Odakle mi stizu e-mailovi
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Odakle mi stizu e-mailovi

Početnik
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Odakle mi stizu e-mailovi

U zadnje vreme dobijam pisma od nepoznate osobe koja mi salje pisma preko yahoo.com , hotmail.com i gmail.com. Da li mogu nekako da saznam ko mi ih salje ili bar, odakle stizu pisma?

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: odakle mi stizu e-mail

Pa ovako,oni (yahoo,hotmail,gmail) imaju uvid u ip adresu onoga ko salje mail...E sad da li ti mozes poslati neki zahtev na osnovu toga sto te uznemirava pa da ti oni kazu...to stvarno ne znam.Iskreno cisto sumnjam.A i ako moze (kao fora pretnja smrcu) ,treba da sprovedu mozda neke provere...bla bla...Slaba vajda uglavnom.
    Druga varijanta je da vidis sa nekim da ti odvoji jednu stranicu na svom sajtu (ili ti da napravis sajt) i da adresu te stranice das samo toj osobi ciju IP zelis da saznas.Kad poseti taj link,vlasnik sajta ce znati koja je IP.
    Na osnovu IP (ako nije koristen proxy) za pocetak mozes saznati kod kog je provajdera.Ako je to neki od domacih provajdera mozes se zaliti...Koristi od te zalbe mozes imati ako je u pitanju pretnja smrcu.
    Dakle treba ti ip adresa za pocetak pa onda da kontaktiras provajdera.

Sve ovo je prilicno komplikovano i na neki nacin ne pouzdano.Ako je koristren proxy sve pada u vodu.Da mu poslajes neku maliciozniu zafrkanciju to ti je jos teze...

Na kraju kakav je mail?Na kom jeziku? Da li je to neki od onih mailova sto se autovatski salju i sadrze link da se odjavis?I sta uopste hoce od tebe? Mozda da lepo zamolis da ti vise ne dosadjuje...ako salje neka osoba,tj. ako nije automatski..

pozz

Početnik
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li se emaili mogu uopste pisati preko proxi-a?

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Pa ako sam pomenuo koriscenje proxy-ja onda sigurno mislim da moze....Ako sumnjas....sta da ti kazem.Kada dobijes odgovor od nekog ko verovatno zna vise od tebe,ne dovodis u pitanje tacnost odgovora. Neko drugi,ko zna vise,moze...Ako me razumes...a trebalo bi

Najbolje da odustanes od toga....Ne verujem da ces nesto postici.Ako nista drugo,sada znas bar teoretski kako to funkcionise....pa ko zna,mozda jednog dana

pozz

Početnik
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala ti Popaju.
    Pozdrav

Slične teme

1. cudni mailovi
    Autor Dedakus u forumu Internet
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2008., 10:37
  2. stizu MIGOVI
    Autor kambodza u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.02.2008., 01:02
  3. mogu li se kako mac dosadni mailovi???
    Autor djurocg u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.05.2005., 00:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •