ne znam da sklopim racunar
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: ne znam da sklopim racunar

Guest

Podrazumevano ne znam da sklopim racunar

Da li ima neki sajt (previse bi bilo da mi neko ovde objasni) gde su detaljno objasnjeni delovi kompjutera i uputstvo kako sam da ga sklopim. Bez ismejavanja sto je glupo pitanje ,molim. Puno hvala na odgovoru.

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Za pocetak moras da znas shta je shta, a posle je lako, a drugo i upustva se dobiju tako da nikakav problem to nije.

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Bolje daj nekom da ti to uradi i pokaze, da ne shebesh neshto...

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Samo budi pazljiv sa kulerima...iskustvo
    majke ima ga nabijem mnogo su osetljivi pucaju dok trepnes

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Samo budi pazljiv sa kulerima...iskustvo
    majke ima ga nabijem mnogo su osetljivi pucaju dok trepnes.

Sto se ostalih delova tice ako kupis nove onda ti nije nikakav problem da ih sklopis (smo ako su kompatibilni svi inace ti ne gine plavi ekran smrti) jer uz svaki deo dobijas i manje-vis detaljno upustvo

Početnik
    Učlanjen
    21.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Немој сам да склапаш рачунар, ако ниси прије никад то ни видио, ни у лудилу.Нађи некога ко ѕна да ти покаже, па онда дођи кући расклопи га па склопи.
    Само по себи изузетно је једноставно, али можеш наићи на доста проблема(сломити процесор, сломити неки од слојева плоче, ставити погрешну пасту,имати проблема са подешаванјем у биосу, итд). А није баш јефтино за експериментисање.
    А кад ти неко покаже купи један или два пентијума(за 20 евра), књигу "Надоградља и поравка PC-a" Едвард Нортон, и пробавај све што ти падне на памет на њима.

Početnik
    Učlanjen
    21.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio sulz
    Немој сам да склапаш рачунар, ако ниси прије никад то ни видио, ни у лудилу.Нађи некога ко ѕна да ти покаже, па онда дођи кући расклопи га па склопи.
    Само по себи изузетно је једноставно, али можеш наићи на доста проблема(сломити процесор, сломити неки од слојева плоче, ставити погрешну пасту,имати проблема са подешаванјем у биосу, итд). А није баш јефтино за експериментисање.
    А кад ти неко покаже купи један или два пентијума(за 20 евра), књигу "Надоградља и поравка PC-a" Едвард Нортон, и пробавај све што ти падне на памет на њима.
    МИслим на два пентијума1 за 20 евра, може један покварен.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Sulz je u pravu uzmi neke dve starudije i ezperimentisi i kombinuj sa njima ako te to zanima, tek kad sve skockas da radi bez problema mozes da se bakces sa skupljim stvarcicama.

Ja trenutno u podrumu imam krs starih delova i kad imam vremena zanimam se i isprobavam sve moguce kombinacije (cak sam i sklopio jednu masinu, mada opet nije funkcionalna jer sam komsinici dao graficku od citavih 512KB)

U sustini sve je jako prosto, samo treba raditi (u pocetku) polako i paziti na svaki deo kako i gde stavljas (opet u pocetku, kasnije se naviknes i smejes se kako si se nekad preznojavao tako prostim stvarima).

Obećava
    Učlanjen
    25.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano :(

Citat Original postavio Кулиража
    Sulz je u pravu uzmi neke dve starudije i ezperimentisi i kombinuj sa njima ako te to zanima, tek kad sve skockas da radi bez problema mozes da se bakces sa skupljim stvarcicama.

Ja trenutno u podrumu imam krs starih delova i kad imam vremena zanimam se i isprobavam sve moguce kombinacije (cak sam i sklopio jednu masinu, mada opet nije funkcionalna jer sam komsinici dao graficku od citavih 512KB)

U sustini sve je jako prosto, samo treba raditi (u pocetku) polako i paziti na svaki deo kako i gde stavljas (opet u pocetku, kasnije se naviknes i smejes se kako si se nekad preznojavao tako prostim stvarima).

Hocu ja delove iz podruma. Na cemu ja da vezbam.E ljudi, jel znate neki kompjuterski otpad u Beogradu ?

Pozdrav
    Iv@n

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

U beogradu ne znam, ja bih ti rado dao, ali smo relativno daleko.
    Vidi prosetaj malo po nekim servisima racunara i pitaj ih da ti daju te stare delove ili prodaju za neku sicu.
    Valjda se moze naci negde

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

ma sta plasite coveka ako je pismen i pritom zna engleski sve ce uraditi kako treba! pa nece valjda procesor da namaze na hleb i pojede???

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    ma sta plasite coveka ako je pismen i pritom zna engleski sve ce uraditi kako treba! pa nece valjda procesor da namaze na hleb i pojede???
    Otkud znas mozda i hoce, kad bude video da se maze, a pasta ionako primamljiva mirisom (ne znam da li je ukusom) mozda samo malo proba

Primećen član
    Učlanjen
    09.05.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Da, pogotovo ona srebrna.

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ma jok... Najbolja pasta je ona bela, berilijumska... E sad, sto je malko radioaktivna nema veze... Jak stomak i olovo svari

Primećen član
    Učlanjen
    09.05.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Ostale primere korisne upotrebe hardvera možeš naći na Tom's Hardware siteu.

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

E ma nije strasno ako pojede procesor ali ako napravi sarenu salatu od ostalog hardvera onda je to vec veliki problem!!!

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    E ma nije strasno ako pojede procesor ali ako napravi sarenu salatu od ostalog hardvera onda je to vec veliki problem!!!
    Pa sad ne znam koliko je ta sarena salata zdrava za stomak (mozda je malo ustajala, zabajatila), tako da je ipak najbolje da ti to sve malo proprzis a onda na gozbu :wink:

Slične teme

1. Znam da ne znam -majeutika
    Autor ms u forumu Filozofija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 06.04.2008., 21:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •