Priče iz kafane

sedeo sam u birtiji nadomak crkve Sv. Marka.
aktuelna tema politika...naravno...
za susednim stolim jedan pijanac kljuca (glava mu pada polumrtav je) drugi ga cima i pita " jesi li zaSPO?"
ovaj mu odgovara "ma ***** te SPO ocu kafu"
idiotska prica ali je bilo ludo prisustvovati
 
U glavnom šaljive, retko istinite ili tačne, u principu zanimljive, tipične ili atipične... Imate li nekutakvu priču?
Odlazite li uopšte u kafanu ili su to davno prevaziđena mesta za izlaske?

prica kolko zelis... kakve volis trivijalne, politicke, sportske, ljubavne, price sa elementima horora, erotske..... kafane su rasadnik duhovnih i telesnih egzibicija po kojima je ovaj narod poznat.
 
aham..skoro u zemunu kad videsmo konobaricu u borosanama :evil:samo smo se pogledali i produzili dalje :lol:

izem ti kafanu gde "debela konobarica" nije u borosanama!
pa koja je onda kafana ako nije "s kraja proslog veka"?
opste je poznato da je kafana INSTITUCIJA....ima u jednom od brojeva casopisa 'HORIZONT" lep clanak o kafanama Beograda....

?
MANJEZ (sad je fensi)
SUMATOVAC (prodadose ga dusmani)

ali zato se skopro sve kafane u skadarliji jos uvek dobro drze :mrgreen:
 
Ma kume stvarno je smesno..kad vidim one matore uflekane konobare..mrzi ih da zive a kamoli sluze:D

pa to je i poenta kafane, ne da se ponasas nego da zaboravis na ponasanje!
nikad nisam usao u kafanu i otisao iz nje "normalan"...
nisu mi jasni ljudi koji ne vole kafanu. pijem pivo i kuci ali nema taj ukus i draz kao kad ga donese konobarica (uz neku opasku)...

PROKLETA SI EJJJJJJJJJ KAFANOOOOOOOOOO :mrgreen:
 
Moj muž je dobar deo radnog vremena u kafanama. I uglavnom su priče poslovne.
I onda od tog posla, zahvaljujući ambijentu, svi postaju drugari, neretko i prijatelji... I to su baš, baš kafane, nisu kafići,pa kao pre podne espreso i sl. Isključivo turska kafa, pelinkovci i vinjaci, i velika piva. Od hrane - teleća glava u škembetu i slične stvari za koje ne znam ni kako izgledaju (i strah me da ih zamišljam:dash:), a kamoli kako bih ja to (nedajbože) spremila...

Osim poslovnih, priče o fudbalu - (prođe i ovo prvenstvo :worth:); zatim - ko bi se sa kim menjao za žene (:shock:)... I tračevi, tračevi, tračevi... :lol: Uglavnom prosti, ali isto toliko i duhoviti...
Ja obožavam kad mi muž prepričava :lol:


A moj omiljeni 'kafanski doživljaj'; nije tipičan, ali meni je definitivni omiljen :mrgreen:
Kad nam je dete imalo svega nekoliko meseci, i ja se prvi put uputila u neku dužu šetnju s njim u kolicima, i vidim ispred jedne od omiljenih im kafana - naš auto. Zvrcnem ga da izađe, i počnem da serem, i serem, sve kao u šaljivom tonu i na kraju kažem - koliko mi daš da prestanem :mrgreen: On u međuvremenu pozvao sve drugare da izađu, da se pohvali sinom, i kad su svi počeli da vade pare da stavljaju 'pod jastuče', hihih, nas dvoje odosmo puni keša u šoping. I lepo sam razdvojila, što je muž da da ćutim - ponovim sebe, a što su ostali - ponovim sina :cool:
 
Iako zvuči malo neverovatno, jednu od najboljih kafanskih priča ispričala je jedna žena. Priča glasi ovako:

- Volela sam da sa dedom, nedeljom pre podne, idem u kafanu Kikevac. Deda je pio ljutu, ja crveni klaker koji je bojio jezik i zube. Neprijateljski raspoložena prema dedinim prijateljima koji ga odvlače iz kuće u kafanu, baka me je slala s dedom u specijalnu misiju, kako bih joj posle prepričala šta se dešavalo.

Plavokosa bleda devojčica, smršala od velikog kašlja koji je jedva preživela, ide sa svojim dekom čije čelo miriše na omote sapuna iz starog ormana, ulicom Maksima Gorkog. Obučena u haljinicu s ljubičicama koje se divno slažu s njenim imenom, devojčica se zaustavlja pred izlogom bombondžije. On pravi prugaste luše, medena srca i bombone poput svilenog jastučka, na kojem bi mogla da odspava zunzara koju nosi sa sobom u kutiji šibica, samo kad bi htela.

U kafani sede muškarci. Čitaju novine, puše i glasno razgovaraju. Pozdravljaju dedu, koji svoj sto u sredini, pre nego zauzmemo busiju, dugo namešta da ne klacka. Pošto popijemo piće, deda uhćući a ja oblizujući se od slasti malinovca, on mi iz novčanika pokazuje veliku crvenu paru. Dobiću je, kao i obično, ako se popnem na sto i pokažem njegovim prijateljima kako umem da psujem.

Polako se smrknuto prepodne, nabijeno dosadom posle sedmičnog umora i zanovetanja, pretvara u osmeh. Na ozbiljnim muškim licima puca maska koju ne skidaju ni u snu, i iza nje se pojavljuje lice zagrcnutog lucprde, kentaura koji se grohotom cereka. Ja psujem li psujem, prisećam se svih onih bezobrazluka kojima me je deda naučio, i sam podučen od žene Madžarice. Preda mnom pljušti njihovo zakopano dečaštvo, padaju parice za kasicu u kojoj se čuva razbibriga i radost. Nekom ko mnogo zine, uz dedinu dozvolu, ubacim u usta onu muvu zunzaru. Kako je divno zasmejavati sve te čike!

Naravno da baki pričam sasvim drugu priču. Čuvam s dedom tajnu, izmišljajući ono što baka želi da čuje. Dani mi prolaze u čekanju sledećeg psovanja pred publikom. Život između dve nedelje je tako siv, da subotnje rumeno predvečerje, poput Apokalipse, izmami po koju suzicu nestrpljenja. Opet će nedelja i ja ću, sva ona lica koja po bakinom mišljenju pripadaju kafanskim protuvama i pijandurama, penjanjem na sto za koje sam dobro plaćena, zasmejati do suza i preobratiti ih makar na kratko, u bezbrižne dečake.
 
E šou program : ))))

I mene je deda vodio u kafanu... al ne da psujem nego da jedem orasnice i palačinke u šatou : )))
On je pio vinjak i kiselu vodu a ja kokakolu al da ne zna niko - ni za njegov vinjak ni za moju kokakolu.

Onda je pričao kako nemamo para da platimo i kako moramo da ostavimo kapute ili kao fora ja moram da perem sudove : )))

U Hajduk me je vodio u Tihu noć ili u Javor... al u Javoru nije bilo orasnica
 
A moj omiljeni 'kafanski doživljaj'; nije tipičan, ali meni je definitivni omiljen :mrgreen:
Kad nam je dete imalo svega nekoliko meseci, i ja se prvi put uputila u neku dužu šetnju s njim u kolicima, i vidim ispred jedne od omiljenih im kafana - naš auto. Zvrcnem ga da izađe, i počnem da serem, i serem, sve kao u šaljivom tonu i na kraju kažem - koliko mi daš da prestanem :mrgreen: On u međuvremenu pozvao sve drugare da izađu, da se pohvali sinom, i kad su svi počeli da vade pare da stavljaju 'pod jastuče', hihih, nas dvoje odosmo puni keša u šoping. I lepo sam razdvojila, što je muž da da ćutim - ponovim sebe, a što su ostali - ponovim sina :cool:

I jaoooo :D :D :D
Što je ovo dobar doživljaaaj - ša misliš, kad budemo imali još po jedno dete, hoće li i onda da nam daju pare kad ga vide ili se to važi samo za prvo dete... hmmmm :think:
 

Back
Top