Vremensko ogranicenje.
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Vremensko ogranicenje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vremensko ogranicenje.

Koliko cesto u toku "prvog razgovora u zivotu sa nekim" pazite na to da vam kontekst price ili odgovora ili pitanja stane u nekim kratkim vremenskim okvirima, to jest bojite li se da predugo sami pricate[1] nekome sa kim se upoznajete, te da li pakujete to sto ste hteli da kazete u 30 sek price, ili neki drugi limit nebitno koji, i zasto.

[1]"Sami pricate" ~ vi vodite deo razgovora, a sagovornik cuti i slusa.

Da li vas mozda situacije upoznavanja sa nekim nerviraju nekad zbog toga sto se (AKO SE!) bojite da to sto pricate izgubi smisao zbog skracivanja, a istovremeno i toga da ne prekoracite neki limit za koji koji "sami pricate"... te se onda izgubite i svesni ste te zbunjivosti?

2 Da li cesto imate strah od toga da ce neko pre nego sto dovrsite neku dugu pricu (neko koga tek upoznajete) koja je zapravo interesantna steci predrasudu da je to nesto dosadno pre nego sto dovrsite, pa onda zato cesto i ne pocinjete interesantne price koje su duge?

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano Re: Vremensko ogranicenje.

Sam pričati = voditi monolog ... mogao si i tako da kažeš.

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Ja nemam bojazan da ću biti dosadna, zato što moje priče generalno ne traju dugo (naučila sam da pričam sažeto i sadržajno) i dobar sam i zanimljiv sagovornik ....

Buduća legenda Pipi Langstrumpf (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Ako komunikaciju posmatrash kao interakciju, onda nemash taj problem. a ako trazzish publiku za sopstvene monologe koje vodish sam sa sobom, onda se gubish u vrtlozima vremena i mraka mrachnijeg od straha i samoche koja samo sama sebe mozze da zalechi a ne mozze biti ruke spasa iz spoljneg sveta jer on u zamagljeniom kutku samodovoljnosti ne postoji.
    Kad je pricha zaista zanimljiva, vreme brzo prodje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio NatasaNatasa Pogledaj poruku
    Sam pričati = voditi monolog ... mogao si i tako da kažeš.
    Nisam mislio na monolog nego na to kad nesto pricas sagovorniku, a ovaj cuti i slusa pa onda kad dovrsis ako je to bila neka prica da komentar, ako je odgovor nesto kaze, ako je pitanje odgovori... pa pod "sam pricati" sam mislio na situacije kad ne pricaju 2 istovremeno nego rec jedno rec drugo, recimo, ti napises nesto, p aonda neko drugi, itd.
    I prvo procitajte svi temu koji misle da odgovore pa onda odgovarajte.

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Tako to ide. Nije dialog ako svi prichaju uglas! I nije dialog ako ti drzzish propovedi a ovaj drugi treba da prokomentarishe da se slazze.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Intenziviran Pogledaj poruku
    Koliko cesto u toku "prvog razgovora u zivotu sa nekim" pazite na to da vam kontekst price ili odgovora ili pitanja stane u nekim kratkim vremenskim okvirima, to jest bojite li se da predugo sami pricate[1] nekome sa kim se upoznajete, te da li pakujete to sto ste hteli da kazete u 30 sek price, ili neki drugi limit nebitno koji, i zasto.

Da li vas mozda situacije upoznavanja sa nekim nerviraju nekad zbog toga sto se (AKO SE!) bojite da to sto pricate izgubi smisao zbog skracivanja, a istovremeno i toga da ne prekoracite neki limit za koji koji "sami pricate"... te se onda izgubite i svesni ste te zbunjivosti?

2 Da li cesto imate strah od toga da ce neko pre nego sto dovrsite neku dugu pricu (neko koga tek upoznajete) koja je zapravo interesantna steci predrasudu da je to nesto dosadno pre nego sto dovrsite, pa onda zato cesto i ne pocinjete interesantne price koje su duge?

Hahaha, e baš ovih dana razmišljam o ovome. Nezgodno je.

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ne smeta mi da slusham kreat. gluposti a pametno je da zene nisu dobre vise
    slobodnije jesu ali dobre ne
    a da za to opet nije kriv pc i preterana kolicina "materijala" .Neke su se dz skrasile neke devojke podivljale kad nisu na vreme ...lazi na sve strane ....hajde da je shala al ee

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ja duge razgovore izbegavam sem ako nije pod must a ne have to

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Merilo mere kod priche nije vreme, vech reakcija sagovornika. Ako vech posle prve rechenice gleda u stranu, zeva, ne pravi nikakvu grimasu i ne ispushta zvuk, ako chachka nokte nechim shto je pri ruci, ima ugashen pogled i vidno je iscrpljen i umoran posle izlaganja, znachi da smo bili dosadni. Ili bolje recheno samozzivi pa smo ga izgazili i upotrebili kao objekat za istresanje nashih mudrosti.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Pipi Langstrumpf Pogledaj poruku
    Merilo mere kod priche nije vreme, vech reakcija sagovornika. Ako vech posle prve rechenice gleda u stranu, zeva, ne pravi nikakvu grimasu i ne ispushta zvuk, ako chachka nokte nechim shto je pri ruci, ima ugashen pogled i vidno je iscrpljen i umoran posle izlaganja, znachi da smo bili dosadni. Ili bolje recheno samozzivi pa smo ga izgazili i upotrebili kao objekat za istresanje nashih mudrosti.
    kako ti sve lepo kažeš.

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

dubokoumnirazgovori i referati samo u vecem drustvu ,da mogu da predaHnem

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

niko ga nije upotrebio, on sam moze ako oce da kaze da mu je dosadno nesto ili da ode, a to sto je slusao pricu je njegova licna odluka, tako da nema sto da se brine iko oce li nekoga ko je mutav da kaze "ne zelim da slusam to" da udavi... takve bas i treba smarati da nauce da kazu "ne zanima me to".

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Pa takav egocentrik che teshko nachi ponovo sagovornika. Osim toga, bezobrazluk je terati nekog da bude nevaspitan. Ako ti nije stalo do sagovornika ne treba ni da prichash s njim.

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

ma ni u toku prvog kao ni u svim drugim razgovorima "ne pazim" na vreme niti se bilo chega "bojim"...
    kad mi se pricha pricham, ili vodim prichu, kad nisam raspolozena onda je neshto ni ne vodim, pa sve da se radi i o "neprijatnoj tishini"...
    ne nervira me nishta u situacijama upoznavanja sem ako sam sticajem nekih okolnosti "prinudjena" da gledam (a ne da josh i sluham) odnosno "trpim" prisustvo nekog ko mi nije simpatichan ili ko mi je chak odbojan...
    oooooooooooo... shta tebe sve muchi, crni ti... jok... nemam takvih strahova...

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja volim da slusam ljude i mislim da nije problem biti dobar sagovornik ako iskreno obracas paznju na tog sa kime pricas.
    Ono sto mi se ne svidja je kad neko pokusava da mi objasni nesto sto vec znam, polazeci od predrasude da ja to ne mogu nikako da znam. Ali i tad pustim coveka da prica, iako se dosadjjujem. Ljudi koji drze banku mi se uvek cine strasto usamljenim, kao da su jedva dograbili priliku da nekom nesto kazu pa mi je zao da ih prekidam. Mislim da su retki sagovornici koji pricaju samo kad nesto stvarno imaju da kazu ili oni koji ne pokusavaju nista da dobiju razgovorom osim normalne, ljudske komunikacije.
    Malo ne razumem tvoju dilemu. Ako mislis da ce ti prica izgubiti smisao zato sto ce neko da te prekine, skrati pricu i predji na poentu.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio UnBesoDeDesayuno Pogledaj poruku
    Ja volim da slusam ljude i mislim da nije problem biti dobar sagovornik ako iskreno obracas paznju na tog sa kime pricas.
    Ono sto mi se ne svidja je kad neko pokusava da mi objasni nesto sto vec znam, polazeci od predrasude da ja to ne mogu nikako da znam. Ali i tad pustim coveka da prica, iako se dosadjjujem. Ljudi koji drze banku mi se uvek cine strasto usamljenim, kao da su jedva dograbili priliku da nekom nesto kazu pa mi je zao da ih prekidam. Mislim da su retki sagovornici koji pricaju samo kad nesto stvarno imaju da kazu ili oni koji ne pokusavaju nista da dobiju razgovorom osim normalne, ljudske komunikacije.
    Malo ne razumem tvoju dilemu. Ako mislis da ce ti prica izgubiti smisao zato sto ce neko da te prekine, skrati pricu i predji na poentu.
    E ovo kao ja da sam pisala.

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Citat Original postavio NatasaNatasa Pogledaj poruku
    Ja nemam bojazan da ću biti dosadna, zato što moje priče generalno ne traju dugo (naučila sam da pričam sažeto i sadržajno) i dobar sam i zanimljiv sagovornik ....
    Samo te ye8e skromnost...

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

A umete li vi da ćutite? Mislim, da govorite tačno onoliko koliko je potrebno da održite udobnost tišine?

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    A umete li vi da ćutite? Mislim, da govorite tačno onoliko koliko je potrebno da održite udobnost tišine?
    Ja sam strasno brbljiv - kada osetim da je osoba pogodna za deljenje misli - obicno to nije neprijatno, valjda...

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Nisam mislio na monolog nego na to kad nesto pricas sagovorniku, a ovaj cuti i slusa pa onda kad dovrsis ako je to bila neka prica da komentar, ako je odgovor nesto kaze, ako je pitanje odgovori... pa pod "sam pricati" sam mislio na situacije kad ne pricaju 2 istovremeno nego rec jedno rec drugo, recimo, ti napises nesto, p aonda neko drugi, itd.
    I prvo procitajte svi temu koji misle da odgovore pa onda odgovarajte.
    Pročitala sam ja tvoj post dva puta pre nego što sam odgovorila ..... i dalje tvrdim da se radi o ''monologu'' s obzirom da si postavio pitanje o ''vremenskom ograničenju''.

Dijalog je ipak nešto drugačije.

Pričati sam u dvoje .... e tu terminologiju još nisam čula, ali ajde neka bude da sam ja pogrešila.

Slične teme

1. Lexmark printer ograničenje
    Autor L E P O T I C A u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.03.2009., 12:11
  2. prepaid vremensko ograqniceni
    Autor urko u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.03.2009., 09:23
  3. ogranicenje windowsa
    Autor limited u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5