Par pitanja.......

vuda

Domaćin
Poruka
3.387
Sta je sa privredno ekonomskim razvojem ,zadnjih godina ?
(po mom mislenju su izostala ochekivanja,ali zashto?)
Sta sa ljudima starijim od 35 godina ?
(teze dolaze do zaposhljavanja , a imamo primera vrhunskih kosmonauta,pilota, itd)
ps.
Mozhda teme bash i nisu sriktno vezane za politiku ,al ja ne nalazim nigde odgovore,.......
pa bih zheleo da vidim neka razmishljanja.....
:???::???:
 
Sta je sa privredno ekonomskim razvojem ,zadnjih godina ?
(po mom mislenju su izostala ochekivanja,ali zashto?)
Sta sa ljudima starijim od 35 godina ?
(teze dolaze do zaposhljavanja , a imamo primera vrhunskih kosmonauta,pilota, itd)
ps.
Mozhda teme bash i nisu sriktno vezane za politiku ,al ja ne nalazim nigde odgovore,.......
pa bih zheleo da vidim neka razmishljanja.....
:???::???:

Evo: 1. Bolje da zapošljavaju mlađe, oni ne znaju kako se radi, već će oni da ih "modeliraju" po svojim potrebama, a ovi će verovati da tako treba, i neće se buniti. Stariji imaju previše iskustva, i ne daju se lako zavaravati.
2. Mila želja izvesnih ("viših") krugova u svetu je, da se stanovništvo Zemlje smanji na 10% sadašnjeg broja, i da radi za te krugove, pa je sve dobrodošlo, što smanjuje mogućnost opstanka bilo kog sloja ljudi, osim zdravih i radno sposobnih, a to su ljudi u godinama kad su najmanje skloni razboljevanju.
Ako se setim još nečeg, javiću se, mada je meni i ovo previše.
 
taote
Evo: 1. Bolje da zapošljavaju mlađe, oni ne znaju kako se radi, već će oni da ih "modeliraju" po svojim potrebama, a ovi će verovati da tako treba, i neće se buniti. Stariji imaju previše iskustva, i ne daju se lako zavaravati.
2. Mila želja izvesnih ("viših") krugova u svetu je, da se stanovništvo Zemlje smanji na 10% sadašnjeg broja, i da radi za te krugove, pa je sve dobrodošlo, što smanjuje mogućnost opstanka bilo kog sloja ljudi, osim zdravih i radno sposobnih, a to su ljudi u godinama kad su najmanje skloni razboljevanju.
Ako se setim još nečeg, javiću se, mada je meni i ovo previše.








Opet paranoja!? ccc nije to lako drzati u glavi.....
 
taote: dobro , to je jedno razmishljanje ,mada meni bash nelogichno ,poshto je kod nas svuda bela kuga,
a shta mislish za prvo pitanje.......(meni su vec dosadile ove teme shto trche,da me neko pogreshno ne shvati,imamo nashih problema,gradjanskih....)
 
Sta je sa privredno ekonomskim razvojem ,zadnjih godina ?[/B]

Naš ,,razvoj,, je misaona imenica pošto je privredno-ekonomski život već duže vreme u rukama političkih ideologija i raznih mudrosera.

a imamo primera vrhunskih kosmonauta,pilota, itd[/B])

Naš obrazovni sistem nikada nije bio usklađen sa našim potrebama, pa su tako iz školskih klupa ,,izlazili,, kadrovi koji nemaju adekvatnu primenu u praksi. Kako kažeš, imamo vrhinske kosmonaute i pilote? A sa druge strane, nemamo ni svemirski program ni avione, pa ti vidi da li su nam ti kadrovi potrebni... I ne samo to. Primera je mnogo...

Mozhda teme bash i nisu sriktno vezane za politiku

Na žalost, tema je isključivo vezana za politiku.
 
Evo: 1. Bolje da zapošljavaju mlađe, oni ne znaju kako se radi, već će oni da ih "modeliraju" po svojim potrebama, a ovi će verovati da tako treba, i neće se buniti. Stariji imaju previše iskustva, i ne daju se lako zavaravati.
2. Mila želja izvesnih ("viših") krugova u svetu je, da se stanovništvo Zemlje smanji na 10% sadašnjeg broja, i da radi za te krugove, pa je sve dobrodošlo, što smanjuje mogućnost opstanka bilo kog sloja ljudi, osim zdravih i radno sposobnih, a to su ljudi u godinama kad su najmanje skloni razboljevanju.
Ako se setim još nečeg, javiću se, mada je meni i ovo previše.

Hm, mnogima takodje...:P
 
Sta je sa privredno ekonomskim razvojem ,zadnjih godina ?
(po mom mislenju su izostala ochekivanja,ali zashto?)
Sta sa ljudima starijim od 35 godina ?
(teze dolaze do zaposhljavanja , a imamo primera vrhunskih kosmonauta,pilota, itd)
ps.
Mozhda teme bash i nisu sriktno vezane za politiku ,al ja ne nalazim nigde odgovore,.......
pa bih zheleo da vidim neka razmishljanja.....
:???::???:

Hm, ma da bre... pun **** kosmonauta na birou... red se uhvatio...:dash:

Hm, ybt. ti bash znaesh da odvalish pa da ostanesh živ! Nego, dosadno ti pa non-stop otvarash nove nebulozne theme... ili si najzad provalio kako se koristi komp pa da mu se nayebesh keve dok šljaka... ša je u pitanju?

Al, ajd' kad sam već tu, da te pitam... ti kosmonauti koje pominjesh... da bash ti, vrhunski... su u Vrshcu polagali prijemni...?:lol:

Nije ni čudo što ne dobijash odgovore...:lol:
 
Sta je sa privredno ekonomskim razvojem ,zadnjih godina ?
(po mom mislenju su izostala ochekivanja,ali zashto?)
Sta sa ljudima starijim od 35 godina ?
(teze dolaze do zaposhljavanja , a imamo primera vrhunskih kosmonauta,pilota, itd)
ps.
Mozhda teme bash i nisu sriktno vezane za politiku ,al ja ne nalazim nigde odgovore,.......
pa bih zheleo da vidim neka razmishljanja.....
:???::???:

Vidi, ako si u Beogradu, možeš naći posao od 12-15.000 kad god hoćeš.
Poslove od 30.000-45.000 su zauzeli seljaci izbosne i sakosova a ima i južne pruge. Pljuju po Beogradjanima samo tako.
To su počeli pre 20-30 godina, kada je prvi primerak seljaka doveo celo selo jer je lakše i ne mora da se kopa.
Njihovu decu ćeš prepoznati po tome što ništa ne rade.
19072003161503-1.jpg

Ne rade zato što znanje njihovih roditelja NIJE PRIMENJIVO NA ASFALTU.
 
Evo: 1. Bolje da zapošljavaju mlađe, oni ne znaju kako se radi, već će oni da ih "modeliraju" po svojim potrebama, a ovi će verovati da tako treba, i neće se buniti. Stariji imaju previše iskustva, i ne daju se lako zavaravati.
2. Mila želja izvesnih ("viših") krugova u svetu je, da se stanovništvo Zemlje smanji na 10% sadašnjeg broja, i da radi za te krugove, pa je sve dobrodošlo, što smanjuje mogućnost opstanka bilo kog sloja ljudi, osim zdravih i radno sposobnih, a to su ljudi u godinama kad su najmanje skloni razboljevanju.
Ako se setim još nečeg, javiću se, mada je meni i ovo previše.

Zato ti nemoj nište da radiš pa ćeš ih zayebeš u nameri.
Ebote, da je Nikola Tesla znao za kakvu inteligenciju izmišlja struju, mislim da bi otišao na Tibet da meditira.
 
Hm, ma da bre... pun **** kosmonauta na birou... red se uhvatio...:dash:

Hm, ybt. ti bash znaesh da odvalish pa da ostanesh živ! Nego, dosadno ti pa non-stop otvarash nove nebulozne theme... ili si najzad provalio kako se koristi komp pa da mu se nayebesh keve dok šljaka... ša je u pitanju?

Al, ajd' kad sam već tu, da te pitam... ti kosmonauti koje pominjesh... da bash ti, vrhunski... su u Vrshcu polagali prijemni...?:lol:

Nije ni čudo što ne dobijash odgovore...:lol:
:???::confused:


U pravu si ,jest da mi prvi comp bio ZX 81 Sinclair ,josh 80.tih ,ali nema veze ,....(iako mi ta oblast nije struka)GOTO 2..........

2. ima ljudi koji ne znaju da ne znaju,
ne znaju da znaju,
znaju da ne znaju,
i znaju da znaju.......................................to je shto se tiche nebuloznih tema........



ps.
Mislim da nisam nikog vredjao ni omalovazhavao do sada , a nekima je to uchestali kodeks ponashanja.........odraz kulture..........

Ne zhelim vishe replicirati ! U PRAVU SI.
 
:???::confused:


U pravu si ,jest da mi prvi comp bio ZX 81 Sinclair ,josh 80.tih ,ali nema veze ,....(iako mi ta oblast nije struka)GOTO 2..........

2. ima ljudi koji ne znaju da ne znaju,
ne znaju da znaju,
znaju da ne znaju,
i znaju da znaju.......................................to je shto se tiche nebuloznih tema........



ps.
Mislim da nisam nikog vredjao ni omalovazhavao do sada , a nekima je to uchestali kodeks ponashanja.........odraz kulture..........

Ne zhelim vishe replicirati ! U PRAVU SI.

Hm, šo se duvash... i ja sam imao isti... a oma potom i Amigu... pa ti vidi...:lol:
Nego, kakve ovo sve ima veze sa kosmonautima i biroom za zapošljavanje!?

Btw. zaboravio si onu grupu u koju i sam spadash... ne znaju da ne znaju...:lol::arrow::P:arrow::mrgreen:
 
Evo: 1. Bolje da zapošljavaju mlađe, oni ne znaju kako se radi, već će oni da ih "modeliraju" po svojim potrebama, a ovi će verovati da tako treba, i neće se buniti. Stariji imaju previše iskustva, i ne daju se lako zavaravati.
2. Mila želja izvesnih ("viših") krugova u svetu je, da se stanovništvo Zemlje smanji na 10% sadašnjeg broja, i da radi za te krugove, pa je sve dobrodošlo, što smanjuje mogućnost opstanka bilo kog sloja ljudi, osim zdravih i radno sposobnih, a to su ljudi u godinama kad su najmanje skloni razboljevanju.
Ako se setim još nečeg, javiću se, mada je meni i ovo previše.

ne moras se vise setiti.i od ovo mi se smucilo
 

Vidi, ako si u Beogradu, možeš naći posao od 12-15.000 kad god hoćeš.
Poslove od 30.000-45.000 su zauzeli seljaci izbosne i sakosova a ima i južne pruge. Pljuju po Beogradjanima samo tako.
To su počeli pre 20-30 godina, kada je prvi primerak seljaka doveo celo selo jer je lakše i ne mora da se kopa.
Njihovu decu ćeš prepoznati po tome što ništa ne rade.
19072003161503-1.jpg

Ne rade zato što znanje njihovih roditelja NIJE PRIMENJIVO NA ASFALTU.

slusaj gvozdene prvo se pitaj zasto su seljaci dosli u grad.zasto ne rade na selo.tito i kpj su unistili seljaka i oterali u grad..najzdraviju zemlju mu je otela drzava i dala kombinatima desetkovala stocni fond nametnula obaveze i bedne cene slobodnom seljaku da vecina nji nije mogla preraniti porodicu.ostaje jedino da decu salju u grad i tamo da ih skoluju ili zaposlajvaju a najveci deo je zbrisao u inostranstvo trbuhom za leb.srbija je zaostala zemlja a zamisli kako je tek na selo.ima i sad sela bez putevi bez prodavnicu bez mesta di se omladina mogu okupljati.kako je moguce da neki bilmez u beograd zaradi i za dobar auto i za stan i mlogo bolji zivot a radi duplo manje i u milijon puta bolji uslovi nego seljak koji se pece na sunce davi u blato gusi u stalu i za sav taj 14 casovni dnevni rad ne mos ni traktor da popravi a kamoli da zida kucu i da vozi opel.
i najvaznije od svega jedino srbski seljaci ne proizvode gubici iako pod teski uslovi.
jedan sejak hrani najmanje stotinu gradjana a garantujem da je po standard medju najgorima od tih sto.
 

Back
Top