Ugroženost na rođenju u natalu

flpflp

Iskusan
Banovan
Poruka
5.946
Imam pitanjce i ne znam gde da ga postavim, osim ovde! Posto je ocigledno da ja imam problem sa tacnim vremenom rodjenja, zanima me kako na kartu utice to ako je neko mrtvorodjen (uradjena mi je reanimacija). Zanam da nije lepo pitanjce, ali me zanima da li to ima uticaja ili se racuna samo, sto bi rekli, prvi dah zivota?:confused:
 
Zanimljivo pitanje. U principu mislim da bi u priču trebalo da su upleteni neki malefici oko Asc-a ili nešto slično, ali to bi naravno bilo najtipičnije, pitanje je kako bi kod tebe to bilo predstavljeno s obzirom na interval u kojem si rođena. Teško je napamet reći, kombinacija je bezbroj ... dok se ne vidi datum i interval (sati) u kojem si rođena.

Možda je ovo i za novu temu, o porođaju ili nešto slično, pa možda i drugi imaju neka svoja iskustva da napišu.
 
Slazem se da treba postaviti kartu i znati interval od momenta "dolaska na svet" do momenta kada je reanimacijom doslo do "prvog udaha"..Nekako mi izgleda da bi lekari u tom slucaju upisali vreme rodjenja onda kada je "uspostavljen rad organizma"..Svakako me zanima da vidim kartu..Moze se utvrditi na osnovu bitnih stvari u zivotu tacan minut skoro(oko 4 minuta + - od rodjenja ako nije i tacno vreme) ali treba prostudirati kartu..ako ne moze javno, moze i pp...
 
Imam pitanjce i ne znam gde da ga postavim, osim ovde! Posto je ocigledno da ja imam problem sa tacnim vremenom rodjenja, zanima me kako na kartu utice to ako je neko mrtvorodjen (uradjena mi je reanimacija). Zanam da nije lepo pitanjce, ali me zanima da li to ima uticaja ili se racuna samo, sto bi rekli, prvi dah zivota?:confused:

Ja kad sam se rodila nisam disala, pa su me vratili medju zive... slican slucaj :confused:
 
daaa..samo, klinicka smrt ne mora da bude vezana za samo rodjenje, taj naziv asocira na "bilo kad u zivotu"..ugrozenost na rodjenju je bas iskljucivo vezana za sam cin radjanja, 4,8,1(asc),6/12 polje..nesto negde mora da postoji zajednicko kod njih dve sto bi moralo da se pronadje...
 
Hmm..pa znam da je ASC trenukak kada se rodimo,a znam za 4.da predst.posl.trenutke zivota,ali meni nije "logicno" ovo sto si objasnila(izvini,imam ME u ribama :hahaha:):mrgreen::dontunderstand:

4 je nase rodjenje, nas dom , nasa kolevka, tu se nasa dusa smesta kada dodje "na zemlju", to je nas pocetak i nas kraj..

npr..iz knjige P.Petkovica - karmicka astrologija




ili Dupor - o 4 polju



I u oba citata ces videti da u stvari 4 polje predstavlja nas sam pocetak ..prve trenutke po radjanju..pored asc koji je nase fizicko telo..Ne znam kako bih drugacije objasnila ..
 
Hvala Vip,stvarno se trudis da svima izadjes u susret,stvarno nisam znala da je to ustvari predstavljeno 4.poljem,procitacu ovo vise puta,moram ja da shvatim zasto je to predstavlj.bas 4.poljem(logika mi nije jaca strana :mrgreen:).

meni je to ostalo "urezano" od pocetka pa sam sa tim baratala "u glavi" uvek ..mozda neko nadje jos bolje objasnjenje, ja trenutno nemam ideju - sem eto da to znam iz knjiga...:rumenko:
 
pa na primer sto se tu "radjamo" i tu zavrsavamo :)..to mu dodje pocetak zivota odn nasa kolevka..meni je "logicno" da kad uparimo Asc i 4 da bi tako tu negde poceli...

Aha,malo sam "varila" informacije,pa sam dosla do nekog "zakljucka":
Dakle prirodni vladar 4. MESEC je nasa dusa,pa samim tim je u karti predstavljena(4.poljem-Rak)od trenutka kada ozivi u materijalnom(fizickom) svetu,pa sve do njene materijalne(fizicke)smrti..:klap::banovati:
Zato predstavlja pocetak i kraj zivota..Jao ljudi,kako sam ponosna na sebe kad uspem da "ukapiram" nesto,c,c,c..
 
Evo postavicu kartu. Imam taj kvadrat plutona iz 4 kuce sa mesecom u sedmoj, a mesec mi je vladar AC, pri tome pluton je u kvadratu sa AC, ako se uzme da je vreme rodjenja 21:15. Moja mama je izgleda napravila zbrku, jer nju i danas da pitam ja sam rodjena u 21:00 i tvrdi da je videla na nekom satu sto je bio ispred nje:) i da je odmah primetila da nesto nije u redu?????? Nemam iskustvo sto se tice porodjaja tako da stvarno ne znam da li je moguce da je upamtila vreme i primetila da nesto nije u redu. Radila sam kartu i za 21:05 ( uzela u obzir i vreme reanimacije) i tu kvadrat plutona i meseca ostaje, ali se gubi kvadrat plutona i AC. Po tom vremenu vrh druge kuce mi pocinje na 29 stepenu raka, a vrh osme je u jarcu, sunce je u petoj kuci, pluton na granici cetvrte i pete, a mars u sestoj.
Inace ja sam taj kvadrat povezala sa poreklom svog buduceg muza (ko god da je), jer pluton u cetvrtoj kuci moze da pokaze da u zemlji odakle potice osoba, u cijoj se karti nadje, izbije rat, a sam kvadrat plutona i meseca moze da pokaze izbeglistvo. Povezala sam tako sto je taj pluton u konjukciji sa suncem (muz), dosao iz pete kuce, a mojoj petoj kuci je ukljesteni skorpion (jedno od znacenja ukljestenog znaka je da se nesto u vezi tog znaka i te kuce desilo pre nego sto osoba ulazi u tu simboliku-znaci covek koga volim je bio u simbolicii skorpiona, a jedna od simbolika skorpiona je rat i ratno podrucje. A pluton odlazi bas u konjukciju sa suncem i zajedno prave kvadrat s amesecom u sedmoj (brak). Dobro ovde jeste bilo bombardovanje, ali meni se nije desilo nesto iz te simbolike.

 
Poslednja izmena:
Koji su to pokazatelji ugrozenja na rodjenju? Pretpostavljam da su doktori odredili vreme dolaska na svet u trenutku kada sam prodisala, nisu sigurno imali vremena da u tim trenucima gledaju u sat. Verovatno sam rodjena onda u 17:10 - 17:15 a ne u 17:20, ako to ista menja?
 
ja sam samo okvirno pogledala jednu i drugu kartu, nisam sada u mogucnosti da izlozim uporeni pogled na njih, vrlo je moguce da su doktori upisali vreme kad ste "prodisale" jer je to i logicno ...nadam se da cu danas ili nocas imati vremena da izlozim sta postoji u jednoj i drugoj karti, slicno ili razlicito...
 
ja sam samo okvirno pogledala jednu i drugu kartu, nisam sada u mogucnosti da izlozim uporeni pogled na njih, vrlo je moguce da su doktori upisali vreme kad ste "prodisale" jer je to i logicno ...nadam se da cu danas ili nocas imati vremena da izlozim sta postoji u jednoj i drugoj karti, slicno ili razlicito...

Hvala, ti kad stignes. Nego @Gambrinus ima marsa u sest u konjukciji sa plutonom, a moji je u petom, vrlo, vrlo blizu seste, a moguce je da je i u sestoj, ako bi se vreme koji minut pomerilo. Zasto lekarima nije u obavezi da upisu bas, bas tacno vreme???:think::???:
 
Poslednja izmena:
upravo, zato sam ja nosila sat na ruci, i sa stoprocentnom sigurnoscu mogu da tvrdim tacno rodjenje svog deteta :)
elem, ne znam da li se uklapam u tematiku topic-a, nisam bila mrtvorodjena ali me jedva izvukose... pupcana vrpca tri puta oko vrata, ja vec modra, bila bez vazduha i to... ako treba karta radi trazenja podudarnosti, cu stavim :)
 
upravo, zato sam ja nosila sat na ruci, i sa stoprocentnom sigurnoscu mogu da tvrdim tacno rodjenje svog deteta :)
elem, ne znam da li se uklapam u tematiku topic-a, nisam bila mrtvorodjena ali me jedva izvukose... pupcana vrpca tri puta oko vrata, ja vec modra, bila bez vazduha i to... ako treba karta radi trazenja podudarnosti, cu stavim :)

Pa ja znam da Pluron i Saturn daju probleme na rodjenju. Pluton moze biti mrtvo rodjeno pa radjenje reanimacije a Saurn na Asc davljenje pupcanom vrpcom oko vrata. Vidimo sad da ne mora biti bas tako.
A znam i jednu stariju zenu astrologa kojoj je radjena reanimacija na rodjenju a ima Saturn na asc nije bilo problema da pupcanom vrpcom vec je bas bila mrtvorocence, pa dok je nisu iztukli dobro nije prodisala, mada se to cesto desava , zanimljuvije je meni ovo kad mora da se pokrene srculence raenimacijom.

A kod ove devojke gore je problem bio Mesec ( vl. Asc ) kvadrat Pluton i ima sekstil sa Uranom koji joj je vladar VIII polja pa nije ni cudo. Ali npr. ona nema nista na Asc a malefici su joj u IV polju pocetak zivota - kolevka . Mada ja pre IV poljie nikad nisam gledala kao momenat rodjenja vise kao detinjstvo ne momenat dolaska na svet , to mi je malkice cudno. Eto sad vidim da i tako moze da se posmatra, mada mi je i dalje cudno.
 
Poslednja izmena:
Meni nije problem bio u pupcanoj vrpci oko vrata, nego je izgleda bila kratka pa je doslo do kidanja, a sam porodjaj nije tekao bas kako je trebalo, mali zastoj, a pre toga je doslo do razmimoilazenja jedan lekar je tvrdio da treba carski rez, a drugi da ne, na kraju je ispao prirodan porodjaj i komplikacije.
Ne mogu da nadjem tu otpusnu listu da kazem tacnu dijagnozu.
 

Back
Top