Satelitski.Internet

simbad.wtf

Početnik
Poruka
1
Koliko sam ja shvatio, od tehnickih stvari potrebna je:
1. Satelitska antena
2. Satelitska kartica
3. Telefonski prikljucak . Jel to sve ili treba jos nesto?

Satelitskim putem primam podatke ( i zbog koriscenja satelita placam pretplatu izvesnom provajderu) , a telefonom saljem podatke tj. zahtev za pristup nekim adresama itd. Kako se onda placa telefon? Jel mi impulse zaracunavaju samo kad saljem te zahteve ili sve vreme dok sam na Netu? (jer velika je razlika ukoliko "surfujes" non stop i ako ti ostane otvorena stranica google-a na 2 sata tj. nema aktivnosti)

Ukoliko mozda znate neku stranicu koja sadrzi neke korisne podatke samo recite. Svaka pomoc ce dobro doci.
 
To da,al imas i download on demand i ondak ti nezavisno od toga dal imas il nemas upstream idu podaci na tvoj komp,sve u svemu mislim da ti je mnogo lakse uzeti kabal il adsl,ne daj boze da mozes da pristupis nekoj od neprofitnih mreza... :D

Taj upload ti u stvari samo i treba za surf i aktivno koriscenje interneta... ovako narudzbe fajlova i ostalo shljakaju i bez upstreama,al to ipak imas i za dzabe na svim ostallim satelitima al ti treba dobra antivirusna zastita i na konju si.Preporuka skystar 2 kartica i alu dish i to je to.Naravno lnb sa sto manjim sumom i sto veci dish,preporuka i motor uz to i 300 godina da imas par iljada besplatnih kanala ,ako se snadjes i nasih prevedenih discoverya,hbo-a i ostalog :D

Ovde mislim da ces naci vecinu odgovora na svoja pitanja,a tek ce ih biti ;) http://www.novisf.com/wbb3/index.php uzivaj i veruj da je dobra stvar i ako ti net ne upali :)
 

Back
Top