogu proci nezapazeno. Sve vrste komunikacija i sve sto je uz taj pojam vezano dolaze u pitanje. Ne samo da ćemo u ovom periodu imati problema u saobraćaju bilo koje vrste, kvar automobila koji ako je na popravci nece biti popravljen na vreme ili će šteta biti mnogo veća nego sto smo mislili, telefonske veze slabe... Propustićete ugovorene sastanke, pošta koja nam je važna nece nikako stizati, medicinski nalazi biti ce pogresni a kompjuteri ce se kvariti bez vidljivog razloga....

Zavisno u kom znaku se nadje Retrogradni Merkur, će različito delovati na naše komunikacije i odnose. Pošto je sada u znaku Bika izazvaće nas na impulsivno i brzo delovanje što će iznenaditi sve one koje u svojim natalnim kartama imaju Merkura u Biku u direktnom kretanju.

Aktivan član elendil (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Hoces li mi nesto reci o mom retrogradnom sarurnu u jarcu u sedmoj kuci?

Obećava
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio elendil
    Retrogradni Saturn u 7 kuci ukazuje da ces u braku osecati nesigurno i inferiorno sa nedostatkom ambicija.Strahovaces da ne budes odbacen.

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Retrogradni merkur ???

Svi mi znamo da kada je merkur retrogradan ne treba stupati u novu ljubavnu vezu. Da li neko moze da mi kaze ZASTO prosto mi je nemoguce da je to samo zato sto bi bilo problema u komunikaciji.... mislim sta toliko lose moze da se desi :shock:
    Ako neko zna neka kaze please

anakin
    Guest

Podrazumevano

smiri se, bre...
    to su samo planete..

ne uzimaj zdravo za gotovo sve sto neko napise o astrologiji...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

e stvarno... nema potrebe da se nerviraš ...

ovo sam već ovde pisala ali evo ponovo:
    Merkur najčešće ima retorgradno kretanje, dešava se i po 4 puta u toku godine i to traje oko tri sedmice.
    Veruje se da u ovom periodu ne treba započinjati ništa novo, posebno ako je posao u pitanju, već pregledavati, ispravljati započeto, proveravati i sl. i bez nerviranja tj treba biti spreman na redove, čekanja i nepredviđeno odugovlačenje...
    ove godine npr. Merkur je retrogradan od 20.marta do 12.aprila, 23.jula do 16.avgusta i 14.novembra do 4.decembra
    .

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio gigule
    e stvarno... nema potrebe da se nerviraš ...

ovo sam već ovde pisala ali evo ponovo:
    Merkur najčešće ima retorgradno kretanje, dešava se i po 4 puta u toku godine i to traje oko tri sedmice.
    Veruje se da u ovom periodu ne treba započinjati ništa novo, posebno ako je posao u pitanju, već pregledavati, ispravljati započeto, proveravati i sl. i bez nerviranja tj treba biti spreman na redove, čekanja i nepredviđeno odugovlačenje...
    ove godine npr. Merkur je retrogradan od 20.marta do 12.aprila, 23.jula do 16.avgusta i 14.novembra do 4.decembra
    .
    sve neshto retrogradan pred ispitne rokove 8)

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Retrogradni merkur ???

Obicno sto uradimo za vreme retrogradnog merkura, ispostavi se da smo uradili pogresno kada on krene direktno, pa posle moramo da ispravljamo. :x Ipak, to ne mora da bude uvek slucaj i pravilo, posebno kod ljudi koji u natalnom horoskopu imaju retrogradan merkur :wink:

Obećava sherie_lady (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Re: Retrogradni Merkur

meni je ME u jarcu retrogradan na samom ASC i u konjunkciji sa MA u jarcu. sta to znaci. cinjenica je da brzo mislim i da uvek pred sobom imam neki cilj i mnogo citam..., ali kad treba ja da se izrazim uvek imam neki problem. da li je to zbog retrogradnog ME? da li ovaj aspekt planeta ima uticaj na posao kojim se bavim...?

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Zavisi kako je postavljeno 3. polje, ako pričamo o mišljenju i izražavanju, a u vezi s poslom zavisi da li postoji veza tog retro Merkura sa kućama koje govore o poslu i profesiji (10. i 6. kuća).

Takođe su jako važni svi aspekti koje on gradi, kao i pozicija njegovog vladara (u ovom slučaju to je Saturn, pošto je u Jarcu).

Početnik
    Učlanjen
    05.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio elendil Pogledaj poruku
    Znaci licnu nesigurnost sa dosta STARIJIM bracnim partnerom.

Slične teme

1. Retrogradni Jupiter
    Autor IkaIkaIka u forumu Planete
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.01.2014., 00:17
  2. RETROGRADNI MERKUR-KOJI IZBOR ZANIMANJA?
    Autor lindica u forumu Natalna astrologija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 20.04.2010., 12:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •