Живео Грендланд и Аланд

dakica

Ističe se
Poruka
2.605
Феноменално! Само напред!

Иако од Париског уговора (1951) и оснивања Европске заједнице за угаљ и челик, ниједна држава није одустала од чланства у Унији, народ на делу територије Краљевине Данске јесте. Становници Гренланда (56.000) на референдуму 1982. године већински су гласали за опозив чланства у Европској заједници у коју су ушли десет година раније као део Данске.

....

У новембру ове године грађани ће још једном гласати, овога пута о широј аутономији и путу ка независности Гренланда од Данске. Данско-гренландска комисија је после четворогодишњег рада објавила да Гренланд има право на самоопредељење. Копенхаген је закључио да је то први корак ка независности.

Финско полуаутономно острво Аланд на којем становници (27.000) говоре шведским језиком, запретило је пре две године да ће напустити ЕУ због забране слободне продаје бурмута.
....

Међутим, као прва суверена држава која би могла напустити ЕУ у последње време се незванично помиње Република Ирска која је 12. јуна референдумом одбацила Лисабонски споразум.

....

Извор:http://www.politika.co.yu/rubrike/tema-dana/Pregovori-obavezni-i-za-izlazak-iz-EU.sr.html
 
Poslednja izmena:
Ja sam ti izBosne - glup sam ti ja za ovo. A imam i puno zemsova da mi potvrde Nego, koliko ima naših na tom Grendlandu? Ima'l šta tamo za nabost?.

Тамо постоје велике залихе нафте, такође Данска на основу Гренланда има претензије на Северни пол у коме такође има много нафте.

Све у свему и Норвешка је била велика беда, а погледајте је сада... уопште нема потребу да улази у ЕУ... нафта је чудо...
 
у ЕУ Велика Британија је заджала монету као и своје имиграционе законе,добијање виза и остало ЕУ није баш толико кохерентно тело како неки мисле да јесте.Швеђани исто нису мењали своју социјалну политику.Али то за Гренланд је јако интересантно.
 
Тамо постоје велике залихе нафте, такође Данска на основу Гренланда има претензије на Северни пол у коме такође има много нафте.

Све у свему и Норвешка је била велика беда, а погледајте је сада... уопште нема потребу да улази у ЕУ... нафта је чудо...

Isto tako ste pričali i o Belorusiji te mlate pare, te sredjene porodice, te otvorene Agencije za zapošljavanje Srba... Sve do izbora... I šta kažeš? Nafte k'i u Kuvajtu? Ja bih ima poslao otadžbinski mail, šajkaču i patike.
 
Mа све си погрешно скапирао.

Мене весели то што се конкретно појављују натписи да је нешто труло у конгломерату званом Европска Унија.

ЕУ јесте трула, и кад тад ће се распасти... само се надам да ће се расправити пре него што у њу будемо ушли...

Мислим, ја јесам за сарадњу са окупатором као нужним злом!
 
eto vidite kako clanstvo u eu nije nista strasno,uvek moze bezbolno da se istupi iz iste.

a sto se irske tice to je zemlja koja je definitivno najvise prosperirala iz clanstva u eu,tako da sve uz odbacivanje lisabonskog sporazuma,veoma sumnjam da ce im pasti na pamet izlazenje iz unije.
Све у свему и Норвешка је била велика беда, а погледајте је сада... уопште нема потребу да улази у ЕУ... нафта је чудо...
nafta je cudo.a mi je nemamo.
 
eto vidite kako clanstvo u eu nije nista strasno,uvek moze bezbolno da se istupi iz iste.

Доношењем Лисабонског споразума то неће више бити тако. А у ЕУ неће примати никога док се не усвоји тај споразум, чак ни Хрвате.

nafta je cudo.a mi je nemamo.

Ми имамо нешто што ће за 20-30 година бити вредније од нафте: плодна и пестицидима незагађена земља, изворе вода ....
 
Poslednja izmena:
Доношењем Лисабонског споразума то неће више бити тако. А у ЕУ неће примати никога док се не усвоји тај споразум, чак ни Хрвате.



Ми имамо нешто што ће за 20-30 година бити вредније од нафте: плодна и пестицидима незагађена земља, изворе вода ....


Vodu koju stranci uz pomoc nasih lopina hoce da kupe, strateski vazan resor:thumbdown::thumbdown:
 
такође Данска на основу Гренланда има претензије на Северни пол
To kad su Rusi nameravali da polože pravo na Severni pol, predsednik Buš je rekao: "To je nedopustivo. Svi znaju da Severni pol pripada Deda Mrazu." :lol:

Vodu koju stranci uz pomoc nasih lopina hoce da kupe, strateski vazan resor:thumbdown::thumbdown:
Lopina je Tomislav Nikolić. A mi nemamo nikakvu "našu" vodu, jer ti i ja imamo odvojene umove i odvojene novčanike. Ne postojimo "mi" kao bilo kakav poslovni subjekat,
a ti kupuj kakva god izvorišta hoćeš (sopstvenim parama).
 
To kad su Rusi nameravali da polože pravo na Severni pol, predsednik Buš je rekao: "To je nedopustivo. Svi znaju da Severni pol pripada Deda Mrazu." :lol:


Lopina je Tomislav Nikolić. A mi nemamo nikakvu "našu" vodu, jer ti i ja imamo odvojene umove i odvojene novčanike. Ne postojimo "mi" kao bilo kakav poslovni subjekat,
a ti kupuj kakva god izvorišta hoćeš (sopstvenim parama).


Sta je pisac hteo da kaze :dontunderstand:
 
Ne postoje "naša" preduzeća, "naša" izvorišta vode, "naše" pare, "naše" banke. Priznajem samo privatnu svojinu

Тотална глупост!

Изворишта не могу представљати никаву приватну или друштвену својину, то је напросто национално добро!

Рецимо, националне фреквенције се не могу продати, то је напросто национално добро које се издаје на одређени временски период и то само домаћим предузећима.
 
Тотална глупост!

Изворишта не могу представљати никаву приватну или друштвену својину, то је напросто национално добро!

Рецимо, националне фреквенције се не могу продати, то је напросто национално добро које се издаје на одређени временски период и то само домаћим предузећима.

Iskopaš SVOJ bunar na SVOJOJ parceli i imaš SVOJU vodu!!!:whistling:

Znam jednog lika u Kozarskoj Dubici koji je jednoj prostoriji u prizemlju svoje kuće, iskopao bunar!!! Čija je to po tebi svojina???
 
To kad su Rusi nameravali da polože pravo na Severni pol, predsednik Buš je rekao: "To je nedopustivo. Svi znaju da Severni pol pripada Deda Mrazu." :lol:...

Pripadao je!!!

christmasfunnypictures1zy6.jpg


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
sobzirom na represiju koju je grenland trpeo od danaca, danci su zaslužili da ga izgube.

laponci su u finskoj doskora bili na samoj margini i potpuno diskriminisani kroz sve državne institucije ali mi nije jasno što bi ovi na alandu tražili nezavisnost, imaju sva prava i više od toga. finci moraju da uče švedski iako im nije maternji u obrazovanju su potpuno ravnopravni i ako ne šele da progovore finski, takođe u sudstvu i kompletnom državnom aparatu.
 

Back
Top