Mac OS X Tigar, Leopard...

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Hm, ovako...
Može da se instalira... i može da se desi da sve šljaka kako treba... sve zavisi od machine koju koristite...
Na svom lap topu sam probao Leoparda i Tigra... Tigar je stabilniji i bolje radi... intelov procesor... malo je veća frka sa amd ali i to može...
Ako vas zanima da li vasha makina može da šiba na mac os x-u... bačite ovde osnovne podatke pa ću vi kažem...
Dalje, na netu imate sve što treba, mislim na os ali skidanje traje jako dugo, po par dana i sa dobrom konekcijom tj. dobrim protokom...
Za one koji nemaju brz net mali savet... zaboravite skidanje!
Postoji alternativa a to je da vam ja poshaljem dvd-e i debelo naplatim...:mrgreen: pa vi sad vidite shta ćete...:lol:
 
Meni ortak instalirao Leopard na nekom c2d procesoru (stvarno ne znam koja ploča) . Uglavnom jako je zadovoljan , lik se bavi muzičkom produkcijom , kaže programi rade kao podmazano (Logic , Cubase , Garage Band , razni pluginsi ) .
 
ma nema kurchenje nikakve veze sa tim...
jednostavno pitam za koji ce ti moj mac os, shta jel radish neshto bitno pa ti je neophodan mac? i te priche da je bolji, brzhi, stabilniji to machku o rep.... to je bilo nekad.... od stare slave se ne zhivi...
 
Pa ovako, meni lično... se više svidja... stvar ukusa i izbora...
Dalje, sigurniji i stabilniji od bilo kog win-a... bio i biće...

teshko, bio da sad....pfff.....zakucavam ga u Illustrator-u kako hotjesh...
moje lichno mishljenje da to sa mac-om je samo varijanta "trava je zelenija kod komshije"...
svaki OS je onoliko stabilan koliko je dobar user...
o brzini necu ni da pricham.... a tek o ceni.....pfffff....

nekih desetak i kusur godina radim uporedo na oba OS-a tako da mislim da znam shta pricham...

btw. upravo forumashim sa mac-a (zaebancija) a posao se radi na pc-u pored :D
 
teshko, bio da sad....pfff.....zakucavam ga u Illustrator-u kako hotjesh...
moje lichno mishljenje da to sa mac-om je samo varijanta "trava je zelenija kod komshije"...
svaki OS je onoliko stabilan koliko je dobar user...
o brzini necu ni da pricham.... a tek o ceni.....pfffff....

nekih desetak i kusur godina radim uporedo na oba OS-a tako da mislim da znam shta pricham...

btw. upravo forumashim sa mac-a (zaebancija) a posao se radi na pc-u pored :D

Kao što rekoh, stvar ukusa... dalje, zakucavam i ja win pa šta onda?:lol:
To će nešto da dokaže?:dash:
Bezveze. Dalje, da ih stvarno koristiš znao bi razliku... pa nije bash da ti verujem... al ajde...:lol:

Brži, stabilniji... i naravno jeftiniji... mislim na operativni sistem...
 
Ja zavrsavam DL 10.5.2 , imam jos par pitanja...
Nesto sam citao ne sme HDD da bude u NTFS formatu da bi ga MAC na pocetku prepoznao?
Znaci mora format u FAT32?
Koliko okvirno zauzima OS, imam neki HDD od 80 giga da ga iskoristim za to...
 
Hm, nemoj jednu... Mislim, instalacija retko kad prodje od prve kako treba posebno početniku. Odradi tri particije minimum. Pa kad ga instaliraš i kreneš da se zezaš, da ga sredjuješ... kernel panic je neizbežan... pa da bi izbegao mučne situacije...

Nego, koji skidaš, iATKOS, Kaly, Leo4all ili Jas?
 
Mom FSI samo Jas prija, instalacija od prve i sve radi bez problema, osim interneta ali i to sam sredio kupovinom adaptera. Sinoć sam uspeo da Jas 10.5.3 bez ikakvih problema updateujem na 10.5.4 i to na zvaničnom apple sajtu... ko bi reko' ? Nisam se tome nadao.... Posle restarta sam očekivao kernel panic i bio spreman da ponovo radim instalaciju... medjutim, prc, sve radi odlično....
Dakle, posle svega probanog, Jas je zakon!
 
Hmm pa razmisljao sam se izmedju Leo4all i iATKOS i krenuo sam iATKOS da skidam...
Pa matematicki nije izvodljivo da HDD od 80GB podelim na 3 particije a da na svakoj bude po 35 GB :)
Podelicu na dve particie...
Mogao bi da mi sapnes(PM) Jas gde si nasao...
kaly = KALYWAY ?
 
Poslednja izmena:
Hm, pa što moraš da imaš particije po 35gb ? Dovoljna ti je jedna a ostale kombinuj, ja imam četiri na 120gb hard.
Znači skidaš iATKOS v2... ok. je ali kod mene nije pio vodu...
Jas 10.4.8 i 10.4.9 combo update imaš na www.demonoid.com a 10.5.2 mininova torent... a combo update na 10.5.3 takodje na demonoidu...
 

Back
Top