SVADJALICE MOJA MALA ....

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Pre neku noć me probudila žestoka svadja mojih prvih komšija u zgradi .... Ovo nije bio prvi put, ali svaki put kada sticajem okolnosti propratim njihovu svadju, ostanem zatečena time šta sve kažu jedno drugom, načinom na koji se svadjaju i gorčinom koja mi ostaje posle njegovog odlaska.

Svadjaju se najčešće noću - veoma bučno ... uz bujicu ružnih reči, psovki, njenog plakanja i vikanja, bacanja odredjenih komada nameštaja i inventara (pretpostavljam da su piksle i tanjiri) ..... na kraju se svadje završavaju njegovim odlaskom (negde) uz još bučnije lupanje vratima od stana i ulaznim vratima.

Svaki put kad ih čujem da se svadjaju uznemirim se toliko da više do jutra ne mogu da spavam. Dodje mi ponekad da odem i da im pokucam na vrata (baš kad su u žaru borbe) i da ih zamolim da mi dopuste miran san.

Ne mogu da razumem taj vid sukoba ..... Niti mi je jasno zašto se on svaki put vrati takvom zajedničkom životu ... i zašto ona ponovo prihvata čoveka sa kojim ne može mirno da spava. Očigledno je to njihov stil života i očigledno da bez te dinamike oni ne bi mogli da funkcionišu (moj skromni zaključak).


Da li vi volite da se svadjate? Kako se vi svadjate? Da li se kontrolišete, ili ne birate ni mesto ni vreme kada ste ljuti? Koliko su za vas svadje konačne?
 
Ja bas ne volim da se svadjam... i sve bih uradila da izbegnem svadju. Za ceo zivot sam se posvadjala mozda deset puta (jednom ozbiljno sa svakim clanom porodice, i par puta sa saradicima/klijentima)... ali imam prijatelje kojima je svadja (bracna) k'o dobar dan... i to ne govorim o ljudima koji u braku pate, nego o drugacijem temperamentu... ono, izderu se (imam cak i onu drugaricu koja je pretukla muza, pisala sam o njoj), polome sve po kuci, i sutra dan se opet vole... ima ljudi koji imaju takav eksplozivan karakter... stvarno je grozno cuti ljude kako urlaju...
 
nekultura pu
kad se svadjam svadjam se ali samo sa osobom sa kojom imam nesporazum nije mi potrebna ni publika ni reklama. vikanjem cesto izlete i reci koje nikad ne bi bile izgovorene i ostavljaju pecat.
a sto se tice da li da ih prekidas....niposto mozes i ti da dobijes "pedagoski" od tog baje.
 
ja mnogo mrzim da se svađam
(u najmanju ruku sa ljudima koji su mi emocionalno značajni)
ali su mi se više od toga smučile duge tišine i neizvesnosti.
tako da volim sve da raspravim. i teško mi je to, i nekako nasilje nad mojim amim bićem, al tako sam rešila.
 
i zanm da je tema o nečemu drugom, al šta biste vi uradile, dal biste se svađale il šta:
juče sam imala zakazano kod depilatorke.
u podne.
i prešipčim ja tako pola grada da bi mi tamo rekli da su mi "he he, pogrešno zakazali, bila je gužva" i da moja radi tek od tri i tako..
e.
šta biste vi? šta uopšte može da se uradi? a nju ne bih menjala, ali uopšte..
 
i zanm da je tema o nečemu drugom, al šta biste vi uradile, dal biste se svađale il šta:
juče sam imala zakazano kod depilatorke.
u podne.
i prešipčim ja tako pola grada da bi mi tamo rekli da su mi "he he, pogrešno zakazali, bila je gužva" i da moja radi tek od tri i tako..
e.
šta biste vi? šta uopšte može da se uradi? a nju ne bih menjala, ali uopšte..

Pa dogovarao bih se sa depilatorkom o terminu a ako to nije moguce onda ne bih isao kod iste sigurno ma koliko dobra bila
 
Ako ista mrzim na svetu to su svadje ..posebno ovakve vrste..svadje vredjaju..ponizavaju sve ono dobro u nama i ljudsko...jednom sam se u zivotu zestoko posvadjala..nesto slicno ali bez razbijanja namestaja i tanjira..bilo je bolno iskustvo..povredjeni smo bili i on i ja..ni danas ne znam odakle mi onaj repertoar reci i nezaustavljivost.Iznenadila sam samu sebe...posle te svadje bio je kraj..jos imam gorak ukus u ustima od toga kada se setim.Verujem u to da se probelm koji nastane moze resiti i raspravom,objasnjenjm,dogovorom..svadje ne vode nikuda.Zato...Make love not war..ha..:D
 
mrzim sex pomirenja,to kod mene ne postoji
obicno pazim sta cu reci(mislim na posle),ali postoji jedna osoba,koja laze kad se svadja i koja nikad ne bi priznala svoje greske(pa tako mene sprecava da priznam svoje) da ne mogu da se suzdrzim,i ne znam kako do sada nije doslo do tuce :rumenko:
 
pa to se neće ponoviti sigurno.
pitanje je bilo kako biste vi odreagovali tamo
ja bih rekla "vi to mene zayebavate?:confused:" onda bih im prepricala kako ja to dozivljavam
i ako bi oni drzali svoje i ne bi mi izasli u susret ja bih trazia novu depilatorku,ma kako mi ova bila draga
tako je moj cipelar propustio ljude ispred mene,a ja cekam,kad sam ga pitala sta to znaci(hladno i smireno) rekao je da bi ostao nasamo sa mnom,ja mu rekoh ok al sad ja vise nikad necu doci kod vas.e da mi je rekao ok nemojte da platite ove flekice ostala bih kod njega,al on je samo rekao pa vi se stvarno ljutite?ja rekoh stvarno!i vise mu nisam otisla iako redovno prolazim pored njega i on mi najvise odgovara
 
ja bih rekla "vi to mene zayebavate?:confused:" onda bih im prepricala kako ja to dozivljavam
i ako bi oni drzali svoje i ne bi mi izasli u susret ja bih trazia novu depilatorku,ma kako mi ova bila draga
tako je moj cipelar propustio ljude ispred mene,a ja cekam,kad sam ga pitala sta to znaci(hladno i smireno) rekao je da bi ostao nasamo sa mnom,ja mu rekoh ok al sad ja vise nikad necu doci kod vas.e da mi je rekao ok nemojte da platite ove flekice ostala bih kod njega,al on je samo rekao pa vi se stvarno ljutite?ja rekoh stvarno!i vise mu nisam otisla iako redovno prolazim pored njega i on mi najvise odgovara
e pa to ne znam, kako su mogli da mi izađu u susret kad ona nije bila tamo..
ja da sam mogla da smislim nešto, sigurno bi im tražila.. al ona mi nije ponudila ni novi termin, ništa.. kreten..

(a bogami sam im stavila do znanja kako to izgleda iz moje perspektive)
 
pa to se neće ponoviti sigurno.
pitanje je bilo kako biste vi odreagovali tamo

A to, pa sta znam, sto se takvih stvari tice , u danasnjem vremenu sve je vise takvih desavanja, da li zbog nervoze ljudi, ili nezainteresovanosti zaposlenih, ali u slicnoj situaciji sam se nasao i to sa detetom, na institutu za majku i dete na novom beogradu! Zakazao sam pregled kod doktora za odredjen datum, bio je petak, zakazao desetak dana pre, dosao sam iz Cacka sa dvoje male dece, i na salteru mi kazu da doktor taj dan ne radi , bio je dezuran predhodnu noc! E tada mislim da sam poludeo najvise u zivotu, prevalio sam 170 km i tako mi kaze! Ja ne znam sta sve nisam rekao onoj sestri, a ona meni tvrdi da ona nije zakazivala i da je neka greska, toliko sam popizdeo da sam trazio nacelnika, a oni kao dobri pa su pozvali doktora, na sta je on rekao da ne moze doci, ali zato me je primio privatno pa sam pukao 5000 , mislim hvala doktoru on nije kriv , ali ovakvih stvari u zdrvstvu je premnogo!!
Sta reci, posle toga sa sobom uvek nosim 200 eura vise , za svaki slucaj
 
ja mnogo mrzim da se svađam
(u najmanju ruku sa ljudima koji su mi emocionalno značajni)
ali su mi se više od toga smučile duge tišine i neizvesnosti.
tako da volim sve da raspravim. i teško mi je to, i nekako nasilje nad mojim amim bićem, al tako sam rešila.

Tacno...i ja ne volim tisinu i neizvjesnost....

"Zahvaljujuci" mojim roditeljima,naucila sam sta znaci ta duga cutnja,nedorecenost,i reci ono sto ne mislis a ne izvinuti se ne ispraviti....kako ljubav prelazi u mrznju....zato od samog naseg "starta"....nista ne precutkujemo...raspravimo odmah....ne kazem da nemam mana,znam da puknem kako se kaze,ali znajuci za neke price,kao i ova ovdje ispricana,nase "svadje"smatram bezazlenim skroooz :lol:...tj mm se nikad ne svadja...on je taj stalozeniji,i u sred nekog mog monologa on dodje i poljubi me....inace ne koristimo teske rijeci,ne bi podnjeli cutnju danima,to ne postoji...
Zivimo u zgradi i cesto cujem slicne svadje(sto je Natasa opisala) bas ovih iznad nas,misliiiim cuje ih cijelo naselje.....i to su takve psovke,bacanje predmeta,lupanja vratima....opsti haos....razvode se svaki dan 10 puta...pitam se kako mogu zajedno....koja je to ljubav....
 
e pa to ne znam, kako su mogli da mi izađu u susret kad ona nije bila tamo..
ja da sam mogla da smislim nešto, sigurno bi im tražila.. al ona mi nije ponudila ni novi termin, ništa.. kreten..

(a bogami sam im stavila do znanja kako to izgleda iz moje perspektive)
popust ili poklon da ublazi tvoju duhovnu bol:otkacio:
ja sam tako u sefori,kad zayebem negde iskupim se musteriji s nekim lepim poklonom,ili 20% popusta,pa konkurencije koliko hoces a svakome se desi da pogresi,ali zato treba biti trgovac
 
zbilja izbegavam svadje, pre sam se svadjala glasno i jasno,,,,sad se povucem,,,jer me posle proganja ovaka situacija.....a to sto si pisala da ti je bio zakazan termin, pa su ti rekli, da od 15 00 radi ta zena kod koje ides na tretman,,,ala bih pukla od takvih stvari.Nema sanse da bih izasla da ne bih u dve recenice sklopila recimo ne uvredu, ali neku opasku, i ne bih sigurno tamo vise dolazila.Treba da cene musterije, ti joj donosis novac, a znaci ovako ti treba da je jos molis za svoju lovu. Ne dolazi u obzir.Ja sam otkacila, kad su rekli da ce mi na kucnu adresu dostaviti ves masinu istog dana, tri dana sam ih zvala i cekala...i na kraju ih nazvala i pitala da li misle da je njihova profesionalnost zadovoljavajuca ili ravna nuli?Jeste da nije stvar, zbog koje se rusi svet, ali svejedno me to nervira.:sad2:
 
e sad, posle ovog cipiripijevog me sramota da se dalje nerviram oko ovog mog =I

znam, hani, ja kad sam radila u ugostiteljstvu radila sam isto to, al ne možeš da tražiš valjda popust.
ma zato i pitam, znam ja da je ljudski grešiti i sve.. al ljudski je i pobesneti..
 
Kada rekoste popust, nekada i to moze da upali,
npr. cerkici sam skoro pravio rodjendan i narucili smo rodjendansku tortu u toboze najboljoj poslasticarnici u gradu , naravno tortu smo videli na slici, u pitanju je bio neki meda , perfektan sa balonima kornetima itd. , kada sam otisao da preuzmem tortu dobio sam otekloh medveda koji nije licio na medu, do duse ja tada nisam znao sta je zena narucila pa sam uzeo tortu i otisao kuci, a kada sam video kako je trebalo da izgleda torta, odmah sam ih pozvao i iskritikovao, na sta su mi rekli da im vratim tortu i da ce napraviti drugu ali ja za to nisam imao vremena, tu se razgovor zavrsio, da bi me gazdarica zvala posle pola sata i rekla da imam besplatnu tortu kad god pozelim,
Mislim da ovakve i slicne stvari ne treba da se precute, jel ako jednom prodje sve ce se isfuseriti!!
 
A to, pa sta znam, sto se takvih stvari tice , u danasnjem vremenu sve je vise takvih desavanja, da li zbog nervoze ljudi, ili nezainteresovanosti zaposlenih, ali u slicnoj situaciji sam se nasao i to sa detetom, na institutu za majku i dete na novom beogradu! Zakazao sam pregled kod doktora za odredjen datum, bio je petak, zakazao desetak dana pre, dosao sam iz Cacka sa dvoje male dece, i na salteru mi kazu da doktor taj dan ne radi , bio je dezuran predhodnu noc! E tada mislim da sam poludeo najvise u zivotu, prevalio sam 170 km i tako mi kaze! Ja ne znam sta sve nisam rekao onoj sestri, a ona meni tvrdi da ona nije zakazivala i da je neka greska, toliko sam popizdeo da sam trazio nacelnika, a oni kao dobri pa su pozvali doktora, na sta je on rekao da ne moze doci, ali zato me je primio privatno pa sam pukao 5000 , mislim hvala doktoru on nije kriv , ali ovakvih stvari u zdrvstvu je premnogo!!
Sta reci, posle toga sa sobom uvek nosim 200 eura vise , za svaki slucaj

ovo je bez komentara,,,u mom gradu sasvim normalno, a kao imas pravnicu koja prima zalbe pacijenata...ja sam je pitala da li iste odmah i baci u korpu za smece, jer sam bila na kontroli s majkom, posle operacije, i doktorica nije radila, ali je radila privatno isti taj dan poslepodne....zdravstvo je jedna velika supljina...strasno je i dosadno to da ako nemas tih 200 eura u dzepu ne mozes nista ,,,posebno ako je dete u pitanju...u svakom slucaju strano...:otkacio:
 
Nale, ti ko kod mene u zgradi da živiš : (
I ja se uznemirim užasno... Samo što je kod mene dete neko u pitanju, pa se otac dere na njega i tuče ga a onda ova urla na njega pa se i oni biju... Ja sam htela da ih prijavim, al sam pričala s predsednikom kućnog saveta - reko čoveče pa jel moguće da niko ništa nije prijavio - mi smo maltene juče došli i imam dete - sto puta sam sama s njom, prosto neću da se zameram toj budali...
Ma ništa, kaže on - oni tako žive, pomire se svaki put i svaki put iz početka :(((
 
Skoro sam sredjivala neku papiorologiju,i znate ono setanje od saltera do saltera....i primjetila sam kad sam fina ljubazna,uctiva....ne ferma te niko.....arogantnost na zalost funkcionise bolje...

Samo ostro i po nogama , ranije sam bio povucen i smiren, ali mislim da sam se i ja iskvario i nista vise ne prolazi bez mog komentara, sto zasluzuje isti, sve je u ovoj drzavi propalo, jedino jos sto imamo prelepe zene!! :super:
 

Back
Top