Da li je voda zivo bice?

Diana-Ross

Početnik
Poruka
7
Japanski naučnik, Masaru Emoto, nedavno je sproveo opsežno istraživanje na temu kako se voda ponaša kad se izloži različitim spoljnjim uticajima, kao npr. rečima, muzici, mislima, pa i molitvi.

Rezultati do kojih je došao mogu iznenaditi samo one koji nisu imali priliku da dođu u kontakt sa radovima Viktora Šaubergera, čuvenog austrijskog naučnika, koji je još 20-tih godina prošloga veka tvrdio da se voda ponaša kao živo biće tj. da ima svoj život i smrt, i da ako sa njom nepravilno postupamo, ona može da se "razboli," i prenese svoje "bolesno" stanje na sve druge organizme, biljke, životinje i ljude.

Masaru Emoto je uzeo nekoliko hiljada uzoraka vode iz izvora, reka i jezera, zatim ih zamrzavao i posmatrao ledene kristale pod mikroskopom. Primetio je da potpuno čista, prirodna voda koja potiče iz planinskih potoka ili izvora, formira perfektne heksagonalne kristalne oblike neobične lepote, dok su kristali koji potiču iz zagađenih ili stajaćih voda - nepravilni i deformisani.
 
Japanski naučnik, Masaru Emoto, nedavno je sproveo opsežno istraživanje na temu kako se voda ponaša kad se izloži različitim spoljnjim uticajima, kao npr. rečima, muzici, mislima, pa i molitvi.

a jel se pomjeri kad se dune u nj?
:???:
talasi, vibracije, reakcija... tak' neprirodno

a kad smo vec kod toga, dozivljavm vodu kao organsku materiju
zivo bice
zasto - nemam pojma, mi sa mora imamo razni tripova u vezi sa vodom :mrgreen:
 
pa jes...
+ bice da autor ovog teksta nije odraso na otoku... :lol:

" After the lengthy review of Emoto’s research methods and results, I have come to believe that Dr. Emoto is offering pseudoscience to the masses in the guise of defensible research. Only time and review by others will tell if there is any truth at the heart of Mr. Emoto’s claims, as Emoto himself thoroughly believes in his findings but does not value the scientific method or community. What is truly fearsome is the great numbers of people that accept his words as proven facts without looking deeper to find out if his claims are truly justified. While I respect Dr. Emoto’s desire to save the Earth’s water from contamination and pollution, unless he can produce a scientific paper and get it published in a scientific journal, I believe that he will continue to be ignored by the scientific community, and his claims will never be soundly proved or disproved."

Kristopher SetchfieldBA, Health Science
Natural Science Department
Castleton State College, Vermont

http://www.is-masaru-emoto-for-real.com/
 
Вода је "жива" у истом оном смислу у којем се материја (уопште) може назвати "живом". Дакле, није жива у оном смислу у којем су жива бића жива. :) А то ме подсети на нека индијска учења о нивоима индивидуалне свести и развојем исте кроз феномен реинкарнације. По некима од њих, душа не почиње свој "живот" почев од најпримитивнијих животињских форми, него од материје - течности, камена и кристала.

Али то на страну. Ово:

i da ako sa njom nepravilno postupamo, ona može da se "razboli," i prenese svoje "bolesno" stanje na sve druge organizme, biljke, životinje i ljude.

...је нешто са чиме имамо свакодневног додира. Појам "свете воде", тј. обичне воде "освећене" молитвом, медитацијом или свесно усмереним позитивним мислима, постоји у многим религијама и традицијама. Што се тиче хришћанске свете воде, ја стварно не знам да ли је у питању неки трик са доношењем воде са стране, али у ширем региону у којем живим, пијаћа вода је врло лошег квалитета, и доста брзо пожути и уквари се... за разлику од оне која се донесе из цркве за Богојављење, и која током целе године стоји у отвореној флаши бистра и незамућена.

А што се тиче преношења "болесног" стања помоћу воде... Па, има она "влашка магија" по ист. Србији, која се бави исто тиме, и где је један од састојака "мртвачка вода", тј. вода у којој је окупан покојник, или вода у којој су удављени слепи мачићи. Такву воду, уз још нека "врачања", сматрају као врло моћну да преноси широк спектар негативних дејстава на оног коме се подмеће.

Е сад, кол'ко везе има с темом... ал' ето.
 
Japanski naučnik, Masaru Emoto, nedavno je sproveo opsežno istraživanje na temu kako se voda ponaša kad se izloži različitim spoljnjim uticajima, kao npr. rečima, muzici, mislima, pa i molitvi.

Rezultati do kojih je došao mogu iznenaditi samo one koji nisu imali priliku da dođu u kontakt sa radovima Viktora Šaubergera, čuvenog austrijskog naučnika, koji je još 20-tih godina prošloga veka tvrdio da se voda ponaša kao živo biće tj. da ima svoj život i smrt, i da ako sa njom nepravilno postupamo, ona može da se "razboli," i prenese svoje "bolesno" stanje na sve druge organizme, biljke, životinje i ljude.

Masaru Emoto je uzeo nekoliko hiljada uzoraka vode iz izvora, reka i jezera, zatim ih zamrzavao i posmatrao ledene kristale pod mikroskopom. Primetio je da potpuno čista, prirodna voda koja potiče iz planinskih potoka ili izvora, formira perfektne heksagonalne kristalne oblike neobične lepote, dok su kristali koji potiču iz zagađenih ili stajaćih voda - nepravilni i deformisani.

*naravno da voda koja je "bolesna" tj.zagadjena nekom bakterijom,prenese tu bolest tj.bakteriju na organizme,jer se bakterije i vrusi tako i prenose.....ne znam sta je tu neobicno:think:

*potpuno je logicno da cista voda formira pravilne kristale,a ona prljava nepravilne....jer u prljavoj vodi ima svacega,sto "deformise" taj kristal....a ona bistra planinska voda nije zaprljana i samim tim ce formirati pravilan i nedeformisan kristal

*u zivotu nisam cula vecu glupost.....bez uvrede,ali zar da voda bude zivo bice.......to ne mogu da razumem.....tesko mi je da skontam i da je biljka zivo bice(iako znam da jeste)......ali VODA:worth:
 
Uzmite vodu.....Zamracite potpuno prostoriju, i skuvajte je(destilujte).
U mraku vodu podelite u dve odvojene posude koje cete zatvoriti.
Sacekajte da se ohladi.
Jednu posudu, tako zatvorenu izlozite suncu na izvesno vreme(desetak minuta).

Vratite izlozenu vodu u mrak. te u obe posude ubacite punoglavce.
Voda koja je sve vreme bila u mraku ce za punoglavca biti smrtonosna.
Druga, koja je bila malo na suncu , nece.
Zakoni fizike i hemije, kazu da su obe vode iste.....Odakle onda razlika?
Voda?Sunce?
 
Uzmite vodu.....Zamracite potpuno prostoriju, i skuvajte je(destilujte).
U mraku vodu podelite u dve odvojene posude koje cete zatvoriti.
Sacekajte da se ohladi.
Jednu posudu, tako zatvorenu izlozite suncu na izvesno vreme(desetak minuta).

Vratite izlozenu vodu u mrak. te u obe posude ubacite punoglavce.
Voda koja je sve vreme bila u mraku ce za punoglavca biti smrtonosna.
Druga, koja je bila malo na suncu , nece.
Zakoni fizike i hemije, kazu da su obe vode iste.....Odakle onda razlika?
Voda?Sunce?

Jesi li sam radio taj eksperiment ili si negdje to pročitao? Ako si pročitao, daj ovdje izvor, po mogućnosti link, pa da svi pogledamo taj tekst. Ne bih da sad tražim punoglavce po okolnim barama (a mislim i da je prošlo njihovo vrijeme)
 
Jesi li sam radio taj eksperiment ili si negdje to pročitao? Ako si pročitao, daj ovdje izvor, po mogućnosti link, pa da svi pogledamo taj tekst. Ne bih da sad tražim punoglavce po okolnim barama (a mislim i da je prošlo njihovo vrijeme)

Nije... Uvek imaš punoglavaca koji hoće da daju svoj život nekom ludom naučniku... :lol:
A to za vodu sam čuo pre više godina... Pre nego što je Japos kopirao Švabu. On nije uradio ništa spektakularno. copy-paste, na jako zaheban način. :D
 
Jesi li sam radio taj eksperiment ili si negdje to pročitao? Ako si pročitao, daj ovdje izvor, po mogućnosti link, pa da svi pogledamo taj tekst. Ne bih da sad tražim punoglavce po okolnim barama (a mislim i da je prošlo njihovo vrijeme)

Iskreno nisam, ali sam to procitao uzivo u nekoj knjizi..Jos davno bilo, pa se i ne secam kojoj(puno sam toga procitao, bez namere da se hvalim).
Ali, eto.........eksperiment je prilicno prost, i ja POKLANJAM poverenje da je to istina(sasvim je glupo o tako prostoj stvari lagati).
Ali, skeptici mogu da provere.
Nije komplikovano....:):):):)
PS:Ne da mi se nesto da stojim pored sporeta i kuvam.Pomislice zena da znam, pa sam onda najeb`o.:):):):)
Ali evo.
Iz ovog teksta(mada nema veze sa trenutnom temom) cu uskoro proveriti sve navode(sasvim slucajno mi je to prostije da proverim).

http://www.***********/account/file/8107333/feee267c/Nacrti_alternativnog_motora_do_350_KS.html
 
Uzmite vodu.....Zamracite potpuno prostoriju, i skuvajte je(destilujte).
U mraku vodu podelite u dve odvojene posude koje cete zatvoriti.
Sacekajte da se ohladi.
Jednu posudu, tako zatvorenu izlozite suncu na izvesno vreme(desetak minuta).

Vratite izlozenu vodu u mrak. te u obe posude ubacite punoglavce.
Voda koja je sve vreme bila u mraku ce za punoglavca biti smrtonosna.
Druga, koja je bila malo na suncu , nece.
Zakoni fizike i hemije, kazu da su obe vode iste.....Odakle onda razlika?
Voda?Sunce?
a kad treba da se ubaci punoglavac u te posude,jel ova sto je bila na suncu ostaje na suncu,a ova sto nije bila ostaje tamo gde je i bila do tada ili treba da ih stavimo obe ne isto mesto:think:
P.S.ovo ne dokazuje da je voda tamo nekakvo zivo bice;)
 
Prosta biologija ali ajde!

Apropo ovog experimenta!

Destilovana voda u sebi ne sadrzi jone, i onda joni iz celije punoglavaca hrle napolje. ASko prospete mastilo u vodu videcete da ce se ono za 2-3 sata potpuno rasiriti ravnomerno po posudi! Zato kada se stave punoglavci dolazi do difundovanja jona!
 
a kad treba da se ubaci punoglavac u te posude,jel ova sto je bila na suncu ostaje na suncu,a ova sto nije bila ostaje tamo gde je i bila do tada ili treba da ih stavimo obe ne isto mesto:think:
P.S.ovo ne dokazuje da je voda tamo nekakvo zivo bice;)

Svejedno je..bitno je da jedna od njih BUDE na suncu,bar kratko vreme, a druga BUDE u mraku....
Inace, znam da ne dokazuje da je voda ziva.Najvise govori o tome koliko postoji misterija koje se protive zvanicnim tumacenjima.
Sasvim slicno onoj prici iz teorije fluida.......
Ako neki fluid otice kroz jednu rupu, zaobilazeci drugu, i AKO se nekim fluidom, ili na neki drugi nacin POMOGNE da taj fluid pocne da otice kroz drugu rupu, onda ce POSLE uklanjanja uzroka koji su naterali fluid da otice kroz drugu rupu, SAM fluid i dalje oticati kroz DRUGU rupu, kao da jos uvek postoji uzrok koji je tera u nju.
 
Ovde se sad izvode zaključci iz nepotpunih informacija i izgleda prilicno glupo. Nije u pitanju samo kristal koji se pravi iz čiste izvorske vode i prljave, vec je istrazivanje izvrseno na reakcije vode i na muziku, obraćanje vodi, odredjene reči upućene vodi i slično. Preporučujem da svi prvo pogledaju bar ovaj sajt u vezi toga http://www.astrokrug.com/astrologija_1_zanimljivosti/index02.htm, a mozete i vise da nadjete na internetu, pa da se onda nastavi komentarisanje na ovoj temi.
 
Ovde se sad izvode zaključci iz nepotpunih informacija i izgleda prilicno glupo. Nije u pitanju samo kristal koji se pravi iz čiste izvorske vode i prljave, vec je istrazivanje izvrseno na reakcije vode i na muziku, obraćanje vodi, odredjene reči upućene vodi i slično. Preporučujem da svi prvo pogledaju bar ovaj sajt u vezi toga http://www.astrokrug.com/astrologija_1_zanimljivosti/index02.htm, a mozete i vise da nadjete na internetu, pa da se onda nastavi komentarisanje na ovoj temi.

Ja koliko znam voda nije kristal, nego tecnost, a kristale pravi samo kada se zamrzava.
Shodno tome, mozda je moguce da se odredjeni kristali formiraju pod uticajem raznih zvukova, ali mnogo je verovatnije da se ti kristali formijaju zbog odredjene vlaznosti vazduha, temperature itd.
Sta reci, osim da je lik koji je uslikao najlepse snezne pahuljice do njih dolazio VELIKIM dzipom. A siguran sam da dizel motor nije nesto sto bi voda trebalo da voli.
 
Prosta biologija ali ajde!

Apropo ovog experimenta!

Destilovana voda u sebi ne sadrzi jone, i onda joni iz celije punoglavaca hrle napolje. ASko prospete mastilo u vodu videcete da ce se ono za 2-3 sata potpuno rasiriti ravnomerno po posudi! Zato kada se stave punoglavci dolazi do difundovanja jona!

To bi onda znacilo da destilovana voda obasjana svetloscu sadrzi jone?
Samo pitam, zato sto mi to nije ni palo na pamet......
 

Back
Top