Osip

S

sad

Gost
Imam 15 godina i redovno odrzavam higijenu ali mi se je u poslednje vreme javio osip izmedju nogu.Dakle to su sitni plikovi koji stvaraju jak svrab i izbijaju gusto jedan pored drugog.Na prevoju izmedju noge i testisa koza mi je postala crvena (cak nisam siguran da li je to uopste koza) i vlazna a sve je pocelo tim plikovima.
Izbili su me po nogama u gornjem delu i po samom penisu ali i oko njega.Interesuje me sta je u pitanju i kako se moze spreciti i izleciti.
 
Ne znam sta je u pitanju.
Opet ponavljam po 3896 .put promene se moraju videti!!!
Javi se nadleznom pedijatru koji cete uputiti na dermatologa.
Moze biti u pitanju neka alergijska reakcija,pretpostavljam da si jos mlad i da nemas odnose...javi se dermatologu,napamet se ne moze postavljati dijagnoza,pogotovo ne stvari koje se moraju videti.
 
hvala na pomoci ali sam ja to sam sredio sada su mi ostali samo plikovi po nogama ali se i oni povlace...
medjutim javio mi se je jedan drugi problem za koji predpostavljam da je povezan sa prvim,pojavio mi se je jedan ugrusak na penisu i po malo boli na dodir i stvara neprijatan osecaj...pre toga su mi se pored karlica pojavila neka bolna mesta ali sam mislio da je to obicna upala misica sada nisam siguran.
 
sad:
hvala na pomoci ali sam ja to sam sredio sada su mi ostali samo plikovi po nogama ali se i oni povlace...
medjutim javio mi se je jedan drugi problem za koji predpostavljam da je povezan sa prvim,pojavio mi se je jedan ugrusak na penisu i po malo boli na dodir i stvara neprijatan osecaj...pre toga su mi se pored karlica pojavila neka bolna mesta ali sam mislio da je to obicna upala misica sada nisam siguran.
Bez ikakve namere da te plasim moram ti reci da odmah i pod hitno odes kod lekara!
 
neprijatno mi je da idem do lekara ali cu morati...jel mislite da je nesto opasno?

mozete li da mi kazete na sta sumnjate da bih znao barem nesto...taj ugrusak je,pre ce biti,na testisima...
 
Stvarno ne bih da dizem paniku ali imas 15 godina,cvoric na testisima moze biti tumor,a taj tumor je jedan od najagresivnijih!
Molim te otidji pod hitno kod lekara,lako cemo ako imas neki osip zbog kontakta sa necim sto ti smeta,alergija...sve se to da sanirati ali cvoric...
Pod hitno!
 
kod doktora cu svakako otici jer ste me,ma koliko to ne zeleli,uplasili prethodnim postom ali vas molim da samo pogledate mogucnost da je taj cvoric nastao zbog necega drugog...na primer zbog cesanja onog osipa jer nisam uvek mogao da se kontolisem pogotovo ne nocu ili zbog nekog udara bilo cega drugog samo mi kazite da vasa jedina sumnja nije tumor...
 
Stvarno me stavljas u nezgodnu situaciju.Ne vidim te,nisam te pregledala,ne znam kako ti izgleda osip...ajde da kazem postoji sansa da je nesto drugo u pitanju ali ono sto znam jeste da svaki mladic treba dobro da opipa svoje testise,kao sto zene pregledaju dojke jer na zalost pojava cvorica na tom mestu nije uobicajena.
Kazes posledica udarca...pa jesi li se udario?Posledica cesanja,pa bilo bi ogrebotine na kozi ali kad kazes cvoric ako si se dobro izrazio to je nesto sto se nalazi u tkivu.Kako da ti odgovorim sta je u pitanju?
Otidji kod lekara,posto imas 15 godina pedijatar ce te uputiti na decijeg urologa,bice ti uradjena laboratorija,ultrazvuk pa ce se videti sta je pitanju,samo opet ti ponavljam ne odugovlaci sa odlaskom kod lekara.
Koliko dugo ti stoji taj cvoric?
 
jos od kako ste mi rekli koja je najgora solucija resio sam da odem do lekara ali posle uskrsnjih praznika...
koliko se ja secam nisam se udario ali ipak i to je moguce...mozda sam zaboravio ili slicno...

e sad mi je onaj deo sa mojim ne preciznim izrazavanjem dao nadu da sam mozda pogresno objasnio i vi onda pogresno shvatili...ovako to je kao neki treci testis i koliko ja mogu da vidim nije povezan ni sa cim (to kazem posto sam prethodno objasnio kao da je to izraslina na jednom od testisa) nije okruglast i nije narocito tvrd a imam ga od pre cetiri dana...uh al se ovde vidi nedovoljno poznavanje medicine nikako ne mogu lepo da objasnim...

ipak je najbolje da odem do doktora koji ce ovo svojim ocima videti a vas molim da mi jos samo kazete da vas je ovo sto sam sada objasnio (mada ne narocito vesto) navelo da pomislite na nesto drugo...
izvinjavam se sto vas stavljam u neprijatan polozaj,to je zato sto sa lekarom nikad ne bih mogao ovako da popricam oci u oci a jos mi je skolski lekar komsinica...
 
Kakve veze ima to sto ti je skolski lekar komsinica?
Jeli te boli ta promena?Kao treci testis...pa moze biti i neka upala...znaci ta promena nije u samom testisu?
Cim prodju praznici kod lekara,ne boj se,komsinica ce samo da te pogleda zbog uputa,za te stvari je nadlezan urolog.I sam si shvatio koliko je bitan pregled,videti promenu!!!Ti ne moras da brines kako ces nesto da objasnis,naravno da ne treba da baratas medicinskom terminologijom,naopako ako bi svi morali da je znaju da bi lekar uspostavio dijagnozu.Zato je potrebno samo otici na pregled,znam da su u pitanju tvoje genitalije ali bas zato moras da vodis racuna o tome,nema stid,dovoljno si veliki da shvatis kada je zdravlje u pitanju ne sme biti toga,sramota me je.
Ajde pa javi sta je bilo.
 

Back
Top