A gde je Stane?

Ja imam morsku so, i onako bas lepu u raznim bojama... Doduse ne mirise nesto sjajno :? , ali jel tacno da se njome moze suzbiti celulit stalnim utrljavnjem... ili sta vec...
Cemu sluzi :?:
Stane :!: :!: :!: Pomagaj! Valjda nisi "specijalista" samo za kuhinjsku so :?:
 
Pa rekla sam ti Stane, citaj malo izmedju redova!
Za sta sve sluzi morska so, imam je u velikoj kolicini i u raznim bojama, pa bi sem sto mi ukrasava kuptailo, zelela i da je upotrebim!
Ali kako, gde, zasto :?:
 
e, a ja, na primer, nikad ne solim hranu, ali sam kupila morsku so, pa sad ne znam kako da je konzumiram...da uzmem po kasicicu na dan ili da razmutim sa vodom...?
 
Goscica:
stane:
Goscica:
naša dr je tolerantna, ne brini.Stane, ja ne nađoh baš nerafinisanu, ali sam u Merkatoru našla vašu slovenačku morsku so bez sredstva protiv zgrudvavanja!

Nemoj da mi čitaš što nema, pročitaj koliko ima joda :roll:
Ne piše, samo stoji da je jodirana, ali ne i koliko!

Ako piše samo to, onda ti je puna porcija, 15mg/kg a prirodne imajo oko 3.
Ali ne sekiraj se, jadni Amerikanci imaju 30, pa če sad sad da eksplodiraju od kilaže.
Dr, pokreni več jednom akciju, da se Pravilniku o soli doda član, koji če omogučiti, da budu na tržištu i prirodne soli.
Ali neče biti lako, vidičeš :shock:
 
Jovana, a ko te naterao, da jedeš hranu bez soli. Pošto neznam, kakvu si so dobila u prodavnici, moj bi savet bio jedino, da je upotrebljavaš kao običnu so u ishrani.
Pa koliko imaš kilograma, ako sve jedeš neslano?
 
stane:
Jovana, a ko te naterao, da jedeš hranu bez soli. Pošto neznam, kakvu si so dobila u prodavnici, moj bi savet bio jedino, da je upotrebljavaš kao običnu so u ishrani.
Pa koliko imaš kilograma, ako sve jedeš neslano?

Ne znam da li ima neke veze sa kilogramima, ili je vise stvar navike, ali 'ajde-imam 57kg, a visoka sam 175cm. Sto se same soli tice, pise: ''morska so, 100% prirodna, bla bla...'' Uglavnom, cula sam da je dobro razmutiti malo soli sa vodom i popiti posle intenzivnijeg treninga, da ne kazem znojenja, pa me zanima da li je to tacno...
Pozdrav
 
Težina ti je idealna, verovatno imaš idealne i godine kad se baviš treningom do znojenja.
Ako ta tvoja so nema nikakvih dodataka, pogotovo joda, mogla bi sa njom da nadoknađuješ izznojene elektrolite. Stavljaj je u svako piče po ukusu, najbolja je limunada, i u vodu, ali ne bi trebalo da pređeš jednu punu kašiku dnevno.
Ali najvažnije pri svemu je to, kako češ se osečati.
Ali mi opet ta tvoja neslana jela ne idu u glavu.
Stvarno nemaš još nikakvih zdravstvenih problema?
 
stane:
Težina ti je idealna, verovatno imaš idealne i godine kad se baviš treningom do znojenja.
Ako ta tvoja so nema nikakvih dodataka, pogotovo joda, mogla bi sa njom da nadoknađuješ izznojene elektrolite. Stavljaj je u svako piče po ukusu, najbolja je limunada, i u vodu, ali ne bi trebalo da pređeš jednu punu kašiku dnevno.
Ali najvažnije pri svemu je to, kako češ se osečati.
Ali mi opet ta tvoja neslana jela ne idu u glavu.
Stvarno nemaš još nikakvih zdravstvenih problema?

Nemam, bre, Stane nikakvih problema; ne bih te lagla! Stvarno, vrlo retko solim hranu, tako sam nekako valjda navikla...
Hvala ti na odgovoru, i jos samo jedno pitanjce-radi se naravno o kafenoj kasici?
 
Ako je ta so mlevena, da, a ako je u večim kristalima možeš i do velike kašike dnevno. Ali, kako rekoh, najvažniji je tvoj osečaj i nemoj na početku da preteruješ, jer ipak neznaš ni ti a ni ja, kako če tu so tvoj organizam podnositi. A da si na bilo koju so navikla, nisi.
Dakle, moraš sama da nađeš pravu meru, jedino neznam, na osnovu čega češ da procenjuješ korisnost tog uzimanja soli, kad ti na tvoju sreču ništa ne fali.
Ali, u pravu si, ni preventiva nije loša.
 
stane:
Ako je ta so mlevena, da, a ako je u večim kristalima možeš i do velike kašike dnevno. Ali, kako rekoh, najvažniji je tvoj osečaj i nemoj na početku da preteruješ, jer ipak neznaš ni ti a ni ja, kako če tu so tvoj organizam podnositi. A da si na bilo koju so navikla, nisi.
Dakle, moraš sama da nađeš pravu meru, jedino neznam, na osnovu čega češ da procenjuješ korisnost tog uzimanja soli, kad ti na tvoju sreču ništa ne fali.
Ali, u pravu si, ni preventiva nije loša.

Kako zasto hocu da uzimam so? Pa zar nisi ti cuveni zagovornim uzimanja soli (naravno prirodne)? Nacitala sam se tolikih tvojih postova u kojima se pominje so, da sam se pomalo zabrinula, jer je ne konzumiram uopste. Ali, u redu, ako kazes da ne moram da se brinem...
 
Iako si se načitala, loše pamtiš. Ja nikad nisam rekao, da umesto da soliš hranu, so piješ. To su izuzetne situacije. I nikad nisam ni rekao, da je svaka prirodna so zdrava so u smislu mojih reči iz knjige. Ali kažem, da je svaka prirodna morska so prema pet puta prejodovanoj jestivoj soli kao bunarska voda protiv vode iz kanala.
Znači, ako ti ništa ne fali, počni u kuhinji da primenjuješ prirodnu so umesto jodovane čisto radi preventive.
 

Back
Top