Klub mrzitelja turbo folka

da li se uclanjujete?

  • da, uclanjujem se

    glasova: 15 88,2%
  • ne, ja volim turbo folk

    glasova: 2 11,8%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Miss_007

Poznat
Poruka
7.606
posto vidim da puno nas mrze turbo folk, da ne bismo vise pisali o tome na temi na ana kokic otvaram temu klub mrzitelja turbo folka i odma se uclanjujem. ceo taj turbo folk je pun sikonskih pevacica, ''poezije'' marine tucakovic, loseg pevanja i tako....
 
Nema svrhe mrzeti. Treba raditi protiv, a to se može tako što nećete tolerisati narodnjake. Ja ih ne tolerišem. Prezirem ih. Ne gledam kanale koji ih puštaju. Kada god mogu, ako neko pusti, pa me maltretira, ja tražim da se ugasi. Na svadbama se ne veselim uz narodnjake. Ne izlazim na mesta gde se puštaju. Ne družim se sa onima koji ih tolerišu. Dakle, da ih ne čujem u prevozu ili na ulici ne bih uopšte imala prilike da ih čujem. I zadovoljna sam. Od mene ne dobijaju ni dinara. Ne znam koje su zvezde. Ja pripadam drugom svetu. E kada tako budu radili svi koji ih mrze, onda će svet biti jasno polarizovan i sve će biti jasnije. Ne brinem se zbog nevolja u svetu na koje ne mogu da utičem, pa tako ni zbog narodnjaka.
 
Mrzim turbo folk, ali ne mrzim one koji ga slushaju. Sve u svemu, kapiram da je ovo tema gde bi trebalo da pishemo zashto mrzimo taj turbo folk, i ne vidim razlog da se tema obrishe. Ja mrzim folk jer se vodi kao zanr muzike, a sa muzikom veze nema. Nema nikakvog stila, kao ni izvodjachi te muzike, tekstovi su...hmmm...pa ne postoji rech kojom bi mogli priblizno da se opishu tekstovi, ali ajd' da kazem "patetichni". Pesme se ne komponuju, pesme se "sklepaju" za, daj boze, 15 min, tekst se pishe u letu, samo je bitno da sadrzi kako su ribe opasne i nisu naivne, i vrte mushkarce oko malog prsta, a ovi frajeri svaku noc tuguju za dragom, piju u kafani, a oko stola im igra neka ciganka obichno, a ,mogu i trubachi...na tu foru uglavnom idu tekstovi...za mene jedino prihvatljivo objashnjenje zashto ta muzika uopshte uspeva kod nas, je to shto smo 500 godina bili pod Turcima...ko razume shvatice...
 
Volim turbo folk i cenim one koji ga slushaju. Sve u svemu, kapiram da je ovo tema gde bi trebalo da pishemo zashto mrzimo taj turbo folk, ali ja smatram da tema treba da se obrishe. Ja volim folk jer se vodi kao zanr muzike i to mesto mu pripada. Ima stila, kao i izvodjachi te muzike, tekstovi su...hmmm...pa ne postoji rech kojom bi mogli priblizno da se opishu tekstovi, ali ajd' da kazem "savrsheni". Pesme se komponuju s ljubavlju, tekst se pishe natenane, nije bitno da sadrzi kako su ribe opasne i nisu naivne, i vrte mushkarce oko malog prsta, a ovi frajeri svaku noc tuguju za dragom, piju u kafani, a oko stola im igra neka ciganka obichno, a ,mogu i trubachi...na tu foru ne moraju da budu tekstovi...za mene jedino prihvatljivo objashnjenje zashto ta muzika uopshte uspeva kod nas, je to shto smo pametan narod...ko razume shvatice...:ok:
 
Nema svrhe mrzeti. Treba raditi protiv, a to se može tako što nećete tolerisati narodnjake. Ja ih ne tolerišem. Prezirem ih. Ne gledam kanale koji ih puštaju. Kada god mogu, ako neko pusti, pa me maltretira, ja tražim da se ugasi. Na svadbama se ne veselim uz narodnjake. Ne izlazim na mesta gde se puštaju. Ne družim se sa onima koji ih tolerišu. Dakle, da ih ne čujem u prevozu ili na ulici ne bih uopšte imala prilike da ih čujem. I zadovoljna sam. Od mene ne dobijaju ni dinara. Ne znam koje su zvezde. Ja pripadam drugom svetu. E kada tako budu radili svi koji ih mrze, onda će svet biti jasno polarizovan i sve će biti jasnije. Ne brinem se zbog nevolja u svetu na koje ne mogu da utičem, pa tako ni zbog narodnjaka.

Zashto,pobogu ? Prijatelji se ne gledaju po stilu oblachenja,vrsti muzike koju slushaju i ostalim stvarima,vecj po njihovim osobinama koje ih karakterishu ! ;)
 
Poslednja izmena:
Zashto,pobogu ? Prijatelji se ne gledaju po stilu oblachenja,vrsti muzike koju slushaju i ostalim stvarima,vecj po njihovim osobinama koje ih karakterishu ! ;)

Priznajem da zvuči loše. Ipak, ako ih neko toleriše i može da ih sluša, pa voli kao da zbija šale na račun pesama, pa ih pušta, ne mogu da se stvarno družim sa tom osobom, pošto mislim da mu se podsvesvo sviđaju. Ili svesno, ali nema hrabrosti da prizna. A ako ih samo toleriše, a ne sluša, onda ok. Nisam bila precizna. Izvinjavam se. Nije sve tako crno-belo. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top