Nepotrebni predmeti na fakultetima
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Nepotrebni predmeti na fakultetima

Početnik Bres (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nepotrebni predmeti na fakultetima

Sad nesto razmisljam i dosao sam do zakljucka da mi vise od 1/4 predmeta uopste ne treba i uopste ne koristi u mojoj struci.
    Sigurno svi imate gomilu suvisnih predmeta koje treba da naucite onako detaljno, a nista od toga nece vam trebati. Obicno se desava i da su svi profesori tih nevaznih predmeta zavrsili ono sto predaju, a da oni profesori strucnih predmeta nisu bas imali neke dodirne tacke u svojoj struci, tako je u 70% slucajeva kod mene.
    Dugo se studenti nisu pobunili za nesto, a pogotovo za svoj licni interes. Mislim da bi trebali malo da se aktiviramo po tom pitanju. Nije poenta da ja sad kao necu da ucim. Nego mislim kada bi malo manje ucili bespotrebne stvari (cisto da ih pomenemo da znamo da postoje) i vise zasli u srz nase struke bili bi spremniji za posao za koji zelimo da se kvalifikujemo. Treba zaposliti strucne ljude koji znaju da prenesu adekvatno znanje I jos od pocetka studja krenuti sa praksom da bi se(oni koji nisu imali prilike) uputili u tu struku
    Strucne stvari koje ucimo ofrlje su i ne obuhvataju sve oblasti podjednako, a ove bespotrebne ucimo kao da smo to zeleli da studiramo.
    Ja da sam hteo da ucim masinstvo, hemiju, fiziku,ekonomiku... ne bih upisao graficko inzenjerstvo

KADA BI MALO MANJE UCILI NEPOTREBNE STVARI IMALI BI VISE STRUCNIH LJUDI!

Fizika- moram da budem iskren I da kazem da ja uopste ne vidim kakve veze ovi zadaci imaju sa grafickom strukom I ne vidim gde ih ja mogu primeniti u grafickoj struci. Da li je fizika potrebna za pripremu za stampu, stampu, doradu? Pa naravno da nije. Atomska fizika je bitna I vezana za koju oblast u grafickoj struci? Za sta nam sluze racunski zadaci, pa cak I teorija iz fizike?
    Ni hemija bas nesto nije potrebna, mozda neke osnove I nesto sto bi moglo da se primeni u struci, recimo odredjivanje pH vrednosti.
    Elektrotehnika, elektroenergetika sa sve racunskim zadacima, ne shvatam zasto nam trebaju?
    Za sta nam sluzi menadzment, pa zar nije dovoljno sto imamo upravljanje kvalitetom, a da ne spominjem ekonomiku.
    Nacrtna geometrija za graficko inzenjerstvo, slozicete se I nije bas nesto bitna da bi toliko zalazili u srz predmeta.
    Zastita zivotne sredine na kojoj ucimo o celijama, DNK,….Pa mislim da bez toga ne bi znali da uradimo pripremu za stampu.
    Da, kad smo vec kod toga nismo imali ni jedan predmet gde smo detaljno obradili pripremu za stampu, u svakom predmetu se pomalo spominje ali nigde nismo detaljno obratili ovu oblast.
    Na mnogim fakultetima se uci dosta bespotrebnih stvari, a one koje treba da dobro savladati se predju ofrlje.
    Kakva su vasa iskustva sa ovim i da li mislite da bi nesto moglo po tom pitanju da se uradi?

Iskusan Zvezdica (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: Nepotrebni predmeti na fakultetima

Ne znam sta tacno studiras, ali fizika u smislu resavanja zadataka, kao i matematika, izuzetno razvijaju logiku i logicko msiljenje (vijuge sto se kaze ), pa je ne bih olako odbacila!

Moram da se pohvalim da kod mene na smeru ne postoji ni jedan "nepotreban" predmet.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nikakve. Kako mislis da mozes da naucis da stampas crvenom bojom ako ne znas hemijsku formulu crvene boje. Salim se naravno. Sanse su male. Evo ti recimo za medicinu i stomatologiju, generalno misljenje svih ostvarenih strucnjaka u tim oblastima je da na prve dve godine na tzv. institutskim predmetima sede ljudi koji su isfrustrirani, nezadovljni sobom, propali strucnjaci koji koce buduce doktore u njihovom daljem napredku cast izuzetcima. I to jeste tako. Generalno mislim da vecin tih predmeta treba ostaviti ali dati da ih predaju ostvareni strucnjaci koji ce znati sta je za struku potrebno a ne da neki kreten isfrustrirani propali koji sa strukom nema veze i nezadovoljan je sobom istresa svoje komplekse na studentima.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sto se tice ofrljeg prelazenja potrebnih predmeta, radi se o tome da te predmete najcesce predaju ostvareni strucnjaci zadovolji sobom, koji ne lece komplekse na studentima i imaju mnogo vise razumevanja. A ti predmeti dolaze kasnije. Najcesce im stignu studenti koji su od nepotrebnih predmeta na prve dve godine ubijen u pojam , da ne kazem izjebani u mali mozak od onih iskompleksiranih kretena ne ostvarenih strucnjaka koji glume pamet , a sa strukom nemaju veze, i gledaju da dokazu kako su jako bitni tako sto ce da obore sto vise ljudi. E onda je tom ostvarenom sturucnjaku, koji predaje taj potreban predmet, a nema razloga da se dokazuje izvljavanjem nad studentima zao da ih i on frustrira i sikanira i onda padaju kriterijumi.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sto se tice ofrljeg prelazenja potrebnih predmeta, radi se o tome da te predmete najcesce predaju ostvareni strucnjaci zadovolji sobom, koji ne lece komplekse na studentima i imaju mnogo vise razumevanja. A ti predmeti dolaze kasnije. Najcesce im stignu studenti koji su od nepotrebnih predmeta na prve dve godine ubijen u pojam , da ne kazem izjebani u mali mozak od onih iskompleksiranih kretena ne ostvarenih strucnjaka koji glume pamet , a sa strukom nemaju veze, i gledaju da dokazu kako su jako bitni tako sto ce da obore sto vise ljudi. E onda je tom ostvarenom sturucnjaku, koji predaje taj potreban predmet, a nema razloga da se dokazuje izvljavanjem nad studentima zao da ih i on frustrira i sikanira i onda padaju kriterijumi.

Početnik Bres (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

^pa u pravu si ti, ja sam vec apsolvent od oktobra, a tek kad sam dosao na praksu sam savladao neke stvari, a za neke stvari shvatio da nemaju dodirne tacke uopste.
    Jeste da zadaci iz fizike i matematike razvijaju vijuge, al mani se 3 godine fizike u srednjoj i 4 godine matematike, a recimo iz hemije mi traze sve do najsitnijih detalja i bas sam juce pao, znao sam vise od pola, al nisam znao da mu napisem neku formulu, tacnije znao sam al nisam znao oznake, a ta fomula je jedna od hiljadu u toj knjizi, a to je hemija koja ponavljam, mi nece trebati. Bas ja moram da znam kad mesam dve ili vise boja kakva se veza ostvaruje, jonska ili kovalentna i da znam primer odmah. Ili ako rastvaram pufer sa izopropilom, da znam formulu za maseni udeo i da izracunam pH, pOH itd, kad vec imam propisani odnos koji je proizvodjac odredio i imam lakmus pomocu kojeg cu odrediti pH.

Slične teme

1. Sta nedostaje fakultetima u Srbiji?
    Autor <Maja> u forumu Fakulteti
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 25.08.2008., 02:25
  2. Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 21.03.2008., 20:40
  3. Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 17.10.2007., 23:17
  4. Nepotrebni servisi XP_a
    Autor Bata101 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 6