Suficit Srbije sa državama CEFTA

nexxx011

Ističe se
Poruka
2.875
Suficit Srbije sa državama CEFTA

10:42 | Izvor: Tanjug

Beograd -- Srbija je za pet meseci ove godine ostvarila suficit u razmeni sa zemljama CEFTA od 720 miliona dolara, što je, uglavnom, rezultat izvoza poljoprivrednih proizvoda.


Srbija u zemlje CEFTA izvozi najviše agrarnih proizvoda
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, izvoz Srbije u šest zemalja CEFTA od januara do maja iznosio je 1,48 milijardi dolara, a uvoz 755,8 miliona dolara.

Region CEFTA je jedno od retkih tržišta sa kojima Srbija ima stalni suficit u razmeni, odnosno na koje više izvozi nego što uvozi, i prema učešću u ukupnom izvozu Srbije od 32,2 odsto, to tržište je drugo po značaju.

Prošle godine suficit u razmeni sa zemljama CEFTA bio je skoro milijardu evra, što je rast od 40,7 odsto u odnosu na prethodnu godinu.

U 2007. godini Srbija je ostvarila suficit u razmeni sa BiH, Albanijom, Makedonijom i Crnom Gorom, dok je iz Moldavije i Hrvatske više uvozila nego što je na tržišta tih zemalja izvozila.

Ocene stručnjaka su da su potencijali tržišta zemalja CEFTA značajni jer su od 2000. do 2007. godine ostvarene visoke stope rasta bruto domaćeg proizvoda, jasne su perspektive u pogledu daljeg rasta kao posledice napretka u evropskim integracijama.

Njegove dodatne prednosti su blizina i poznavanje poslovne kulture i preferencija potrošača, kao i mogućnost oslobađanja od carina za izvoz proizvoda za čiju proizvodnju je korišćeno 70 odsto sirovina iz CEFTA regiona ili EU.


Evo za patriJote malo bensedina............................

SRBIJA OSTVARILA SUFICIT OD 720 MILIONA DOLARA SA ZEMLJAMA CEFTA-E!!!:super::super::super:
 
kako sad kad su Vucic ,Toma i Dragance Todorovic rekli da je taj sporazum propast za Srbiju ?

nije sporazum kao sporazum propast nego je propast sto pomenuti ne vazi za kosovo i metohiju.

ovo jeste lepa vest no opet ne menja cinjenicu da je generalno srbija u debelom deficitu i da je samo u prvih 6 meseci ove godine deficit iznosio skoro 5 milijardi. do kraja godine preskacemo sigurno 10 milijardi deficita.

mislim vest je jednako glupa kao da istices da si dobio na kladionici 200 dinara a krijes da si izgubio na ostalim tiketima preko 20.000....
 
nije sporazum kao sporazum propast nego je propast sto pomenuti ne vazi za kosovo i metohiju.

ovo jeste lepa vest no opet ne menja cinjenicu da je generalno srbija u debelom deficitu i da je samo u prvih 6 meseci ove godine deficit iznosio skoro 5 milijardi. do kraja godine preskacemo sigurno 10 milijardi deficita.

mislim vest je jednako glupa kao da istices da si dobio na kladionici 200 dinara a krijes da si izgubio na ostalim tiketima preko 20.000....

U al ti je poređenje.......................Deficit koji si pomenu je u eurima ili dolarima?

Ispade po tvom poređenju da nam je suficit od CEFTA-e 100 puta manji nego deficit države............
 
Poslednja izmena:
U al ti je poređenje.......................Deficit koji si pomenu je u eurima ili dolarima?

http://xs4.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=05&dd=30&nav_id=301222&nav_category=9

Beograd -- Spoljnotrgovinski deficit Srbije u prva četiri meseca ove godine bio je 4,1 milijardu dolara, što je 45,4 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

znaci deficit ove godine 45% veci nego prosle do kraja godine ide preko 14 milijardi sigurno .....

jer prosle godine je bio skoro 9 milijardi.

yebase nam demokrate sa svojim vestackim kursom majku..... sve je to posledica drzanja kursa na 78 dinara za 1 euro .... uvozna roba pojeftinjuuje domaca poskupljava i srbija propada ne proizvodi se nista nego se sve uvozi.

eto recimo ja pijem godinamaq nektarov djus od 1.5 litre i taj djus je kostao do pre godinu dana nekih 90 dinara. od kako demokrate obaraju dinar prema euru njegova cena se popela na 150 dinara za 1.5L. U isto vreme Bravo sunny orange koji je nekad bio ista cena sa nasim djusom je danas jeftiniji za 60 dinara. Ja jesam patriota i volim Srbiju al ne toliko da bi placao neku robu 50% skuplje nego sto moram. I zato sada pijem bravo djus mesto nektar jer je 50% jeftiniji...

I tako zbog tog kursa vestackog nektar ce da odpusta radnike i zatvara prozivodnju jer mu opada promet i prodaja zbog previsoke cene, a bravo ce da povecava radnicima plate, zaposljava dodatne radnike i ima rast proizvodnje.

al ne moze covek vama demokratskim tutubanima to da objasni. primera imas jos na hiljade.
 
Poslednja izmena:
znaci deficit ove godine 45% veci nego prosle do kraja godine ide preko 14 milijardi sigurno .....

jer prosle godine je bio skoro 9 milijardi.

ovo jeste lepa vest no opet ne menja cinjenicu da je generalno srbija u debelom deficitu i da je samo u prvih 6 meseci ove godine deficit iznosio skoro 5 milijardi. do kraja godine preskacemo sigurno 10 milijardi deficita.

Kbte, ti kad krenes sa tom matematikom ni sam sebe ne razumes sta si hteo da kazes....
 
http://xs4.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=05&dd=30&nav_id=301222&nav_category=9

Beograd -- Spoljnotrgovinski deficit Srbije u prva četiri meseca ove godine bio je 4,1 milijardu dolara, što je 45,4 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

znaci deficit ove godine 45% veci nego prosle do kraja godine ide preko 14 milijardi sigurno .....

jer prosle godine je bio skoro 9 milijardi.

yebase nam demokrate sa svojim vestackim kursom majku..... sve je to posledica drzanja kursa na 78 dinara za 1 euro .... uvozna roba pojeftinjuuje domaca poskupljava i srbija propada ne proizvodi se nista nego se sve uvozi.

eto recimo ja pijem godinamaq nektarov djus od 1.5 litre i taj djus je kostao do pre godinu dana nekih 90 dinara. od kako demokrate obaraju dinar prema euru njegova cena se popela na 150 dinara za 1.5L
. U isto vreme Bravo sunny orange koji je nekad bio ista cena sa nasim djusom je danas jeftiniji za 60 dinara. Ja jesam patriota i volim Srbiju al ne toliko da bi placao neku robu 50% skuplje nego sto moram. I zato sada pijem bravo djus mesto nektar jer je 50% jeftiniji...

I tako zbog tog kursa vestackog nektar ce da odpusta radnike i zatvara prozivodnju jer mu opada promet i prodaja zbog previsoke cene, a bravo ce da povecava radnicima plate, zaposljava dodatne radnike i ima rast proizvodnje.

al ne moze covek vama demokratskim tutubanima to da objasni. primera imas jos na hiljade.

Što se tiče kursa : Misliš li da će cena tog soka koji ti pominješ ostati ista ili niža ukoliko se od sutra npr. primenjuje kurs 150 rsd za jedan euro?

Koliko si naivan vidi se........................Kad bi primenili novi kurs odmah bi za minimum toliko i cena tog istog soka otišla gore.......................

Zaključak je da postoji monopol i da su marže nenormalno viskoe a nije u pitanju kurs............:dash:
 
http://xs4.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=05&dd=30&nav_id=301222&nav_category=9

Beograd -- Spoljnotrgovinski deficit Srbije u prva četiri meseca ove godine bio je 4,1 milijardu dolara, što je 45,4 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

znaci deficit ove godine 45% veci nego prosle do kraja godine ide preko 14 milijardi sigurno .....

jer prosle godine je bio skoro 9 milijardi.

yebase nam demokrate sa svojim vestackim kursom majku..... sve je to posledica drzanja kursa na 78 dinara za 1 euro .... uvozna roba pojeftinjuuje domaca poskupljava i srbija propada ne proizvodi se nista nego se sve uvozi.

eto recimo ja pijem godinamaq nektarov djus od 1.5 litre i taj djus je kostao do pre godinu dana nekih 90 dinara. od kako demokrate obaraju dinar prema euru njegova cena se popela na 150 dinara za 1.5L. U isto vreme Bravo sunny orange koji je nekad bio ista cena sa nasim djusom je danas jeftiniji za 60 dinara. Ja jesam patriota i volim Srbiju al ne toliko da bi placao neku robu 50% skuplje nego sto moram. I zato sada pijem bravo djus mesto nektar jer je 50% jeftiniji...

I tako zbog tog kursa vestackog nektar ce da odpusta radnike i zatvara prozivodnju jer mu opada promet i prodaja zbog previsoke cene, a bravo ce da povecava radnicima plate, zaposljava dodatne radnike i ima rast proizvodnje.

al ne moze covek vama demokratskim tutubanima to da objasni. primera imas jos na hiljade.

jerry sa starom taktikom

"a vi, shto vi muchite crnce?"

:D

aj sad pametnice
odbi od tih 55% ceftu pa nam kazi
koliki bi bio deficit da nema cefte?

a onda objasni ono bitnije
CHEMU ONOLIKA DRAMA OKO SPORAZUMA GDE SMO OVOLIKO DOBRI???

iliti ekonomija radikalske vlasti bi bila grdja nego slobina prvobitna akomulacija kapitala iz '93!
 
jerry sa starom taktikom

"a vi, shto vi muchite crnce?"

:D

aj sad pametnice
odbi od tih 55% ceftu pa nam kazi
koliki bi bio deficit da nema cefte?

a onda objasni ono bitnije
CHEMU ONOLIKA DRAMA OKO SPORAZUMA GDE SMO OVOLIKO DOBRI???

iliti ekonomija radikalske vlasti bi bila grdja nego slobina prvobitna akomulacija kapitala iz '93!


E pa reci mu...................:ok:

A što se tiče poslednje rečenice koja je apsolutno tačna::rotf::rotf::rotf:

Au Markowac al si naivan kao sobarica............:rotf::rotf::rotf:
 
Što se tiče kursa : Misliš li da će cena tog soka koji ti pominješ ostati ista ili niža ukoliko se od sutra npr. primenjuje kurs 150 rsd za jedan euro?

Koliko si naivan vidi se........................Kad bi primenili novi kurs odmah bi za minimum toliko i cena tog istog soka otišla gore.......................

Zaključak je da postoji monopol i da su marže nenormalno viskoe a nije u pitanju kurs............:dash:

cena ne bi pala
al bi dolar bio 100 din
pa kad ja uradim neshto za shta sam placen u dolarima
ne pizdim ceo dan shto je dolar 49 dinara
kao danas shto sam!

a cena zavisi od volje bokija takija
odnosno od toga koliko ce on da uchini mishku...

ne sumnjam da bi sve otishlo duplo

i to nije u redu
i zato

pridruzujem se svima koji bi retardiranu barbiku vishe da ne vide na mestu predsednika!
 
cena ne bi pala
al bi dolar bio 100 din
pa kad ja uradim neshto za shta sam placen u dolarima
ne pizdim ceo dan shto je dolar 49 dinara
kao danas shto sam!

a cena zavisi od volje bokija takija
odnosno od toga koliko ce on da uchini mishku...


ne sumnjam da bi sve otishlo duplo

i to nije u redu
i zato

pridruzujem se svima koji bi retardiranu barbiku vishe da ne vide na mestu predsednika!


Ti si plaćen u dolarima a 95 % stanovnika Srbije je plaćeno u rsd...................Zamisli da kurs ode duplo to odmah znači duplo manje plate a cene duplo veće što de fakto znači 4 puta manje plate..................

Mišković je do juče bio finansijer narodnjacima a ne ds-u.....................
 
Ti si plaćen u dolarima a 95 % stanovnika Srbije je plaćeno u rsd...................

Mišković je do juče bio finansijer narodnjacima a ne ds-u.....................

mishko je do juche placao i ds i dss i ns i srs i sps

al je prestao dss i ns
jer ne veruje da ce ponovo preci cenzus

da, ja sam neka vrsta izvoznika,
i trenutno je u USA najgora kriza koju su ikad imali

i dalje je ovde sve skuplje i to vishe puta! :otkacio:

ebem ti drzavu!

drugo, kostatacija o povecanjima i smanjenjuma ti je do mojega
ko dzeri da je je pisao

zbog chega bi plata bila manja 2 puta
pa u dinarima je ista...

a mi imamo dinare kao platezno sretstvo, ako se ne varam...

a drugo, shto bi cene bile duplo vece?
one uvozno uslovljene, ok
al one 100% formirane ovde?

mi i sa ovim umnobolnim paritetom
litar zejtin - 1.8 evra
imamo najskuplji bezin u evropi, gledano u evrima

struju smo stigli evrposku cenu

hrana nam je vishe puta skuplja...

to se ne deshava u normalnoj drzavi!
 
Poslednja izmena:
mishko je do juche placao i ds i dss i ns i srs i sps

al je prestao dss i ns
jer ne veruje da ce ponovo preci cenzus

da, ja sam neka vrsta izvoznika,
i trenutno je u USA najgora kriza koju su ikad imali

i dalje je ovde sve skuplje i to vishe puta! :otkacio:

ebem ti drzavu!

drugo, kostatacija o povecanjima i smanjenjuma ti je do mojega
ko dzeri da je je pisao

zbog chega bi plata bila manja 2 puta
pa u dinarima je ista...

a mi imamo dinare kao platezno sretstvo, ako se ne varam...

a drugo, shto bi cene bile duplo vece?
one uvozno uslovljene, ok
al one 100% formirane ovde?

mi i sa ovim umnobolnim paritetom
litar zejtin - 1.8 evra
imamo najskuplji bezin u evropi, gledano u evrima

struju smo stigli evrposku cenu

hrana nam je vishe puta skuplja...

to se ne deshava u normalnoj drzavi!

Ja stvarno ne znam gde ti živiš?

Zar ne vidiš da cene skaču i bez uticaja kursa?!?!?

Svako skakanje kursa i ako nema toliko veze je dovodilo do porasta cene proizvoda............Dokaz je za to od pre 2 godine kada je kurs bio 88 rsd za euro a sada je 79 za euro a cene otišle duplo od tada!?!?!?!?

Svaki proizvođač u svoj proizvod kalkuliše koliko on vredi u evrima iako tu robu plasira na domaćem tržištu jer koliko god mi hteli da priznamo ili ne svi oni tu lovuposle pretvaraju u eure i štekaju.............................

Opet ponavljam da je kod nas problem marži i oko toga država treba da se pozabavi..........U normalnim zemljama konkurencija dovodi do pada cena samo klod nas se vlasnici firmi koje proizvode isti proizvod sastanu i dogovore oko cene jer zajedno imaju monopol......................:rtfm:
 
gde ti zivish
ovde se ne kalkulishe ni u evrima ni u dinarima
vec kolko se vlast i mishko dogovore!

kazesh, pao evro 10 dina a cene skochile duplo...
pa o chemu ja govorim???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

kad kazem devalvacija
znachi da ocu da litar zejtina ili dizela
ili hleb, kilo mesa...
koshta U EVRIMA onoliko koliko koshta u poljoprivrednoj holandiji ili madjarskoj
umanjen za razliku u ceni radne snage!

e to je sushtina
da imamo slobodnu privredu
liberalnu privredu
to bi bilo
mi imamo privatnu mishkovu drzavu

i ostaje nam samo revolucija

a raspoloznih za to u drzavi nemamo ni 3%

shto znachi
"tovari magare dok je u blato!"
 
gde ti zivish
ovde se ne kalkulishe ni u evrima ni u dinarima
vec kolko se vlast i mishko dogovore!

kazesh, pao evro 10 dina a cene skochile duplo...
pa o chemu ja govorim???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

kad kazem devalvacija
znachi da ocu da litar zejtina ili dizela
ili hleb, kilo mesa...
koshta U EVRIMA onoliko koliko koshta u poljoprivrednoj holandiji ili madjarskoj
umanjen za razliku u ceni radne snage!

e to je sushtina
da imamo slobodnu privredu
liberalnu privredu
to bi bilo
mi imamo privatnu mishkovu drzavu

i ostaje nam samo revolucija

a raspoloznih za to u drzavi nemamo ni 3%

shto znachi
"tovari magare dok je u blato!"

Očigledno je da nisi upućen na te stvari o kojima pričaš.................Nema veze, rekao sam šta sam imao i to je ono zbog čega ova država ima problem................Nemam nameru dalje da polemišem sa tobom....................
 

Back
Top