Gurmanski kutak

Anonymous:
Bljaaaaaaak!!!!
He, he, ovako obično reaguju gosti koji "robu" nisu probali. Ništa neobično, imam recimo drugara koji do 30 i neke godine nije jeo PARADAJZ jer je umislio da ga ne voli. Onda smo nekako uspeli da ga nagovorimo da proba griz, ne može da umre. Rezultat: Sada, da bi stvar nadoknadio baca paradajz i preko torte (zezamo ga malo). Preporuka: Probaš sve živo, pa ako ti se ne sviđa ne jedeš dalje.
 
E ovako ja to radim nekad kad izuzetno drustvo zahteva od mene da im pravim skembice.....

Dobro operem i namocim u hladna voda preko noci(naravno ostavim na hladno mesto).
Stavim ih kuhati u komadu i to u slanoj vodi u koju dodam mrkvu,celer,luka,biber u zrnu,lovorov list kako bi se izvuklo sto vise neugodnog mirisa(mada danas ima da se kupi po zapadu vec jako dobro ocisceno ali sve jedno ja uvek radim po moj recept).Tako skuhane izrezem na rezance te stavim pirjati na sitno kosani crveni luk na kojem sam prethodno poprzila spek na kockice te dodala sitno kosani cesnja(beli luk).

Sve dobro promesam dodam crvene paprike,paradajz pire,mrvice ili zaprsku,zalijem, prokuham dodam kosani zeleni persun te po zelji limunov sok ili vino.
Ako hocu skembice po dalmatinski nacin tad umesam kuhane krompire narezane na kockice i uz to moze da se posluzi parmezan ili ribanac ako neko zeli.

Prijatno i jedna napomena da to jelo bas cesto vole ljudi koji su sva jela isprobali i vole bas nesto posebno....

Ovaj moj recept sam extra stavila za Espanjola jer vidim da je zaista nesebican u davanju recepata i ideja.........
 
Elena_:
E ovako ja to radim nekad kad izuzetno drustvo zahteva od mene da im pravim skembice.....

Dobro operem i namocim u hladna voda preko noci(naravno ostavim na hladno mesto).
Stavim ih kuhati u komadu i to u slanoj vodi u koju dodam mrkvu,celer,luka,biber u zrnu,lovorov list kako bi se izvuklo sto vise neugodnog mirisa(mada danas ima da se kupi po zapadu vec jako dobro ocisceno ali sve jedno ja uvek radim po moj recept).Tako skuhane izrezem na rezance te stavim pirjati na sitno kosani crveni luk na kojem sam prethodno poprzila spek na kockice te dodala sitno kosani cesnja(beli luk).

Sve dobro promesam dodam crvene paprike,paradajz pire,mrvice ili zaprsku,zalijem, prokuham dodam kosani zeleni persun te po zelji limunov sok ili vino.
Ako hocu skembice po dalmatinski nacin tad umesam kuhane krompire narezane na kockice i uz to moze da se posluzi parmezan ili ribanac ako neko zeli.

Prijatno i jedna napomena da to jelo bas cesto vole ljudi koji su sva jela isprobali i vole bas nesto posebno....

Ovaj moj recept sam extra stavila za Espanjola jer vidim da je zaista nesebican u davanju recepata i ideja.........
Hvala! Ja čorbaste pravim slično, ali u tvom receptu ima nekih stvari koje moram HITNO da probam. I obavezno s vrha volim parmezan, to sam pokupio u Italiji. Usput, "trippe" ili škembići u Italiji su nekad važili za sirotinjsku hranu. Sada ih je strašno teško naći u običnoj prodaji, ali ih zato ima u gala restoranima po "pristupačnoj ceni". Pozdrav.
 
Espanol:
Elena_:
E ovako ja to radim nekad kad izuzetno drustvo zahteva od mene da im pravim skembice.....

Dobro operem i namocim u hladna voda preko noci(naravno ostavim na hladno mesto).
Stavim ih kuhati u komadu i to u slanoj vodi u koju dodam mrkvu,celer,luka,biber u zrnu,lovorov list kako bi se izvuklo sto vise neugodnog mirisa(mada danas ima da se kupi po zapadu vec jako dobro ocisceno ali sve jedno ja uvek radim po moj recept).Tako skuhane izrezem na rezance te stavim pirjati na sitno kosani crveni luk na kojem sam prethodno poprzila spek na kockice te dodala sitno kosani cesnja(beli luk).

Sve dobro promesam dodam crvene paprike,paradajz pire,mrvice ili zaprsku,zalijem, prokuham dodam kosani zeleni persun te po zelji limunov sok ili vino.
Ako hocu skembice po dalmatinski nacin tad umesam kuhane krompire narezane na kockice i uz to moze da se posluzi parmezan ili ribanac ako neko zeli.

Prijatno i jedna napomena da to jelo bas cesto vole ljudi koji su sva jela isprobali i vole bas nesto posebno....

Ovaj moj recept sam extra stavila za Espanjola jer vidim da je zaista nesebican u davanju recepata i ideja.........
Hvala! Ja čorbaste pravim slično, ali u tvom receptu ima nekih stvari koje moram HITNO da probam. I obavezno s vrha volim parmezan, to sam pokupio u Italiji. Usput, "trippe" ili škembići u Italiji su nekad važili za sirotinjsku hranu. Sada ih je strašno teško naći u običnoj prodaji, ali ih zato ima u gala restoranima po "pristupačnoj ceni". Pozdrav.
Ovo mora da se proba.
 
rajlovac88:
Espanol:
Elena_:
E ovako ja to radim nekad kad izuzetno drustvo zahteva od mene da im pravim skembice.....

Dobro operem i namocim u hladna voda preko noci(naravno ostavim na hladno mesto).
Stavim ih kuhati u komadu i to u slanoj vodi u koju dodam mrkvu,celer,luka,biber u zrnu,lovorov list kako bi se izvuklo sto vise neugodnog mirisa(mada danas ima da se kupi po zapadu vec jako dobro ocisceno ali sve jedno ja uvek radim po moj recept).Tako skuhane izrezem na rezance te stavim pirjati na sitno kosani crveni luk na kojem sam prethodno poprzila spek na kockice te dodala sitno kosani cesnja(beli luk).

Sve dobro promesam dodam crvene paprike,paradajz pire,mrvice ili zaprsku,zalijem, prokuham dodam kosani zeleni persun te po zelji limunov sok ili vino.
Ako hocu skembice po dalmatinski nacin tad umesam kuhane krompire narezane na kockice i uz to moze da se posluzi parmezan ili ribanac ako neko zeli.

Prijatno i jedna napomena da to jelo bas cesto vole ljudi koji su sva jela isprobali i vole bas nesto posebno....

Ovaj moj recept sam extra stavila za Espanjola jer vidim da je zaista nesebican u davanju recepata i ideja.........
Hvala! Ja čorbaste pravim slično, ali u tvom receptu ima nekih stvari koje moram HITNO da probam. I obavezno s vrha volim parmezan, to sam pokupio u Italiji. Usput, "trippe" ili škembići u Italiji su nekad važili za sirotinjsku hranu. Sada ih je strašno teško naći u običnoj prodaji, ali ih zato ima u gala restoranima po "pristupačnoj ceni". Pozdrav.
Ovo mora da se proba.
Šta se čeka Rajlovac? Evo nastavka. Deo škembića iz Eleninog recepta posle kuvanja nasečete na krupnije komade (ja ih sečem na trouglove osnove 7-8 cm) zato što deluju efektno na tanjiru. Lagano se posole i poprskaju limunom i prođu klasičnu pripremu za pohovanje (brašno, jaja, prezle) i prže na dosta ulja dok se lepo ne zarumene. Ocede se malo na salveti i služe uz tartar sos, ali sasvim lepo idu i uz majonez. Ko ovo nije probao, neka smatra da do sada ništa nije jeo. :lol: :lol: (Pa, moramo i malo šale na forumu, recepti mogu da budu zamorni).Pozdrav!
 
Anonymous:
Espanol:
Važi samo za pravi UBICE dobre klope. Tema je iznutrice, škembići, brizle, krezle, bubrezi, crevca i ostala raskoš za nepca. Udrite da se puši!

sta su krezle...ja inace to ne volim bash
Krezle su deo buraga i za razliku od škembića mnogo mekše, belje i po ukusu najbliže mozgu. Problem je što se STRAŠNO teško nabavljaju. Inače mogu da se spremaju na mnogo načina i FANTASTIČNO su ukusne.
 
Oprosti mi Espanol,
ali ja bi radije ostala gost.Vreme kad mi dozvoli ja vas posetim i zabodem nosic u sve ono od cega mogu imati koristi a i kulinarstvo spada u jedan od mojih hobija.......
Ja kad kuham obicno to radim od oka zavisno koliko persona imam,nemam nike odredene mere vec sama odredujem i kombinujem sta bi sa cim dobro pasalo.
Volim da eksperimentisem u mojoj kuhinji a kolaci i torte su jedine stvari u kojima imam mere.

Ponekad i ja zaboravim nesto te kad vas posetim dobijem super ideje na cemu sam vam zahvalna.
Ljudi kao ljudi uvek razlicito kuhaju i neko nesto uvek bolje zna tako da mislim da je ovo sve nama mnogo od koristi.
Posebno moram da pohvalim tebe i dam ti podrsku za tako retku nesebicnost a onima kojima ne uspe recept moraju da se malo potrude i bice sve ok.
Kuharstvo hoce da ga volis i da ga vezbas i sa time stices praksu tako da to zaista nije tesko.
Voli vas sviju Elena i hvala za saradnju!
Pozdrav i HRISTOS VASKRSE!
 
[/quote]Šta se čeka Rajlovac? Evo nastavka. Deo škembića iz Eleninog recepta posle kuvanja nasečete na krupnije komade (ja ih sečem na trouglove osnove 7-8 cm) zato što deluju efektno na tanjiru. Lagano se posole i poprskaju limunom i prođu klasičnu pripremu za pohovanje (brašno, jaja, prezle) i prže na dosta ulja dok se lepo ne zarumene. Ocede se malo na salveti i služe uz tartar sos, ali sasvim lepo idu i uz majonez. Ko ovo nije probao, neka smatra da do sada ništa nije jeo. :lol: :lol: (Pa, moramo i malo šale na forumu, recepti mogu da budu zamorni).Pozdrav! [/quote]
Cao.Upravo sam cekala ovaj nastavak recepta(+da skoknem do Srbije i da se posteno najedem).Ako negde ovde uspem da nabavim sve sastojke obavezno pravim.
 
Neko me podsetio danas na škembiće, pa se setih da potražim. Jednostavno je:
Potrebno je:
1kg skuvanih škembića
100g masnoće (u "originalu" je mast, ali bolj je upotrebiti buter)
so, biber, iseckan peršun, sok od limuna
Skuvane i iseckane škembiće (ne mora trouglovi, može trapezi ili rombovi npr. a mogu i jednakostranični trouglovi :lol: ) škembiće spusti u vrelu mast, naglo ispržiti, posoliti i pobiberiti.
rasporediti po tanjiru, posuti peršunom i preliti limunom.
Prijatno!
 
smeh:
Neko me podsetio danas na škembiće, pa se setih da potražim. Jednostavno je:
Potrebno je:
1kg skuvanih škembića
100g masnoće (u "originalu" je mast, ali bolj je upotrebiti buter)
so, biber, iseckan peršun, sok od limuna
Skuvane i iseckane škembiće (ne mora trouglovi, može trapezi ili rombovi npr. a mogu i jednakostranični trouglovi :lol: ) škembiće spusti u vrelu mast, naglo ispržiti, posoliti i pobiberiti.
rasporediti po tanjiru, posuti peršunom i preliti limunom.
Prijatno!
E, obožavam na gurmanlucima ove što ne drže do forme (mislim do geometrije) nego do sadržaja. Kad probamo? :lol: :lol: :lol:
 
Espanol:
smeh:
Neko me podsetio danas na škembiće, pa se setih da potražim. Jednostavno je:
Potrebno je:
1kg skuvanih škembića
100g masnoće (u "originalu" je mast, ali bolj je upotrebiti buter)
so, biber, iseckan peršun, sok od limuna
Skuvane i iseckane škembiće (ne mora trouglovi, može trapezi ili rombovi npr. a mogu i jednakostranični trouglovi :lol: ) škembiće spusti u vrelu mast, naglo ispržiti, posoliti i pobiberiti.
rasporediti po tanjiru, posuti peršunom i preliti limunom.
Prijatno!
E, obožavam na gurmanlucima ove što ne drže do forme (mislim do geometrije) nego do sadržaja. Kad probamo? :lol: :lol: :lol:

Pa kad spremis! :lol:
 

Back
Top