Popularnost i dobitak dobrocinitelja

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ima izreka da covek vredi ne onoliko koliko ima vec onoliko koliko moze da da....
Ima druga koja kaze da coveka i njegov rad cene onoliko koliko je neophodan drugima....

Mene interesuje ne vase misljenje vec advokatski argumenti koje mozete da nadjete za tezu
"Covek moze sebi pomoci ako krene da pomaze drugima"


I to na tlu srbije....gde je prosto moda iskoristiti, zeznuti , dobiti dzabe, ispaliti....

NPR...
Covek je u pocetnoj poziciji siromasan jedva prezivljava....
Dirne ga necija sudbina (retki su oni koji krenu iz vaspitanja , obicno krecu iz poistovecivanja i saosecanja istovetnosti u bolu).
Krene u akciju ....da skupi i pomogne drugima, ali u tom jacanju namera za druge on jaca i sebe....na dva nacina.....i kao znalac i kroz iskustvo , a i kroz pristup i vezivanje svog ekonomskog polozaja za polozaj interesne grupe.....

Varijante i zloupotrebe show biznisa su i u ovoj situaciji prisutni , npr prikazivanje dobrocinstva kao podizanje rejtinga , znaci cisto marketing potez.......to mi nije centar teme, ali ako je u vezi dodajte slobodno....
 
Ja pomazem kad giod mogu,a mogu,ima ona teza oko uzimanja i davanja,ako das vratice ti se trostruko,ako uzmes i od tebe ce se uzeti,kad dajes nekome,od njega dobiti neces to znaj,njega vise neces videti on je proslost za tebe,dobices od onog od koga se nikad ne nadas,nekog ko ti je toliko nebitan u zivotu da ces se iznenaditi zasto si od njega dobio,i jos jedno ne volim posle da se prijateljam sa ljudima koji ma sam skupio nesto da pomognem,nek idu oni svojim putem a ja cu svojim....
 

Back
Top