Odlazak za SAD
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Odlazak za SAD

Početnik
    Učlanjen
    16.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Odlazak za SAD

Zdravo drustvo javljam se za pomoc,citam ove prethodne topike ali nikako da nadjem ono sto meni treba.Trenutno studiram industrijski dizajn na visoj politehnickoj, sada cu treca-zavrsna i u trecoj planiram da odem u SAD i radim jedno 3 meseca.E sad ako zavrsim industrijski dizajn u Srbiji koja ima jako ne razvijenu industriju osudjen sam da se bavim enterijorom ili grafickim dizajnom,to mene iskreno ne interesuje,tako da bi sledece god se zaputio u SAD inace zemlja u kojoj bi nastavio da zivim.Kao student bi lako dobio vizu,prosek m je 9.12 i znam da bi tamo negde dobro napredovao.Kako da ostanem tamo,da li mogu da nastavim ovo i tamo i cuo sam za aplikacije za green card ali sve sto sam nasao na netu jeste da se placa aplikacija a cuo sam da ima ona prava koja se ne placa,sta mi vi savetujete? Hvala unapred

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Odlazak za SAD

Nakon studija imas pravo na godinu dana strucne prakse (minimalno - mozes dobiti i vise u zavisnosti od programa koji upisujes).
    Tokom tih godinu dana pokazi poslodavcu da si dobar radnik i da te vredi zadrzati - onda ce poslodavac da ti sredi radnu dozvolu - to se meni desilo i sada sam na radnoj vizi i radim u Microsoftu!

Slične teme

1. ODLAZAK
    Autor whitenicky u forumu Arhiva
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 25.09.2006., 19:36
  2. odlazak u SAD
    Autor isivradmanovic u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 21.09.2006., 19:46
  3. ODLAZAK NA F1
    Autor nzdstankovic u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20