Losa iskustva

Pa dešava se. Dok nisam dobila dete, svima je argument bio da treba dete da šetam ili da utovim neko svinjče a ne džukelu da šetam. Sad, kad imam dete, onako kiselo se osmehuju kad vide koliko se moje dete i moj pas lepo slažu a vidi se po količini kiseline da zamišljaju moje dete na operacionom stolu kod neurohirurga zbog ehinokokne ciste. Kad god sam nekog psa iz kraja jurila sa tabletama ili špricem u ruci, dobila sam komentar da se u mojim godinama problemi rešavaju na drugi način. I tako...
 
hmmm....stalno se nadje neko da nesto lupeta...nervira me to,ali...
ne lupetaju svi samo zato sto eto ne vole pse,vec ima jako mnogo vlasnika pasa koji su budaletine,i onda smo prirodno,stavljeni u isti kosh svi....
mada,ti mentoli sto se krste kada hranim lutalice,bi mogli umesto sto bace ostatke klope u djubre da ili daju lutalicama ili gladnim romima...bilo kome,samo da ne bacaju.Greota je...
sad skoro smo bas nahranili pse i naishlo neko ciganche ,pretura po djubretu,prljavo i gladno a keva lepo obuchena sedi na klupi i cheka da klinac pojede sta se da pojesti...bilo nam muka,pa smo malom kupili forneti da jede
naravno "normalni" ljudi su nas gledali i kolutali ochima :roll:
mozes misliti,nahranili pse i gladno dete....mora da smo skrenuli potpuno kada hranimo gladne...pa jos i vodimo nasheg psa....boze svashta..
 
E to me najvise nervira kad shvatim da se osecam kao budala i krimos sto hranim gladna stvorenja. Ned'o bog da me neko vidi kako pomazem neuhranjenom psu...:roll::roll:
Posto mi je bilo vec dosadilo ranije da slusam sve komentare, pocela sam da iznosim ostatke hrane uvece, kad nema nikog, ali me sad lepo zabole, i kad dodje neki pas u moj parkic ja mu lepo tu i dam hranu bio dan ili noc.
Umesto da se te skotine stide sto ih je bas briga za ostala ziva bica, ja treba da se stidim sto im pomazem, e paz' da necu...
 
e svaka vam cast!!

Mene su kao klinku napadali uglavnom svi... komsije... da ne treba da ih hranim jer ce se onda skupljati u nasem dvoristu. :eek:
oh ne. Sta cemo onda!?

Uglavnom, dok sam bila mala derali su se na mene, polivali me vodom, tuzakali roditeljima, vijali... al sad kad sam "velika" sad je prica obrnuta! :)
salim se. I dalje pomazem koliko mogu, ne mogu bas da ih dovodim kuci (to smo davno raspravili) ali svakako im dam da jedu. A ovi drkosi nek vicu sta hoce, cik nek sidju dole da mi nesto kazu!

a najgore sto je polovina tih komsija koji su se izdrkavali imalo/ ima svoje pse! :eek: Kako mogu?
 
Ma to ti je ona stara prica - volim pse ali samo kucne...ma da, najbolje..:roll:
I meni se to isto desilo, kao klinku su me bukvalno proganjali razni bolesnici koji nisu imali na koga da se dernjaju, a sada ne smeju nista da mi kazu.;) I to naravno koristim maksimalno, he,he..
 
hmm..nemam kuchnog ljubimca ali kad sam bio mladji stalno smo imali u parkichu shtence, godishnje i po dva-tri puta xexe pa su na nas stalno stariji ljudi vikali shto chuvamo pse lutalice, mi bih stalno kulirali ali bilo je i zestokih svadja jeste da smo bili mali klinci (otprilike od 3,4,5,6 razreda) ali kad se nakupimo u jendu malo povecu grupicu e tada niko nije smeo s nama da se kaci xexe....cista istina :super:
 
Ja sam kao mala male machke chuvala :D I sve male mace koje bi srela ja bi donosila kutji i hranila ih. I naravno svi su vikali, jednu macu je ubio jedan deda.. ;\ Ali sad ne mogu da me spreche, odnesu ih i kazhu da su pobegle ili slichno :) Sad lepo mogu da donesem 50 lutalica svi tjute ;)
 
E ljudi sta sam ja sve dozivljavala...
Evo u parkicu kod seste beogradske gimnazije, svi vlasnici koji dodju sa psima i koji su redovno tamo kupe za svojim psima, ali deca koju roditelji dovode da piske i kake u zbunje u delu gde su psi bogami ne, aj sto se deca olaksavaju nego i roditelji samo cucnu i pogane tamo...uzas strasno i onda kad neki pas krene prema detetu da se mazi, i na vlasnika i na psa posle drvlje i kamenje....
 
Da li vam se i koliko cesto desava da vas verbalno/fizicki napadnu ljudi smao zato sto setate svog psa / brinete o lutalici?
Koliko cesto vas napadaju zato sto setate neku odredjenu rasu?

Fizicki nikada, verbalno.. ni te ispade ne bih racunala kao napad. Sto se tice odredjene pasmine, primetila sam da se reakcije svode u krajnost. Setam npr. pudlu.. "Jaoo kako je sladak.." setam dogosa ili/ili mrki pogledi ili odusevljenje.. par puta su ljudi zaustavili auto da bi je pomazili i pokazivali mi slike njihovih ljubimaca.. ili pomognu nam da se odbranimo od lutalica.. koji samo laju naravno, ali njihov gest je svakako dobronameran. Kada bih izvukla prosek mogu da kazem da sam imala pretezno pozitivne susrete i iskustva, ali nazalost oni losi(ji) nekako su upecatljiviji. C'est la vie.
 
Poslednja izmena:
kad sam imala chow-chow zenku svi su me napadali.....stavi joj korpu...kad mi je vec na vrh glave selo popovanje, pitala sam ih ...na cega da joj stavim korpu?
kad sam imala vucjaka, u parku klinac prilazi i lupi ga klompom u glavu, pas je poludeo skocio, tamo hteo da izujeda i decu i roditelje, opet ja kriva.
sad za westia ne komentarisu skoro nista....sem onih prekih pogleda i suskanja, zasto opet i ovog psa setam kasno uvece...ne shvataju ljudi da im je vruce u 19 00 za setnju, a i ja ne setam psa, kao ostali da se reklamiramo, nego da bi se setali.
sad sam se setila jedne izlozbe, ponosni vlasnik u junu mesecu dovodi svog haskija uz biciklo, presli zu nekih 7-8 km da bi dosli,,,sunce ubija....on tako...uveo psa...psu lose..i pade mrtav.kakvi su tu tek bili komentari gde se skupila masa koja iskljucivo voli pse, dobro nisu ubili ovog coveka.:otkacio:
 
sad sam se setila jedne izlozbe, ponosni vlasnik u junu mesecu dovodi svog haskija uz biciklo, presli zu nekih 7-8 km da bi dosli,,,sunce ubija....on tako...uveo psa...psu lose..i pade mrtav.kakvi su tu tek bili komentari gde se skupila masa koja iskljucivo voli pse, dobro nisu ubili ovog coveka.:otkacio:

Pa takvog coveka i treba ubiti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Pa takvog coveka i treba ubiti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vilus slazem se, po teskom suncu je prepesacio put od 7 km sa svojim psom, zaboravila sam reci da ga je dovodio na izlozbu,,,,sreca da nije lincovan,,,ja sam se bas tome cudila.Ljudi su pokusali da pomognu psu,,,ali nista...samo je pao....strasno nesto..ne razumem, imati tako lepog psa, a nemati pojma toliko oko podneva uz biciklo voditi psa na izlozbu..meni je pozlilo..
 
Majka sam dvoje dece koja prosto obozavaju sve zivotinje pa i kuce i najteze mi je kada prema meni krenu devojka ili momak koji setaju kucu a ovi moji presretni potrce da se maze sa kucom a devojka me pogleda kao marsovca sto nisam vristala na decu da ne diraju kucu...
Evo samo veceras smo pomazili cirka,hm,5 kuca i naravno naucila sam ih da prvo pitaju ciku ili tetu da li kuca voli da se mazi...
 
Majka sam dvoje dece koja prosto obozavaju sve zivotinje pa i kuce i najteze mi je kada prema meni krenu devojka ili momak koji setaju kucu a ovi moji presretni potrce da se maze sa kucom a devojka me pogleda kao marsovca sto nisam vristala na decu da ne diraju kucu...
Evo samo veceras smo pomazili cirka,hm,5 kuca i naravno naucila sam ih da prvo pitaju ciku ili tetu da li kuca voli da se mazi...

Pa to je zato sto velika vecina majki i vristi kad vidi psa,samo ne znam zasto. Deca koja vole pse su divna i izrastaju u plemenite ljude.
 
Istina ne dam im ja da maze bas svaku kucu,vise volim kada ima covek pored jer kao sto smo i mi nekada neraspolozeni i kao sto smo drugaciji tako ima i kuca koje jednostavno ne vole da se maze i to je potpuno normalno...
Danas smo sreli jednu,samo smo joj mahnuli iz daljine...
 
Istina ne dam im ja da maze bas svaku kucu,vise volim kada ima covek pored jer kao sto smo i mi nekada neraspolozeni i kao sto smo drugaciji tako ima i kuca koje jednostavno ne vole da se maze i to je potpuno normalno...
Danas smo sreli jednu,samo smo joj mahnuli iz daljine...

E,kad bi tako razmisljali svi ljudi,gde bi nam kraj bio.
 
Stalno, cesto, minimum dva puta nedeljno. Setam tigrastog AST bez brnjice. Sa majkama i decom nikad nisam imao problema (veliko i prijatno iznenadjenje), puste decu da ga upoznaju pa cak su poceli klinci da mi dolaze i zvone na vrata da ga izvedem da se igraju sa njim.

Uglavnom to su pijane budale, umisljene budale, istraumirane budale ...., a ovde ih ima kolko hoces. Zakaci se sa jednom budalom svi te posle huskaju pa cak i onim unosenjem u psa i sic. Jednom ce stvarno napasti, jer ne mogu doveka da ga branim od zlonamernika.
 
Ja sam ranije imala labradora. I necete verovati da cak i tako miroljubivu rasu pljuju...
Sto ne setas dete nego tu dzukelu, bolje da si uzela dete iz Zvecanske, juju ujesce me, pojesce me, ajde mala setaj tu dzukelu negde drugde park je za decu, a ne za dzukele itd. Strasno.....
Mada je bilo i dobrih ljudi :)
 
:lol:

a kako se druzi tvoj sa fenom?
ova Gad je bio ok dok je bio stene, a sada stalno laje i pokusava da ga ugrize
(kao i usisivac, mikser, stampac....)
sto nije problem sada ljeti, ali jeste zimi

hehehehe....pa za razliku od tvog kucova,ova moja se plashi usisivacha i fena kao djavo od krsta :lol:
bezi na drugi kraj stana chim vidi da uzimam usisivach i napravi neku tuznu facu kao da se ceo svet rushi.....sa fenom nije bas tako drastichno ali blizu je...:lol: (a kada je bila mala,igrala se sa usisivachem :???: )
to treba videti.
i plashi se male dece kada trchkaraju ka njoj da je pomaze,ona pobegne pa deca uglavnom ostanu u chudu i pochnu tuzno da plachu,ili ako ona u strahu zbrishe i zalaje,deca se uplashe pa opet plachu,a majke ili gundjaju kako hoce da im pojede dete,ili umru od smeha,kako koja....
uglavnom,ova moja voli da me blamira :lol::lol:
 

Back
Top