EVROPSKO PRVENSTVO U VATERPLU 2008

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
SRBIJA - NEMAČKA
17:5 (2:1, 5:1, 6:2, 4:1).


STATISTIKA:

SRBIJA: Aleksandar Šapić 5 (tri peterca), Pijetlović 3, Filipović i Udovičić po dva, Dejan Savić, Branko Peković, Nikola Rađen, Andrija Prlainović po jedan.

NEMAČKA: Hajko Nosek i Moric Eler po dva, Marko Savić jedan.

IGRAČ VIŠE: Srbija 4/, Nemačka 3/5

PETERCI: Srbija 3/3; Nemačka 1/1
 
Počelo je kako smo svi zamišljali ! Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Španije u prvom meču A grupe na Evropskom šampionatu u Malagi, rezultatom 8:7 (1:1, 2:2, 2:2, 3:2).

- Ovo je bila prva utakmica za Crnu Goru na nekom velikom takmičenju. Lično ja nijesam bio nervozan jer iza sebe imam iskustvo i nekoliko važnih utakmica. Mislim da smo večeras odigrali dobro ali ovo je samo jedan korak u grupi. Sada već treba da mislimo o Grcima - izjavio je nakon meča prilično smireno Petar Porobić.

Crnogorska reprezentacija se u u drugom meču grupe A sastaje sa Grčkom. Meč protiv "helena" počinje u 19 časova i 30 minuta.
 
VATERPOLO (EP): Za doručak smazani Makedonci

Srpski vaterpolo reprezentativci dobro su doručkovali u subotu ujutro. Jeste da su morali da se probude rano, ali su za malo sna ceh platili Makedonci, odnosno bolje reći vaterpolo selekcija Makedonije, koja je savladana čak sa 23:6 (7:1, 6:1, 4:2, 6:2)!

Aleksandar Šapić ponovo je bio najefikasniji - pogodio je osam puta, a sledio ga je Andrija Prlainović sa četiri gola.

http://www.mtsmondo.com/sport/football/text.php?vest=102293
 
Opet nema prenosa !!!
Ma Tijanicu da se nosis u pizdu materinu, ***** jedno smrdljivo...
Pa da li je moguce da jedini nas sport( u kojem osvajamo medalje) mi ne prenosimo zbog "Zikine sarenice, Diznijevih crtaca i nekih poljoprivrednih emisija"... Pa necu ti placati pretplatu vise lopove smrdljivi...Pa ako nista treba da prenosite zbog Dace Ikodinovica !!! Sramota, sramota, sramota...
 
OPET PRAVE BARAKUDE
Hrvatska razbila Španjolsku
Furija je povela, a onda smo im zabili četiri komada zaredom! U drugoj četvrtini već je bilo 6:2 za Hrvatsku, Španjolska više nikad nije došla na manje od dva razlike

E, to je Hrvatska! Tako igraju svjetski prvaci. U redu, još uvijek to nije nepogriješivo i blistavo, ali jest neusporedivo i daleko bolje nego večer ranije protiv Mađara. Sada se ipak kudikamo lakše diše, što nikako ne mogu reći i Španjolci koji su u dva nastupa ubilježili već i drugi poraz. Makar, to nas se previše ne tiče. To je ipak njihov problem. Naši su problemi minuli onog trenutka kada su Rudićevi izabranici napokon počeli odigravati ono što su na treninzima svo vrijeme radili i kako oni konačno i znaju.

- Pa, ja stvarno niti ne mogu objasniti što se to dogodilo protiv Mađarske. odnosno, mi smo tada odigrali baš sve upravo obratno od onog što vježbamo. Radili smo pogreške potpuno netipične nama - reći će sada već ozarenog lica nakon pobjede izbornik Rudić.

Prva i najbitnija razlika u igri u odnosu na sraz s Mađarima je bilo pomaganje, uplivavanje braniča (Burić i Bušlje) na dva metra ili pomaganje Smodlaki, te Hiniću. Povremena igra s dva centra, Španjolce je izludila.
- Je, točno. Mi smo to se spremali napraviti i Mađarima. Protiv obrana kao što je španjolska, pa i inače, to je dosta efikasno oružje - nastavit će Rudić.

Pričuve donijele prevagu

Dalje, suparnik nije pronašao način kako zaustaviti Mihu Boškovića, a to je onda za Španjolce bilo bolno. Hrvatska je utakmicu otvorila postavom Vićan dakako, te Burić, Vrdoljak, Joković, Smodlaka, Đogaš, Barač i Sukno. Španjolska je pak povela samo jednom, iz kontre golom fantastičnog Felipea Perronea. Malo kasnije Vićan brani važan udarac Moline s igračem više, da bi Joković golom okončao kontru koju je začeo kapetan Vrdoljak i dodao Suknu.

U to, Rudić pribjegava 'hokejaškoj' izmjeni te uvodi kompletnu drugu šestorku (Vićan nema zamjenu, naravno) - Marković, Bošković, Barač, Kunac i Hinić. Ova momčad radi prevagu. Hinić i Bušlje s igračem više, a oba puta na dodavanje Boškovića, pa potom Miho sam s istekom brojčano jačeg napada i to je - 1:4.

Objektivno, tu su Španjolci načeti, ali i 'pokopani'. Do kraja susreta se više niti jednom nisu uspjeli 'spustiti' na manje od dva gola minusa.
- Sada je bilo puno više kretanja, discipline u obrani s igračem manje i opčenito u obrani. Ono što je najvažnije je da smo pokazali velik napredak u odnosu na igru kolo ranije. Osim toga, ova Španjolska nije bilo kakva momčad. Pustite vi to, ona je u rangu svih najboljih, igraju doma. Ovo je jedan vrlo visok rezultat.

Doista, ne valja smetnuti s uma da je usred Španjolske, pred svojim navijačima razbijen sa čak 4 gola razlike sastav koji ima broncu sa SP u Melbourneu. No, vremena za slavlje nema. Danas nas već čekaju Crnogorci. I oni su dobili Španjolce.
- Odlična momčad. I ono što je karakteristično je da u trenucima kada im treba jedno 2-3 gola, oni ih odmah i zabiju. Nadam se da to neće biti u utakmici i s nama. Bit će teška utakmica. na razini Mađarske i Španjolske, samo što nama ova pobjeda puno znači u psihološkom pogledu. Kada uvidiš da nakon što napraviš sve kako treba, kako smo vježbali, da te onda rezultat neće mimoići, to te mora dići - na koncu će Rudić.

Nadamo se da smo podignuli dovoljno visoko ne bi li se uspješno preletio Lovćen.

Španjolski izbornik ljut na suce

Igor Hinić: Nismo još ništa napravili. tako treba i dalje. Za četvrtfinale treba još odigrati dosta, odnosno ostvariti još pokoju pobjedu. Počev od Crne Gore. sada nam je ona u mislima.

Damir Burić: Španjolci nam tradicionalno ne odgovaraju, a nama je ovo bilo praktički skoro kao biti ili ne biti. Odlično smo igrali u obrani. Trebamo tako odigrati cijeli turnir da bi nešto napravili.

Pavo Marković: Mislim da smo pokazali dobru igru. Polako se podižemo. Vidjeli smo gdje smo griješili protiv Mađara. Tada smo ušli malo u grču. Sada smo odigrali hrabro, onako i treba. Dižemo se iz utakmice u utakmicu, kao na Svjetskom prvenstvu. Mislim si nekako da bi mogli daleko stići.

Miho Bošković: Ovo je ono očekivano. Odnosno da ćemo se dizati tijekom turnira, ali isto tako mislim i da možemo još puno bolje od ovoga. Nakon jučerašnje slabije partije smo shvatili u kakvom smo stanju i zato samo bili pametniji, mirniji, pribraniji protiv Španjolske.

Rafael Aguilar, španjolski izbornik: Moji su igrači uložili doista izvanredno velik napor zato jer smo se morali boriti protiv suparnika iz više izvora (aluzija na suce, op.a.). Bila je to jako loša utakmica, ali ne zbog naših, španjolskih igrača.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 11:7 (4:2, 2:2, 3:2, 2:1)

MALAGA, Plivački centar. Gledatelja 2.500. Suci: Spiegel (Njemačka) i Salino (Italija).

HRVATSKA: Vićan (6 obrana), Burić 1, Bušlje 1, Vrdoljak 1, Kunac 1, Joković 2, Smodlaka, Đogaš 1, Marković 1, Barač 1, Hinić 1, Bošković 1, Sukno. IZBORNIK: Ratko Rudić

ŠPANJOLSKA: I. Aguilar (5 obrana), M. Garcia, Martin, R. Perrone 1, Molina 1, Minguel, Gallego 1, Mora, Xavier, F. Perrone 3, Perez, X. Garcia 1, Andreo. IZBORNIK: Rafael Aguilar

PETERCI: Hrvatska -, Španjolska -
OSOBNE POGREŠKE: Hrvatska 14, Španjolska 9.
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 4-7, Španjolska 3-12.
http://sportskenovosti.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=1955
 
Sretna pobjeda protiv vrlo dobrih Crnogoraca. I dalje očajan igrač više i nikakva obrana na uplivavanja...trebat će puno više ako želimo nešto...:think:

jaki ste kao grom
hinic i smodlaka su buldozeri :)

ali smo juce gubili sa 4 gola
a onda okrenuli na 5:4

i onda damo gol, sa sirenom, pa nam ga poniste

a vatreni nam zabiju iz peterca u zadnji sekund

iako je bio ocigledan, peterac se ne svira u zadnji sekund :(

danas idemo na madjare

:bye:
 
Nasa reprezentacija danas igra protiv rep.Italije tu utakmicu moramo pobediti,jeste da imaju tesku situaciju tj da im je igrac jos uvek u zivotnoj opasnosti tj Danilo Daca Ikodinovic ali nasi ce igrati tu utakmicu kao da je on snjima i zato nasa reprezentacija ima teskog protivnika i ja verujem da cemo pobediti.Pobedi Daco svi smo uz tebe
 
Hm... to ajkuleeeeeeeeeeeeeeee...A samo pogledajte 3-4 akcije kod igraca vise a i 2-3 kad smo bili kompletni nase reprezentacije ,kakvo je to izradjivanje Madjara haha

ajkule, barakude, delfini?? pa šta je ovo životinjsko carstvo..:hahaha:

mislim da samo hrvati crnogorci srbi i madjari ovo prate, ostale zaboli neka stvar:D

jedino je nogomet sport, ostalo je manje važno..:hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top