Sledeci izbori...

crow

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.554
Molio bih moderatore ako moze da zalepe ovu temu,
zarad laksheg pozivanja na to ko je sta reko

ko se razume, a ko je marica... ;)

i sl...

da ovde stavljamo nashe analitichke zakljuchke
gatanja iz pasulja i sl.

ne mogu da povatam sve bisere, narochito mite i djerija po mail arhivi... :D

da pochnem ja

ja kazem da vlada nece ceo mandat,
ali ce biti vrlo blizu tome
trajanje 2.5 - 3.5 godina

na sledecim izborima DSS/NS ne prelaze cenzus

SPS raste za minimum 50%
ma koji 50...

SPS iduci put minimum 17% ukupnih glasova

radikali padaju za 5%, pre svega zbog vracanja SPSa na vlast i povecanja penzija od 10% za sad... :D

koalicija oko ds blagi pad, al manji nego SRS

ostaje LDP

ako nastave da glume jedine odrasle ovde, podrzavaju SPS, cenzurishu sajt ko da su DS
5% ce biti visoko

ako krenu da konkretno pokazuju da su drugachiji...
u ovo vishe ni ja ne verujem
al ako se desi
chak i celih 12%
s tim shto je verovatnoca za ovo oko 3% :(


kolege, izvolite

ako ste za to, da napravimo neku kladionicu....
pa da vas oderem :D
 
Ево овако,

Влада ДС-СПС кратког века.
На следећим изборима:
Ово што је било ЗЕС испод 30% (између 25% и 30%)
СПС не прелази цензус или једва прелази (на граници)
СРС око 40% (прелазе из СПС-а)
ДСС-НС у благом порасту за око 2-3 одсто (прелазе из СПС-а, ЗЕС-а)
ЛДП константан, можда пораст за око 1-2 одсто (незадовољни гласачи ЗЕС-а)
 
Vlada nece zdrzati ceo mandat. Koliko ce trajati ne bih prognozirao jer bi lupio.

Mnogo ce zavisiti sledeci izbori od rezultata ove vlade. Ako budu radili kako treba, ako se oseti napredak, DS + LDP + manjine ce imati vise od 50% i to verovatno preko 55%. Ako vlada bude kilava kao sto je to do sada bio slucaj odnos snaga se nece puno promeniti, mada bi DS + LDP + manjine i tako imali jedva 126 poslanika. To pokazuju i ovi izbori gde ZES + LDP + manjine imaju 123 poslanika ja mislim. Znaci, i pored kilavih vlada evropa ipak nema alternativu.Samo nesto jako lose moze poremetiti taj trend. Bojim se da bi to nesto lose moglo da bude Kosovo.
 
Ovu temu si mogao i da nazoves-zelje biraca SRS i DSS, vlazni snovi biraca SRS i DSS ili nesto slicno.
:mrgreen:

ne
ovo bi trebalo da bude dokument

bez prava menjanja :D

pa kad djeri kaze "videcemo ko je bio u pravu"

mi lepo pogledamo dal je bio
a nije... nikad nije :D

ovako, idesh na mail
pa u search kucash
"poshushnjar djeri"
pa dok izlista
pa dok nadjesh...

pa postavish
on kaze
"Lazesh!"

pa se ti vratish
pa nadjesh i link do poruke...

on se poziva na hack :D

a zatim, menja nick u markovac...

mislim... zamorno
ovde nek kaze shta ima
i posle mu dushu vadimo :cool:
 
Ма да!

А које су твоје жеље ако могу знати?
Жуто предузеће 95% гласова, јел?

Prvo dosta zavisi od dalje sudbine DSS i SRS. Ni u jednoj stranci posle izbora ne cvetaju ruze.
DSS ako raskine koaliciju sa NS, 99% sama nece preci cenzus za 4 godine. NS takodje.
SRS je dostigao svoj maksimum, od ove tacke mogu samo manje da imaju. A to pogotovu ako se vrati Seselj i ako preuzme upravljanje strankom od Tome(ako Toma do tada ne zapali iz stranke kao sto je najavljivao ovih dana po novinama). A i pitanje sta ce biti sa Vucicem. Poslanik nece biti, a ni gradonacelnik.
A sto se tice ove druge strane, ako ne naprave neko zesce sranje, imace opet vecinu za 4 godine.
Jer sto bi menjali vladu koja nas je dovela na korak od Evrope sa nekim budalama koji ce da nas vrate nazad?
LDP mi je misterija, mislim da ce opet biti negde oko cenzusa.
 
Prvo dosta zavisi od dalje sudbine DSS i SRS. Ni u jednoj stranci posle izbora ne cvetaju ruze.
DSS ako raskine koaliciju sa NS, 99% sama nece preci cenzus za 4 godine. NS takodje.
SRS je dostigao svoj maksimum, od ove tacke mogu samo manje da imaju. A to pogotovu ako se vrati Seselj i ako preuzme upravljanje strankom od Tome(ako Toma do tada ne zapali iz stranke kao sto je najavljivao ovih dana po novinama). A i pitanje sta ce biti sa Vucicem. Poslanik nece biti, a ni gradonacelnik.
A sto se tice ove druge strane, ako ne naprave neko zesce sranje, imace opet vecinu za 4 godine.
Jer sto bi menjali vladu koja nas je dovela na korak od Evrope sa nekim budalama koji ce da nas vrate nazad?
LDP mi je misterija, mislim da ce opet biti negde oko cenzusa.

Надам се да ДСС и НС неће раскинути коалицију јер се бојим да ће се управо десити оно што ти кажеш. Ја сам за то да се направи предизборна коалиција СРС, ДСС-НС и мање странке које нису прешле цензус овог пута, као на пример НСС, РС и слично. Тако ће ова коалиција имати још 2-3 посланичка места више кад се саберу гласови ових малих партија. У сваком случају, и један мандат више је користан.
Што се тиче СРС-а, могу они много више. Само је проблем то што се људи боје и што им Борис пуни гласву разноразним причама о радикалима које нису тачне. После све приче о повратку у деведесете, Борис улази у коалицију са СПС-ом из тих деведесетих који се нимало није променио. Што се тиче Вучића и Николића, њихов је избор где ће и шта ће. Ја лично бих волео да се Шешељ врати на политички сцену Србије.
Што се тиче владе и Европе, ја, који сам против уласка у ЕУ или како ви кажете Европу (у Европи смо од настанка српске државе, и Илири су били у Европи), тако да не могу да подржим такву партију. Каква је коалиција ЗЕС-СПС види се одмах сада и у скупштини и по њиховим законима. Социјално одговорна влада која прави најгломазнију владу у Европи. Или оно има министарства - нема министарства. Људска и мањинска права су нешто са чим се не смеје играти. То министарство мора да постоји. Или тек онај златни глас. То значи да сва власт припада ЗЕС-у, јер ако се социјалисти буду противили, ту је премијер из ЗЕС-а који ће да пресуди.

Ја мислим да ће се грађани Србије коначно опаметити и гласати за СРС, да и њима дају бар једну шансу да се покажу на делу
 
a ti nauchi da chitash

i nadji pomoc oko slozenih rechenica.. :roll:

dzaba ja pishem uglavnom samo proste i prostoproshirene

i pravim ovako vidljive razmake izmedju redova

kad i pposle toga

na onakav uvodni post, ja dobijem reply :

ne menjam ja nick nego su mi prosli trajno banovali ...

a ti nastavi da glasas LDP i okaci slobinu sliku u sobi u skladu nove politike LDP-a pravljenja koalicija sa SPS-om :)

:roll:

ne vredi...

a najstrashije je sto ovo gore... kako ga vec nazvati, IMA PRAVO GLASA!
:(
 
Prvo dosta zavisi od dalje sudbine DSS i SRS. Ni u jednoj stranci posle izbora ne cvetaju ruze.
DSS ako raskine koaliciju sa NS, 99% sama nece preci cenzus za 4 godine. NS takodje.
SRS je dostigao svoj maksimum, od ove tacke mogu samo manje da imaju. A to pogotovu ako se vrati Seselj i ako preuzme upravljanje strankom od Tome(ako Toma do tada ne zapali iz stranke kao sto je najavljivao ovih dana po novinama). A i pitanje sta ce biti sa Vucicem. Poslanik nece biti, a ni gradonacelnik.
A sto se tice ove druge strane, ako ne naprave neko zesce sranje, imace opet vecinu za 4 godine.
Jer sto bi menjali vladu koja nas je dovela na korak od Evrope sa nekim budalama koji ce da nas vrate nazad?
LDP mi je misterija, mislim da ce opet biti negde oko cenzusa.
Ako ovo ima veze sa istinom.Sta mislis za koga ce glasati glasaci SPS-a oko 5-6% jel za DS ili za LDP mogu samo za SRS. A sto se tice stanja u stranci do cepanja moze da dodje samo u DS posto je premijer Cvetkovic za koga nije pola stranke a to pokusavaju da prikriju sa "kao svadjaju se Seselj i Toma", a u stvari oni su pred raspadom.I jos ovo posto je SPS potpisao sporazum za SRS i to odobrili svi odbori (za bg),a SPS i dalje prica da nece pogaziti rec i pri tom G17+ i tadic kazu da mora biti ista vlasti u BG i republici moze samo vlada da se raspadne
 
Надам се да ДСС и НС неће раскинути коалицију јер се бојим да ће се управо десити оно што ти кажеш. Ја сам за то да се направи предизборна коалиција СРС, ДСС-НС и мање странке које нису прешле цензус овог пута, као на пример НСС, РС и слично. Тако ће ова коалиција имати још 2-3 посланичка места више кад се саберу гласови ових малих партија. У сваком случају, и један мандат више је користан.
Што се тиче СРС-а, могу они много више. Само је проблем то што се људи боје и што им Борис пуни гласву разноразним причама о радикалима које нису тачне. После све приче о повратку у деведесете, Борис улази у коалицију са СПС-ом из тих деведесетих који се нимало није променио. Што се тиче Вучића и Николића, њихов је избор где ће и шта ће. Ја лично бих волео да се Шешељ врати на политички сцену Србије.
Што се тиче владе и Европе, ја, који сам против уласка у ЕУ или како ви кажете Европу (у Европи смо од настанка српске државе, и Илири су били у Европи), тако да не могу да подржим такву партију. Каква је коалиција ЗЕС-СПС види се одмах сада и у скупштини и по њиховим законима. Социјално одговорна влада која прави најгломазнију владу у Европи. Или оно има министарства - нема министарства. Људска и мањинска права су нешто са чим се не смеје играти. То министарство мора да постоји. Или тек онај златни глас. То значи да сва власт припада ЗЕС-у, јер ако се социјалисти буду противили, ту је премијер из ЗЕС-а који ће да пресуди.

Ја мислим да ће се грађани Србије коначно опаметити и гласати за СРС, да и њима дају бар једну шансу да се покажу на делу

:D

vidli smo ih vala
1996-2000

samo tako smo ih vidli

a vidli smo i sps

1989-2000 i 2003-2007

tako da... BoTa je deo ekipe, sa vojom, tomom i ivicom,
jedna od nijansi :D

a kako i ne bi, kad im je isti gazda...
 
Ako ovo ima veze sa istinom.Sta mislis za koga ce glasati glasaci SPS-a oko 5-6% jel za DS ili za LDP mogu samo za SRS. A sto se tice stanja u stranci do cepanja moze da dodje samo u DS posto je premijer Cvetkovic za koga nije pola stranke a to pokusavaju da prikriju sa "kao svadjaju se Seselj i Toma", a u stvari oni su pred raspadom.I jos ovo posto je SPS potpisao sporazum za SRS i to odobrili svi odbori (za bg),a SPS i dalje prica da nece pogaziti rec i pri tom G17+ i tadic kazu da mora biti ista vlasti u BG i republici moze samo vlada da se raspadne

prva opklada na ovoj nashoj virtuelnoj temi

ja protiv shih :D

ja kazem da SPS znachajno raste polse ovih izbora!

1:1 ko zeli nek izvoli :cool:
 
:D

vidli smo ih vala
1996-2000


samo tako smo ih vidli

a vidli smo i sps

1989-2000 i 2003-2007

tako da... BoTa je deo ekipe, sa vojom, tomom i ivicom,
jedna od nijansi :D

a kako i ne bi, kad im je isti gazda...

То сам и чекао. Знао сам шта ћеш да кажеш.
1996-2000 године радикали су подржали владу СПС-а и ја их не кривим за то. Као среће да су то још једном могли да ураде, па да ДОС не дође на власт. Ипак, тада се они у влади Србије нису питали ништа јер је све одлуке доносио Слоба. Они су покушавали да колико толико изведу Србију из гов.ана, али са Слобом на челу је то било немогуће. Тако да их нисмо видели да се они питају за неке веће ствари
 
ne menjam ja nick nego su mi prosli trajno banovali ...

a ti nastavi da glasas LDP i okaci slobinu sliku u sobi u skladu nove politike LDP-a pravljenja koalicija sa SPS-om :)

a sto su te banovali? opet si izgubio kontrolu na svojim postupcima???
Ma daj,stvarno bi morali da imaju u vidu koje ti traume dozivljavas. Te Toma jeste ,pa nije predsednik skupstine. Te Toma predsednik srbije. Al zamalo. Te vlada radikala gotova stvar. AL zamalo.
Pa sad Vucic gradonacelnik,al zamalo. E ebiga,bas te nece. Nadji neku ciganku,pa je kresni,pratice te onda sreca 7 godina. Ali ciganka pored srece,ne moze da ti donese i malo pameti.
 
Pa vi niste mogli da nas priblizite Eu kad ste bili apolutna vlast nego ce te sad
Ne nismo mogli....A SSP se ne racuna jel?:dash::dash:
Ипак, тада се они у влади Србије нису питали ништа јер је све одлуке доносио Слоба. Они су покушавали да колико толико изведу Србију из гов.ана, али са Слобом на челу је то било немогуће. Тако да их нисмо видели да се они питају за неке веће ствари
Sigurno se nisu pitali nista....To su price za malu decu....
 
nisu podrzali
bili su deo

te priche vi fini sloba nije al nismo izashli iz vlade jer smo verovali u chuda
to ti nadji nekog retardiranog pa mu prichaj, mozda ti poveruje, mene zaebi

imali su ministra informacija koji je zatvorio sve medije i likvidirao najjacheg medijskog protivnika

imali ste zakon o univerzitetu
gde su drastichno degradirani svi koji nisu bili deo vashe ekipe

i kao jagoda na vrhu
imali smo 77 dana rata za par hiljada mrtvih!

podrzi ti to ponovo ako ocesh
to je vec tvoj karakter, intelekt, moralni i kulturni nivo...
 
Ne nismo mogli....A SSP se ne racuna jel?:dash::dash:

Sigurno se nisu pitali nista....To su price za malu decu....
A sta je SSP.Za 8 godina ste potpisali sporazum koji ce postati pravno aktivan tek kad ga ratifikuju parlamenti svih zemalja EU tako da on ne vazi dok ga ne ratifikuju.A Holadnuja ce prva da ga ga radifikuje :hahaha:.I kad je potipisan taj sporazum pred izbore:whistling: to je klasicna propaganda isto kao i Fijat u Zastavi :hahaha::hahaha: Ovo sad u Zastavi prave novi model Ferrarija koji ima probno ime "Srbija u EU pun kas" daje se u zutoj i crvenoj boji
 
A sta je SSP.Za 8 godina ste potpisali sporazum koji ce postati pravno aktivan tek kad ga ratifikuju parlamenti svih zemalja EU tako da on ne vazi dok ga ne ratifikuju.A Holadnuja ce prva da ga ga radifikuje :hahaha:.I kad je potipisan taj sporazum pred izbore:whistling: to je klasicna propaganda isto kao i Fijat u Zastavi :hahaha::hahaha: Ovo sad u Zastavi prave novi model Ferrarija koji ima probno ime "Srbija u EU pun kas" daje se u zutoj i crvenoj boji

Vidim poznato ti je kako izgleda proces pridruzivanja i clanstva izgleda?:whistling:
 

Back
Top